• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W gdyńskiej stoczni powstaje kablowiec

VIK
15 kwietnia 2024, godz. 15:30 
Opinie (31)
  • W części wyposażona jednostka jest budowana w stoczni Crist, ostatnie prace wykończeniowe będą realizowanie w norweskiej stoczni Ulstein.
  • W części wyposażona jednostka jest budowana w stoczni Crist, ostatnie prace wykończeniowe będą realizowanie w norweskiej stoczni Ulstein.

W stoczni Crist położono stępkę pod budowę statku do układania kabli. Jednostka powstaje przy współpracy z norweską stocznią Ulstein Verft. Finalnym właścicielem kablowca jest firma Nexans.Jednostka będzie miała 149,9 m długości, 31 m szerokości i będzie mogła pomieścić 17 tys. ton. oraz 90-osobową załogę.

- Wyposażona jest w trzy poziome (o pionowej osi obrotu) szpule (bębny) na kable (tzw. "karuzele") - dzieloną na pokładzie o łącznej pojemności do 10 000 ton kabla, drugą pod pokładem o pojemności 3500 ton kabla oraz kosz pod pokładem na kable światłowodowe o pojemności 450 - poinformowała stocznia Crist.


Statek został specjalnie zaprojektowany przez Skipsteknisk do transportu i układania różnego rodzaju kabli podmorskich, w tym wiązek kablowych, a także do podejmowania kabli z dna morskiego i przeprowadzania napraw. Jest w stanie układać do czterech kabli jednocześnie. Będzie przystosowany do pracy w trudnych warunkach pogodowych, przy zachowaniu dużej manewrowości i utrzymywaniu pozycji.Gdyńska stocznia wykonuje kadłuby na zlecenie Ulstein Verft od ponad dziesięciu lat. Są to głównie jednostki offshore. W sumie wykonano 14 projektów, a 2 kolejne są w toku.
VIK

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Adam Kabat

Dyrektor operacyjny SESCOM (nadzoruje realizację kontraktów). Magister Inżynier Elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Gdańskiej. Od lat 90. kontynuuje doświadczenia w zarządzaniu z licznymi sukcesami z zakresu zwiększania poziomu sprzedaży w branży B2B, nawiązywaniu międzynarodowych relacji handlowych, pozyskiwania finansowania i współpracy typu venture capital oraz rozwiązywaniu problemów szybko rozwijających się organizacji.Ekspert w budowaniu zespołów managerskich i w...

Najczęściej czytane