• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Osiedle Synteza i Lema

typ zabudowy
handel i usługi, wielorodzinna
realizacja
od I kw. 2023 r. do I kw. 2026 r. w budowie
metraż
27 do 93 m2
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Osiedle Synteza i Lema powstają w ławo dostępnym miejscu Moreny - pomiędzy ulicami Piekarniczą a Lema. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, co zapewnia szybki dojazd do pracy czy ulubionych miejsc w Śródmieściu czy we Wrzeszczu. Na Morenie jest także dostępny przystanek PKM. Kolejne inwestycje komunikacyjne są tu planowane, w tym rondo na skrzyżowaniu ulic Piekarniczej i Lema, przedłużenie Lema do ul. Kartuskiej czy budowa ul. Nowej Politechnicznej.

Zagospodarowana okolica umożliwia zaspokojenie wszystkich codziennych potrzeb. Po drugiej stronie ul. Rakoczego znajduje się duża galeria handlowa z kinem i siłownią. Handel, usługi i gastronomia dostępne będą na terenie powstających i sąsiednich osiedli. Na Morenie nie brakuje też szkół czy przedszkoli (nowe powstanie także na terenie Osiedla Synteza).

Najbliższy teren spacerowy znajduje się wokół położonego nieopodal Stawu Piekarnicza. Terenów rekreacyjnych i zielonych (w tym uwzględniających ogrody deszczowe) nie zabraknie oczywiście na terenie samych inwestycji. Przecinały je będą alejki spacerowe prowadzące do osiedlowego mini parku. W przestrzeni pomiędzy budynkami przewidziane zostały miejsca zabaw i integracji dla dzieci, ławki do odpoczynku oraz stojaki na rowery.

***


Na Osiedlu Synteza przewidziano powstanie siedmiu budynków, które będą kaskadowo obniżały swoją wysokość zapewniając przyszłym mieszkańcom przestrzenne widoki z okien. Podziwiać je będzie można przez duże przeszklenia, które dodatkowo sprawią, że lokale będą jasne i przestrzenne. Szklane balustrady będą miały także loggie. Mieszkańcy parterów korzystać będą zaś z przydomowych ogródków.

Wnętrza budynków to kompozycja jasnych, inspirowanych naturą barw drewna, kamienia oraz szmaragdu. Eleganckiego sznytu częściom wspólnym nadadzą także detale w kolorze miedzi.

Możliwe jest wykończenie wnętrz pod klucz.

Osiedle realizowane będzie etapami. Jako pierwszy od I kw. 2023 r. powstaje położony najbliżej ulicy Piekarniczej dziewięciokondygnacyjny budynek A z lokalami o metrażach od 28 do 86 m kw. Zakończenie jego realizacji przewidziane jest na I kw. 2025 r.

Drugi budynek wprowadzono w IV kw. 2023 roku. Także będzie miał dziewięć kondygnacji, powstanie w nim 120 mieszkań o układzie od jednego do czterech pokoi i powierzchni od 27 do 72 m kw. i dwupoziomowa hala garażowa. Termin oddania mieszkań zaplanowano na I kwartał 2026 roku.

Projekt Osiedla Synteza powstał w Studio Projektowym Degutis.

***


Osiedle Lema utworzą z kolei trzy budynki o wysokości 3, 5 i 7 kondygnacji. Kaskadowo narastająca wysokość sprawi, że budynki naturalnie wkomponują się w tarasowe ukształtowanie morenowego zbocza.

Budynki otoczą specjalnie zaprojektowane przestrzenie wspólne m.in. alejki i pomost nad ogrodem deszczowym. Tuż przy osiedlu powstanie także park kieszonkowy w większy park osiedlowy dostępny będzie na sąsiednim Osiedlu Synteza.

Projekt części wspólnych we wnętrzach budynków inspirowany jest twórczością Stanisława Lema, a duże przeszklenia zapewnią dostęp naturalnego światła.

W budynkach powstaną mieszkania w układzie od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 27 do 93 m kw. Z lokali na najwyższych piętrach będzie można podziwiać panoramę Gdańska, a z części także widok na Zatokę Gdańską. Mieszkańcy parterów korzystać będą z przydomowych ogródków.

Pierwszy budynek osiedla gotowy będzie w IV kw. 2025 roku. W sprzedaży są lokale we wszystkich trzech budynkach tej części inwestycji.

Projekt tej części inwestycji powstał w pracowni projektowej dewelopera.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Euro Styl
EURO STYL
Polityka prywatności

Opinie (3)

 • (1)

  14k/m2 ładnie odrealniona cena

  • 10 1

  • Tyle kasy a nad głową lądują samoloty...

   • 2 3

 • komunikacja

  Osiedla bardzo ładne, ale co z drogami? Już teraz jest tam tłok, a jak dojdzie kilku budynków to zrobi się stały zator. Nie zazdroszczę przyszłym lokatorom.

  • 6 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Kinga Stawicka

Dyrektor Sprzedaży Krajowej w firmie Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub - wiodącego producenta i...

Najczęściej czytane