stat

"Marina" i Europa" w gdańskim porcie


Sezon na wycieczkowce w trójmiejskich portach trwa. Ten najdłuższy w gdyńskim porcie, czyli "Celebrity Eclipse" już był. Za to ten "naj" w gdańskim wpłynie 15 lipca, czyli w środę rano. "Marina" ma prawie 240 metrów długości i daleko jej do 317-metrowego kolosa z Gdyni, ale jak na warunki gdańskiego portu też jest ogromna. A to nie jedyna atrakcja tego dnia.Aktualizacja godz. 9:12: Wycieczkowce są już w gdańskim porcie. Na pokładzie "Mariny" jest 778 osób załogi i  1224 gości. Postój przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte zobacz na mapie Gdańska. przewidziany jest do godz. 15. Z kolei "Europa" mieści 284 członków załogi i 373 pasażerów. Postój przy nabrzeżu na Westerplatte przewidziany jest do godz.17.


Czy wybrał(a)byś się w rejs luksusowym wycieczkowcem?

tak, może kiedyś to zrobię 42%
tak, choć cena mnie odstrasza 23%
raczej nie, nie stać mnie 19%
nie, wolę inną formę spędzania wolnego czasu 16%
zakończona Łącznie głosów: 211
"Marina" ma się pojawić na redzie portu o godz. 5 rano (15 lipca). Po zameldowaniu musi wejść do portu w ciągu godziny. Będzie cumować przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte zobacz na mapie Gdańska. To jednak nie koniec atrakcji. Tuż po największym w tym roku wejdzie do portu kolejny. To rzadkość, że tego samego dnia zawijają dwa wycieczkowce - w tym sezonie tylko raz. O 5:30 rano na redzie ma się zameldować wycieczkowiec "Europa", który ma prawie 199 metrów długości. Do portu ma wejść też w ciągu godziny, czyli do 6:30. Również zacumuje na Westerplatte zobacz na mapie Gdańska. Uwaga, godziny mogą jednak ulec zmianie.

Kolosy będzie można zobaczyć naprawdę z bliska, ponieważ wpłyną do portu wewnętrznego. Aby zająć miejsce "w pierwszym rzędzie" trzeba udać się do Nowego Portu na falochron zobacz na mapie Gdańska lub pod Kapitanat Portu (ul. Przemysłowa 1 zobacz na mapie Gdańska ).

Na pokładzie "Mariny" jest 778 osób załogi i  1224 gości. Postój przy nabrzeżu przewidziany jest do godz. 15. Statek należy do amerykańskich linii Oceania Cruises. "Marina" była już w Trójmieście, ale w Porcie Gdynia. Wówczas mieliśmy okazję zajrzeć do środka. Z kolei "Europa" mieści 284 członków załogi i 373 pasażerów. Postój przy nabrzeżu przewidziany jest do godz.17.

Wypłynięcie wycieczkowca "Europa" z gdańskiego portu


Największym w tym roku w Porcie Gdynia był "Celebrity Eclipse" o długości 317 metrów. Wpłynął 10 czerwca. W ub. roku był w Gdyni pierwszy raz. Jednostka ta jest najdłuższym wycieczkowcem, jaki cumował kiedykolwiek w Polsce. Na pokładach luksusowego statku znajdują się m.in. trzy baseny (w tym jeden kryty), luksusowe SPA, sklepy i butiki, restauracje, bary oraz "The Lawn Club", czyli... dwa tysiące metrów kwadratowych przystrzyżonego trawnika na najwyższym pokładzie. Na jego pokładzie też byliśmy.

Na cały sezon letni 2015 w gdańskim porcie zaawizowano łącznie 25 jednostek. Ostatnia wpłynie 21 września. Z kolei w gdyńskim porcie w sumie w tym sezonie ogromne statki przybijać będą do nabrzeży aż 48 razy. Zakończenie sezonu przewidziane jest na 15 października.

Zobacz jak wyglądają luksusowe wnętrza wycieczkowca Marina.Zwiedziliśmy wnętrza luksusowego statku pasażerskiego Celebrity Eclipse, który w czerwcu odwiedził Gdynię.

Opinie (23)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Ryszard Gretkowski

Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego im.J.J....