• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Niszczyciele wpłynęły na Zalew Wiślany

Wioletta Kakowska-Mehring
16 kwietnia 2024, godz. 10:05 
Opinie (61)

Źródło. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Dwa polskie niszczyciele min - ORP Albatros i ORP Mewa - znów ćwiczą na Bałtyku. W ostatnich dniach wpłynęły na wody Zalewu Wiślanego przez kanał żeglugowy Nowy Świat, a potem udały się do portu w Darłowie.Niszczyciele min projektu 258 typu Kormoran II - ORP Albatros i ORP Mewa - wchodzą w skład 13. Dywizjonu Trałowców - oddziału taktycznego 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Na co dzień stacjonują w Porcie Wojennym w Gdyni.

Postęp prac w Baltic Hub. Polska powiększy się o 36 hektarów Postęp prac w Baltic Hub. Polska powiększy się o 36 hektarów

Okręty typu Kormoran II służą do poszukiwania, identyfikacji i zwalczania min morskich, prowadzenia rozpoznania torów wodnych, przeprowadzania innych jednostek przez akweny zagrożenia minowego, stawiania min oraz zdalnego sterowania samobieżnymi platformami przeciwminowymi.


Ostatnio po raz kolejny ćwiczono możliwość wprowadzania ich na Zalew Wiślany przez kanał żeglugowy Nowy Świat, czyli przekop przez Mierzeję Wiślaną. Tor wodny do portu w Elblągu ma służyć statkom morskim o długości do 100 m, ale w razie konieczności, tą drogą wodną mogą również poruszać się okręty wojenne. Tym razem okręty tylko przepłynęły i zawróciły.

Ostatnie duże manewry w tym miejscu odbyły się w marcu i kwietniu ub. roku, podczas ćwiczenia pk. "Zalew 23". Jednym z celów ćwiczenia jest sprawdzenie zdolności do odpowiedzi na zagrożenia, z wykorzystaniem nowej drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (61)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Adam Kabat

Dyrektor operacyjny SESCOM (nadzoruje realizację kontraktów). Magister Inżynier Elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Gdańskiej. Od lat 90. kontynuuje doświadczenia w zarządzaniu z licznymi sukcesami z zakresu zwiększania poziomu sprzedaży w branży B2B, nawiązywaniu międzynarodowych relacji handlowych, pozyskiwania finansowania i współpracy typu venture capital oraz rozwiązywaniu problemów szybko rozwijających się organizacji.Ekspert w budowaniu zespołów managerskich i w...

Najczęściej czytane