stat
Wydarzenie już się odbyło

GFKM Leadership Conference 2019

Co łączy Alicję w Krainie Czarów z Czwartą Rewolucją Technologiczną? Czy hasła: świat się zmienia, biznes się zmienia spowszedniały na tyle, że nie dostrzegamy niebezpieczeństw, które może nieść szeroko pojęta zmiana? Czy polskie firmy są gotowe do wdrożenia Przemysłu 4.0? Odpowiedzi na te, między innymi, pytania poszukają eksperci naukowcy i praktycy biznesu podczas GFKM Leadership Conference 2019: Wyzwania dla Biznesu 4.0, która 20 września br. odbędzie się w Gdańsku.

Obecne pokolenie ma do spełnienia historyczną, na skalę cywilizacji, rolę generalnej zmiany paradygmatu myślenia o rozwoju. Lub podzielimy los Mayów i Wysp Wielkanocnych czytamy w opisie prelekcji, którą podczas konferencji wygłosi prof. Piotr Płoszajski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Globalne problemy tworzone przez współczesne globalne technologie wymagają globalnych, długofalowych rozwiązań, czego ludzie i społeczeństwa dotychczas nie umiały robić z powodu genetycznej orientacji na krótkookresową, egoistyczną optymalizację. To, co zrobimy przez następne 10 lat, zdeterminuje losy ludzkości w następnych dziesięciu tysiącach.

Podczas konferencji, eksperci zaproszeni przez Gdańsk Fundację Kształcenia Menedżerów, między innymi: prof. Piotr Płoszajski (SGH), Grzegorz Rutkiewicz (Fido Voice, Samurai Labs), Przemysław Szczurek (TUV NORD Polska), Bartosz Mazuerk (Bright Machines), Natalia Lewndowska (Intel), Monika Płocke (Nordea), Piotr Śliż (Uniwersytet Gdański) oraz Tomasz Owczarek (GFKM), będą mówić i zachęcać uczestników do dyskusji: o wyzwaniach stojących przed firmami w obliczu Przemysłu 4.0, o kompetencjach, których wymaga ciągła zmiana, o bezpieczeństwie informacji w cyfrowym świecie, a także o aspektach etycznych związanych ze sztuczną inteligencją.

Dominik Pieczewski z Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów przedstawi wyniki najnowszych badań GFKM, dotyczących wyzwań związanych z wdrożeniem Przemysłu 4.0 w firmach działających w Polsce. W ankiecie wzięły udział osoby na wyższych stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach produkcyjnych. GFKM pytała ich m.in. o plany wdrożeń kluczowych technologii Przemysłu 4.0, takich jak: autonomiczne pojazdy, cyberbezpieczeństwo, rozszerzona rzeczywistość itp. W kwestionariuszu znalazły się również pytania o największe trudności związane z implementacją tych technologii oraz o to, jakie kompetencje będą potrzebne najbardziej przy ich wdrażaniu.

Program GFKM Leadership Conference 2019: Wyzwania dla Biznesu 4.0

9:15-10:00 Energia
Rejestracja uczestników, poranna kawa

10:00-10:15 Inspiracja
Otwarcie konferencji Magdalena Skorupka-Kaczmarek

10:15-11:00 Wiedza
O zmienianiu się, w zmieniającym się świecie Tomasz Owczarek (GFKM)

11:00-11:30 Energia Przerwa kawowa

11:30-12:15 Wiedza
Kindness i cyfrowe zarządzanie rozproszonymi zespołami doświadczenia Samurai Labs Grzegorz Rutkiewicz (Fido Voice, Samurai Labs)

12:15-13:00 Wiedza
Przemysł 4.0 oczami pracownika. Jak zapewnić odpowiedni poziom świadomości w zakresie bezpieczeństwa informacji wśród personelu? Przemysław Szczurek (TUV NORD Polska)

13:00-14:00 Energia Lunch, networking

14:00-14:40 Wiedza
Nowa wersja opowieści o Czerwonej Królowej z ,,Alicji w Krainie Czarów": o ważności przystanków w wyścigu technologii z ewolucją prof. Piotr Płoszajski (SGH)

14:40-15:10 Wiedza w trakcie ustaleń

15:10-15:30 Inspiracja
Gotowość organizacji do wdrożenia Industry 4.0 wyniki badania Dominik Pieczewski (GFKM)

15:30-15:50 Energia Przerwa kawowa

15:50-17:00 Doświadczenie Inspiracja Wiedza
Wyzywania dla Biznesu 4.0 panel dyskusyjny z udziałem: Bartosza Mazurka (Bright Machines), Natalii Lewandowskiej (Intel), Moniki Płocke (Nordea), Piotra Sliża (Uniwersytet Gdański)

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Józef Popławski

były prezes zarządu Mostostal Pomorze SA. To inżynier mechanik, który dyplom zdobył na...