Inwestycje biurowe i magazynowe

Grupa Arche

Dwór Uphagena

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Dolne Miasto
miejsce:
ul. Kieturakisa Mapka
deweloper:
Grupa Arche
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, wielorodzinna, inwestycyjna
metraż:
19 do 87 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do III kw. 2021 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja obejmuje kompleks składający się z zabytkowego, należącego niegdyś do rodziny Uphagenów, dworku oraz starych budynków dawnego szpitala powstających etapami w latach 1856-1900. Lokalizacja w podlegającej rewitalizacji, pełnej uroku, położonej w sąsiedztwie Opływu Motławy dzielnicy Dolne Miasto zapewnia interesujące otoczenie. Z kolei położenie w pieszej odległości od Śródmieścia ze wszystkimi jego zabytkowymi, gastronomicznymi, rozrywkowymi, kulturalnymi i handlowymi obiektami oznacza dostęp do szerokiej oferty Gdańska.

W ogromnym obiekcie, po jego remoncie, umieszczone zostaną różne funkcje. Przede wszystkim powstanie tu hotel z pokojami sprzedawanymi w systemie condo. Części hotelowe w przestrzeniach wspólnych uzupełnione zostaną o lobby, kawiarnię, restaurację, strefę jacuzzi i siłowni oraz sale konferencyjne (dwa niezależne kompleksy o łącznej powierzchni 520 m kw.).

W kompleksie powstaną także lokale mieszkalne (zwłaszcza w nowych budynkach powstałych w drugiej linii zabudowy), apartamenty (szczególną wartość będzie mało pięć lokali w zabytkowej willi, w której znajdzie się także niezależna restauracja) oraz powierzchnie biurowe (w niezależnym budynku dawnej pralni).

W dziedzińcu utworzony zostanie elegancki ogród. Deweloper podkreśla, że teren kompleksu nie będzie zamknięty. Jego celem jest utworzenie miejsca otwartego dla lokalnej społeczności.

Zobacz jak kompleks wyglądał w 2017 roku, przed rozpoczęciem remontu.

Projekt remontu, przebudowy i rozbudowy starych obiektów oraz projekt nowych budynków w oficynie przygotowało warszawska Grupa5 Architekci.

W pobliżu

Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Opinie (1)

  • Love it

    A beautiful projet, and well located

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Marek Kamiński

Polski polarnik, podróżnik, żeglarz, autor książek, fotograf, przedsiębiorca. Właściciel firmy...