• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Żurawie

typ zabudowy
powierzchnia biurowa, handel i usługi, wielorodzinna, inwestycyjna
realizacja
od II kw. 2021 r. do IV kw. 2024 r. w budowie
metraż
19 do 92 m2
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Inwestycja powstanie na terenie Młodego Miasta, a więc w sąsiadującej ze Śródmieściem poprzemysłowej części miasta, która w najbliższych latach rozwijać się będzie jako wielofunkcyjna, tętniąca życiem tkanka miasta. Powstawać będą tu mieszkania, biurowce, drogi, instytucje kultury, rozrywki, lokale gastronomiczne.

Miejsce, gdzie powstanie nowy kompleks, położone jest tuż obok Europejskiego Centrum Solidarności, niedaleko Muzeum II Wojny Światowej, śródmieścia Gdańska z jego bogatą ofertą oraz gdańskiego Dworca Głównego, co oznacza bardzo dobrą komunikację z całą aglomeracją.

Fiński deweloper na działce o powierzchni 15,5 tys. m kw. zapowiada realizację budynku biurowego o powierzchni najmu 23 tys. m kw. oraz mieszkalnego z 243 mieszkaniami i 156 mikroapartamentami. Jako pierwszy powstaje budynek mieszkalny; w lipcu 2023 roku rozpoczęła się realizacja części zabudowy z lokalami mieszkalnymi na wynajem (budynek siedmiokondygnacyjny z lokalami o powierzchni od 19 do 48 m kw.).

Na parterze każdego budynku będą działały lokale handlowo-usługowe. Całość dopełnią atrakcyjne przestrzenie prywatne i publiczne, zaprojektowane tak, aby zachęcały do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pod budynkami znajdą się parkingi.

Autorem projektu tego kwartału zabudowy jest fiński architekt Rainer Mahlamäki. W pracach projektowych udział brali Dariusz Brzeziński i zespół z Latergrupa Architekci oraz Piotr Chwazik i zespół GCK.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: YIT Development
YIT Development
Polityka prywatności

Opinie (2) 3 zablokowane

 • Termin

  Kiedy rozpoczęcie inwestycji?

  • 0 0

 • wizualizacje

  kto robił te wizki?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Adam Roman

Członek zarządów Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA i Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA. Adam Roman z Ergo Hestią związany jest od 1993 roku. Od 2007 roku pełni funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za ubezpieczenia korporacyjne. Przez wiele lat był odpowiedzialny za reasekurację, uczestnicząc pośrednio w underwritingu przemysłowym. Przez lata współpracował z największymi reasekuratorami na świecie m.in. Munich Re, Swiss Re, GE Francona, SCOR i...

Najczęściej czytane