Dekpol Steel rekrutuje kilkadziesiąt osób

Gdy stal spotyka się ze sztuką

Zajmująca się produkcją łyżek oraz osprzętu do maszyn budowlanych firma Dekpol Steel chce zatrudnić kilkudziesięciu pracowników do swojego zakładu w Pińczynie (pow. Starogard Gdański). O planach rozwoju firmy, która przez izolację związaną z pandemią przeszła obronną ręką, opowiada Andrzej Kuchtyk, prezes zarządu.Dekpol Steel jest częścią budowlano-deweloperskiej Grupy Dekpol. Spółka zajmuje się produkcją osprzętów do maszyn budowlanych. Jej najważniejszym produktem są łyżki do koparek i ładowarek takich producentów, jak m.in.: CAT, Volvo i Komatsu. W Polsce jest liderem branży, ale jej produkty eksportowane są do 24 krajów świata, w tym do w Norwegii, Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Korei i Australii.

O planach firmy opowiada jej prezes, Andrzej Kuchtyk.

Pierwsza połowa 2020 roku stanowi trudny czas dla przedsiębiorców. Czy Dekpol Steel odczuwa skutki COVID-19?Andrzej Kuchtyk, prezes zarządu Dekpol Steel
Andrzej Kuchtyk, prezes zarządu Dekpol Steel mat. prasowe
Andrzej Kuchtyk: Rok 2019 był dla nas bardzo udany. W segmencie produkcji osprzętów do maszyn budowlanych udało nam się wypracować 25-procentowy wzrost przychodów w stosunku do roku poprzedniego. Wyniki te jednoznacznie potwierdzają przyjętą politykę rozwoju i zwiększanie efektywności działań.

Pomimo pandemii cały czas realizujemy założone cele, jesteśmy w dobrej kondycji, a produkcja dynamicznie rośnie. Aktualnie wytwarzamy około 750 ton wyrobów gotowych miesięcznie. 95 proc. produkcji eksportujemy do 24 krajów, m.in.: do Norwegii, Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, a nawet do Korei i Australii. Współpracujemy z największymi na świecie producentami maszyn budowlanych, jak: CAT, Volvo i Komatsu.

Czy te wzrosty uda się utrzymać?W Dekpol Steel nie zwalniamy tempa. Chcemy utrzymać pozycję lidera na rynku producentów osprzętu do maszyn budowlanych w Polsce oraz zaszczytne trzecie miejsce w Europie. Stale poszukujemy nowych szans rozwoju. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że zwiększenie skali produkcji oraz podwyższenie poziomu sprzedaży bezpośrednio zależy od inwestycji w kapitał ludzki. Dlatego właśnie na najbliższe miesiące przewidujemy wzrost zatrudnienia.Jakich pracowników dokładnie szukacie?W planach mamy utworzenie kilkudziesięciu nowych etatów w naszym zakładzie w Pinczynie. Obecnie poszukujemy przede wszystkim wykwalifikowanych spawaczy i monterów. Uważamy, że za sukcesem firmy stoją zadowoleni pracownicy. Stąd oferowane przez nas pakiety korzyści obejmujące m.in. atrakcyjne wynagrodzenie, stabilne warunki zatrudnienia i dogodny system zmianowy, ale także zapewniamy opiekę medyczną oraz ubezpieczenie grupowe.

Oferty pracy w Dekpol SteelCzego mogą oczekiwać nowo zatrudnieni?Przeprowadzamy systematyczne szkolenia zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne we wszystkich działach produkcji, zwiększając kwalifikacje i umiejętności kadry, wymagane przez strategicznych odbiorców. Oferujemy pracę w dobrze zorganizowanym zespole, z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn, w prężnie rozwijającej się firmie.

Jak ma wyglądać rozwój firmy?Intensywnie. Zarówno w Polsce, jak i na rynkach Europy, Afryki oraz USA. Chcemy umacniać własną sieć sprzedaży i zaplecze serwisowe. W tym roku rozpoczniemy prace projektowe i badawcze dotyczące silników hydraulicznych zastępujących tradycyjne siłowniki.

Będziemy rozbudowywać naszą halę produkcyjną, a pod koniec 2020 roku zamierzamy zakończyć wdrożenie systemu ERP, który w istotny sposób poprawi planowanie i zarządzanie poszczególnych procesów. Chcemy także utworzyć w pełni zautomatyzowaną i zrobotyzowaną linię do produkcji łyżek do maszyn kompaktowych.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Ludzie biznesu

Józef Popławski

były prezes zarządu Mostostal Pomorze SA. To inżynier mechanik, który dyplom zdobył na...

Najczęściej czytane