Inwestycje biurowe i magazynowe

Olivia Business Centre

Olivia Business Centre

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Oliwa
miejsce:
al. Grunwaldzka Mapka
deweloper:
Olivia Business Centre
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, handel i usługi
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do III kw. 2019 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Olivia Business Centre to kompleks biznesowy i biurowy, który powstaje w centrum Trójmiasta - tuż przy al. Grunwaldzkiej, przystanku SKM Gdańsk Przymorze - Uniwersytet oraz kampusie Uniwersytetu Gdańskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także Hala Olivia.

Realizacja Olivia Business Centre podzielona została na kilka etapów. W 2010 roku, kiedy rozpoczynała się realizacja kompleksu mowa była o 120 tys. m kw. powierzchni biurowej w standardzie klasy A. W 2017 roku powierzchnia ta przekroczyła 140 m kw.

Olivia Gate – pierwszy etap oddany do użytku w listopadzie 2011 roku (kamień węgielny pod budowę wmurowano 26 października 2010 r.). Olivia Gate to brama – wejście do całego centrum biznesowego. Sufit bramy pokryty jest jednym z największych luster w Polsce – 140 m kw. Olivia Gate to ponad 17 tys. m kw. powierzchni wynajmowanej i prawie 400 miejsc w parkingu podziemnym. Powierzchnia biurowa zlokalizowana jest na piętrach 1-6. Ostatnia, największa kondygnacja liczy ponad 2 600 m kw. W części podziemnej znajduje się również parking dla rowerów wraz z szatnią i pełnym zapleczem sanitarnym.

Olivia Point – drugi etap centrum biurowego jest siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy AA. Olivia Point to 9,6 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia. Na parterze przewidziano przestrzeń pod funkcję usługową, pozostałe kondygnacje to powierzchnie biurowe. W części podziemnej znajduje się 135 miejsc parkingowych, połączonych z garażami sąsiednich budynków. Kamień węgielny pod budowę wmurowano 28 marca 2012 roku. Budynek oddano do użytku w styczniu 2013 roku.

Olivia Tower – trzeci etap jest dwunastokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy AA. Olivia Tower to 14,2 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia. Partery pełnią funkcje usługowe. W części podziemnej znajduje się 151 miejsc parkingowych, połączonych z garażami sąsiednich budynków. Kamień węgielny pod budowę wmurowano 28 marca 2012 roku. Budynek oddano do użytku w styczniu 2013 roku.

Olivia Four - czwarty etap jest dwunastokondygnacyjnym budynkiem klasy A. Olivia Four to 14,5 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Budynek uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie w kwietniu 2014 roku.

Olivia Six - piąty etap parku biurowego uzyskał pozwolenie na budowę w I kwartale 2014 roku. Jego realizacja zakończono w maju 2015 r. Biurowiec liczy 15 kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne. Powierzchnia najmu wynosi prawie 17,4 tys. m kw. Hol główny wykonano w formie wielkiej szachownicy z czarnego i mlecznego kamienia, a lobby ma charakter klubowej angielskiej biblioteki. Olivia Six zapewnia dużą liczbę podziemnych miejsc parkingowych oraz bezpłatne miejsca parkingowe dla rowerzystów oraz szatnie z prysznicami. Budynek uzyskał certyfikat BREEAM Excellent.

Olivia Star - szósty i najwyższy budynek kompleksu (także najwyższy w Trójmieście). Deweloper uzyskał w grudniu 2013 r. pozwolenie na budowę 12-kondygnacyjnego biurowca, ale zostało ono zamienione. Ostatecznie budynek ma 156 metrów (z masztami 180). Na 35 kondygnacjach będzie 40 tys. m. kw. powierzchni. Punkt widokowy na najwyższym piętrze będzie ogólnodostępny. Będą tam wjeżdżały dwie windy, które nie będą się zatrzymywały na piętrach biurowych. Budynek, jako pierwszy w Trójmieście, będzie miał "oddychającą" fasadę - dostęp świeżego powietrza będzie możliwy przez specjalne szczeliny.

Olivia Prime to dwa połączone ze sobą budynki, które w pierwszym etapie miały roboczą nazwę Olivia Seven i "Ósemka". Pierwsza cześć biurowca – trzon A o powierzchni 35 000 m kw. zostanie oddany do użytkowania w 2018 roku. Olivia Prime B (trzon B) o powierzchni 25 000 m kw., rok później. W wyniku połączenia, najemcy będą mieli do dyspozycji prawie 4000 m kw. na jednej kondygnacji. Oba budynki będą miały wysokość 55 metrów.
Na każdym piętrze Olivii Prime znajda się loggie, umożliwiające wyjście na zewnątrz bez opuszczania biura. Duże tarasy dla pracowników znajdą się także na dachach, które będą wypełnione zielenią. Udogodnieniem dla pracowników będzie również kantyna o powierzchni ponad 700 m kw., dostępna z wewnątrz oraz z zewnątrz budynku. Bedzie ona miała przestronny taras na pierwszym piętrze.

Standardowe wykończenie powierzchni w kolejnych budynkach obejmuje: sufit podwieszany wraz z oświetleniem, klimatyzację i wentylację mechaniczną, otwierane okna, elektroniczny system ochrony p.poż., podłogi podniesione z wykładziną w płytkach, wykończone toalety, okablowanie elektryczne i logiczne wraz z punktami przyłączeniowymi w podłodze, kontrolę dostępu do budynku i powierzchni najmu. Budynki certyfikowane są w systemie BREEAM.

Wszystkie budynki kompleksu zostały zaprojektowane w gdyńskiej pracowni BJK Architekci. Koncepcja budynku Olivia Gate powstała w belgijskiej pracowni Konior&Partners Architects.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Opinie (36) 2 zablokowane

 • (1)
  lokalizacja
  4
  infrastruktura
  3
  architektura
  1
  cena / jakość
  1

  Ze tę manierę nazywania wszystkiego po angielsku należy się wam kręcenie wora!
  Ten syf wygląda jak gamach PZPR w Warszawie, tyle, że ma więcej szkła.
  Nie można było tego nazwać po ludzku: Centrum Biznesowe Oliwa? Durne buce.

  • 80 55

  • Re: Kupa!

   sam jestes kupa, zrob projekt koncepcyjny i wrzuc tu na forum

   • 8 13

 • jak na Oliwe
  lokalizacja
  1
  infrastruktura
  1
  architektura
  1
  cena / jakość
  1

  to nie pasują wogóle ! nazwa "bisnesu "nie zrobi

  • 20 37

 • ... (2)
  lokalizacja
  5
  infrastruktura
  4
  architektura
  4
  cena / jakość
  4

  Nazwa angielska mi osobiście odpowiada, jest ona po to aby "bussines people" było łatwiej ja wypowiedzieć czy zapamiętać... po prostu marketing. Budynki nie za wysokie co do wyglądu będzie można wypowiedzieć się po ukończeniu I etapu.

  • 31 17

  • Jasne

   bo Niemcy, Szwecja a zwłaszcza Francja pełne są angielskich nazw. Uwielbiam takie gadanie.

   • 11 10

  • Jakoś we Frankfurcie nie mają problemu z niemieckim.

   • 2 1

 • Oliwa sprawiedliwa.....
  lokalizacja
  5
  infrastruktura
  4
  architektura
  4
  cena / jakość
  3

  Jak dla mnie nazwa nazwą, budynek budynkiem lecz chodzi o to czy ktoś z nas znajdzie w nim prace po zakończeniu wszystkich 5 budynków bo tyle ich będzie. Wstępny start budowy pierwszego z nich - na dniach; dosłownie.......
  Wiem to i tamto na ten temat bo w tym miejscu spędzę kolejne 3 lata pracy a efekt końcowy zobaczyć każdy może......
  Nawet ci, którym ta nazwa nie pasuje

  • 25 2

 • koszmar
  lokalizacja
  5
  infrastruktura
  3
  architektura
  1
  cena / jakość

  Wygląda to paskudnie

  • 17 39

 • Znakomity projekt
  lokalizacja
  5
  infrastruktura
  5
  architektura
  5
  cena / jakość
  4

  Znakomity projekt, trzeba mieć dużo szcunku do człowieka, który zainwestował i zaryzkował własne pieniądze oraz czas w to śmiałe przedsięwzięcie, z pewnością znajdą się najemcy, którze wkrótce wypełnią wszystkie budynki.

  • 27 10

 • Wyglada dobrze
  lokalizacja
  5
  infrastruktura
  4
  architektura
  4
  cena / jakość
  4

  Zobaczymy. Przy głównej, przy UG. Architektura typowa dla parków biurowych. Takie same są w Wa-wa.

  • 29 3

 • Biurowce na Gdańsk Południe, przy obwodnicy i lotnisku z dobrym dojazdem, a nie w centrum (1)
  lokalizacja
  1
  infrastruktura
  5
  architektura
  5
  cena / jakość

  Najlepsza lokalizacja to przy obwodnicy w kieunku Kowali. Jest tam dużo nowych osiedli, gdzie mieszka młoda, wykwalifikowana kadra.

  • 13 48

  • Proponuje Szadolki, to jest lokalizacja z przyszloscia....
   lokalizacja
   1
   infrastruktura
   3
   architektura
   3
   cena / jakość
   3

   kazdy tam trafi, nie potrzebne sa kierunkowskazy, wystarczy miec dobry wech

   • 14 1

 • Precz z blaszakami przy glownej
  lokalizacja
  5
  infrastruktura
  5
  architektura
  5
  cena / jakość
  5

  oby tak dalej.
  jak sie nie podoba,to pokaz, co sam zbudowales
  wtedy sobie nazwiesz Kupa i bedzie po polsku

  • 31 7

 • W końcu powstanie kawałek wielkomiejskiej zabudowy
  lokalizacja
  5
  infrastruktura
  5
  architektura
  5
  cena / jakość
  5

  W końcu powstanie kawałek wielkomiejskiej zabudowy przy głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta, architektura budynków bez zarzutu, wysokość odpowiednia, myślę że kultura pracy w takim otoczeniu będzie również na wysokim poziomie.

  • 28 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Monika Płocke

Banking Technology, Head of Change and Technology Capabilities w Nordea Bank AB. Absolwentka...