Inwestycje biurowe i magazynowe

Hossa

Garnizon.biz

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Wrzeszcz
miejsce:
kwartał ulic Szymanowskiego, Chrzanowskiego, Słowackiego i al. Grunwaldzkiej Mapka
deweloper:
Hossa
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, handel i usługi
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do I kw. 2021 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Garnizon to inwestycja, która obejmuje blisko 30-hektarowy obszar Górnego Wrzeszcza, zajmowany niegdyś przez wojsko (koszary). Zabytkowe budynki są tu rewitalizowane, główna część realizacji polega jednak na budowie nowych obiektów o funkcji mieszkaniowej, biurowej, usługowej i handlowej. Zamysł urbanistyczny opiera się na tworzeniu nowej dzielnicy miasta, stąd funkcje te są ze sobą połączone. Budynki o funkcji biurowej funkcjonują tu pod wspólną nazwą Garnizon.biz. Docelowo w kwartale ulic Szymanowskiego, Chrzanowskiego, Słowackiego i al. Grunwaldzkiej powstanie ok. 150 tys. m kw. powierzchni biurowej. Zróżnicowanie obiektów i elastyczność ich powierzchni pozwala zaaranżować praktycznie każdą przestrzeń, poczynając od niewielkiej 50-metrowej, po całe obiekty dedykowane jednemu najemcy. Ze względu na zróżnicowanie powierzchni można dopasować odpowiednią przestrzeń dla każdej branży.

Lokalizacja budynków pozwala na łatwe poruszanie się komunikacją miejską (przystanki tramwajowe, autobusowe oraz SKM/PKP/PKM), jak i samochodem. Liczba dostępnych miejsc parkingowych na terenie Garnizonu ma wykluczać problem z parkowaniem.

Grunwaldzka 184-190
To nazwa czterech budynków przy al. Grunwaldzkiej 184-190 i ul. Szymanowskiego 4 zobacz na mapie Gdańska, które w ramach całego kompleksu oddane do użytkowania zostały jako pierwsze. Inwestycja polegała na odrestaurowaniu zabytkowych obiektów i przearanżowaniu ich z budynków koszarowych na biurowce klasy B. Wyjątkowość tych powierzchni polega na połączeniu stylu historycznego z nowoczesną infrastrukturą techniczną. Realizacja tego kwartału zakończyła się w 2009 roku.

Omega i Gamma
Budynki Omega i Gamma to drugi etap projektu biurowego Garnizon.biz. Ten zespół biurowy tworzą dwa budynki o charakterystycznym kształcie. Ich łączna powierzchnia to 11 tys. m kw. Zostały one oddane do użytkowania z końcem 2012 roku, położone są w zachodniej części Garnizonu, przy ulicy C.K. Norwida 2-4 zobacz na mapie Gdańska. W podziemiu znalazły się dwa poziomy hal garażowych, a na nich 350 miejsc parkingowych.
Eleganckie hole recepcyjne zaprojektowano tu w minimalistycznym, skandynawskim stylu. Z kolei ekologiczne, zielone dachy, poza dpodniesieniem walorów estetycznych, pozwalają obniżyć koszty eksploatacyjne budynków. Na parterach biurowców zaprojektowano powierzchnie przeznaczone na lokale handlowe i usługi, które służą również użytkownikom biur.

Willa Komendanta
Zrewitalizowana zabytkowa willa o funkcji biurowej położona jest przy zielonym skwerze i otoczona nową zabudową mieszkaniową (Hemara 1) zobacz na mapie Gdańska. Styl historyczny łączy się tu z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. W sumie w 2013 roku do użytkowania oddanych tu zostało ok. 800 m kw. powierzchni biurowej i usługowej.
Autorem projektu remontu i przebudowy budynku jest architekt Robert Reke z gdyńskiej autorskiej pracowni projektowej Archiro sp. z o.o.

Yoko
Yoko to kolejny biurowiec klasy A na terenie Garnizonu. Powstał on naprzeciwko obiektów Omega i Gamma zobacz na mapie Gdańska. Bryła budynku Yoko architektonicznie nawiązuje do otaczających go obiektów biurowych. Wyrazisty charakter architektury budynku podkreśla połączenie szlachetnych okładzin elewacyjnych - szkła, blachy kortenowej oraz granitu.
Powierzchnia typowego piętra w budynku liczy około 1 600 m kw., a całkowita powierzchnia budynku to 12 300 m kw. (w tym około 5 tys. m kw. powierzchni biurowej i 6,5 tys. m kw. powierzchni usługowej na parterze całego kwartału zabudowy).
Dwie kondygnacje podziemne zajmie hala garażowa z ponad 300 miejscami postojowymi. Budynek został oddany do użytkowania w III kwartale 2017 roku.
Projekt Yoko i kamienic mieszkaniowych w tym kwartale jest autorstwa arch. Marcina Woyciechowskiego i arch. Agnieszki Montewskiej.

Chrzanowskiego 11
Budowa biurowca u zbiegu ul. Szymanowskiego i Chrzanowskiego zobacz na mapie Gdańska rozpoczęła się w na początku 2017 roku. Pięciokondygnacyjny obiekt o całkowitej powierzchni 8 tys. m kw. ma być gotowy w drugiej połowie 2018 roku. Technicznie deweloper realizuje go w standardzie klasy A. Na parterze znajdzie się część usługowa, a pod ziemią dwie kondygnacje garaży.

Słowackiego 9,11,13
Budynki przy Słowackiego 9 zobacz na mapie Gdańska i Słowackiego 13 zobacz na mapie Gdańska to byłe, zabytkowe obiekty wojskowe. W ramach inwestycji zostaną zrewitalizowane i przeznaczone na funkcje biurowe i usługowe. Pomiędzy nimi docelowo dobudowany zostanie budynek Słowackiego 11 zobacz na mapie Gdańska, który architektonicznie będzie spójny z budynkami sąsiednimi.
Według koncepcji zabudowy Garnizonu obiekty znajdowały się będą przy reprezentacyjnym corso, które ma się stać centrum żywej, śródmiejskiej dzielnicy.
Łączna powierzchnia biurowa w tym obiekcie wynosić będzie 5 200 m kw. Kameralne, stylowe biurowce będą miały klasę B+.
Realizacja remontu Słowackiego 13 jest zakończona, Słowackiego 9 w trakcie, Słowackiego 11 planowana.

Gato
Powstaje na rogu ul. Białoszewskiego i Norwida w Garnizonie zobacz na mapie Gdańska, w sąsiedztwie biurowców Yoko, oraz wybudowanych w pierwszych etapach realizacji całego założenia biurowców Gamma i Omega.

W parterze powstaną lokale usługowe, zaś pod budynkiem ogólnodostępna dwupoziomowa hala garażowa na ok. 150 miejsc oraz rowerownia. Powierzchnia całkowita budynku to 11 tys. m kw., ma on być ukończony na początku 2021 roku. Budynek certyfikowany będzie w systemie BREEAM.

Nano
To budynek, który pozostaje w fazie koncepcyjnej. W pierwotnym założeniu budynki Gato i Nano projektowane były wspólnie, odróżniały się futurystyczną architekturą. Nano miałby powstać w niedalekim sąsiedztwie istniejących na terenie Garnizonu kompleksów biurowców Omega i Gamma.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (1) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Sławomir Halbryt

Odpowiedzialny za wytyczanie kierunków rozwoju SESCOM, określanie zadań strategicznych oraz...