Inwestycje biurowe i magazynowe

Cavatina

Palio

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk Młyniska
dzielnica:
Młyniska
miejsce:
ul. Jana z Kolna i Marynarki Polskiej
deweloper:
Cavatina
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa
sprzedaż:
planowana 
realizacja:
planowana
forum:
dyskusje o inwestycji
Palio powstać ma na terenach poprzemysłowego Młodego Miasta. Od lat zapowiadane jest, że będzie to nowa, nowoczesna, wielofunkcyjna dzielnica miasta. Do nowego kompleksu biurowego łatwo będzie dojechać zarówno samochodem jak i komunikacją miejską - obok planowanych biurowców przebiega linia tramwajowa, blisko jest także na przystanek SKM.

Według koncepcyjnych planów dewelopera, które zostały dotąd opracowane kompleks składać ma się z dwóch części.

W ramach pierwszej z nich, bliższej zbiegu ulic Jana z Kolna i Popiełuszki zobacz na mapie Gdańska powstać miałby 97 metrowy wysokościowiec (89 m do dachu) o powierzchni najmu 30 tys. m kw (w tym 570 m kw. na usługi). Budynek w tym kształcie liczyłby 23 kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Na ostatnim piętrze planowana jest restauracja i taras widokowy. W jego architekturę wkomponowano literę V, która nawiązuje do słynnego znaku Solidarności i ma oddawać linię stojących obok dźwigów.

Obok biurowca powstać ma naziemny pięciokondygnacyjny parking, w sumie w ramach tej części możliwy będzie postój 446 samochodów. Jedną ścianą stykał się będzie z wysokościowcem, z drugiej strony sięgnie aż do zejścia z kładki nad ul. Jana z Kolna. Dach budynku parkingowego ma być wypełniony roślinnością.

Druga część, która realizowana będzie w pierwszej kolejności, to kompleks czterech budynków, które stanąć mają przy ul. Marynarki Polskiej, w otoczeniu hali produkcyjnej Aluship. zobacz na mapie Gdańska Budynki będą miały osiem kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną przeznaczoną na parkingi. Powstać ma tu w sumie 55,4 tys. m kw. najmu (w tym 1,6 tys. m kw to usługi). Realizacja będzie etapowana. Na terenie tej części inwestycji i pod planowanymi budynkami powstanie w sumie 790 miejsc postojowych.

Docelowo w ramach projektu powstać ma ciąg biurowy biegnący wzdłuż ul. Jana z Kolna i Marynarki Polskiej od ulicy Popiełuszki do biurowca C-300. Za budynkami powstanie na nowo ulica Malarzy, która ma łączyć trzy place, które inwestor ma zamiar stworzyć. Pierwszy z nich powstanie u wjazdu w ulicę Malarzy zobacz na mapie Gdańska, drugi przy zejściu z pieszej kładki nad ulicą Jana z Kolna zobacz na mapie Gdańska, trzeci przed budynkiem traserni zobacz na mapie Gdańska.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Piotr Witek

MBA, ACCA, biegły rewident, Partner Spółki Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci, od listopada 2013...