• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
wróć do listy

Żurawie

typ zabudowy
powierzchnia biurowa, handel i usługi, wielorodzinna, inwestycyjna
realizacja
od II kw. 2021 r. do IV kw. 2023 r. w budowie
metraż
29 do 92 m2
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Inwestycja powstanie na terenie Młodego Miasta, a więc w sąsiadującej ze Śródmieściem poprzemysłowej części miasta, która w najbliższych latach rozwijać się będzie jako wielofunkcyjna, tętniąca życiem tkanka miasta. Powstawać będą tu mieszkania, biurowce, drogi, instytucje kultury, rozrywki, lokale gastronomiczne.

Miejsce, gdzie powstanie nowy kompleks, położone jest tuż obok Europejskiego Centrum Solidarności, niedaleko Muzeum II Wojny Światowej, śródmieścia Gdańska z jego bogatą ofertą oraz gdańskiego Dworca Głównego, co oznacza bardzo dobrą komunikację z całą aglomeracją.

Fiński deweloper na działce o powierzchni 15,5 tys. m kw. zapowiada realizację budynku biurowego o powierzchni najmu 23 tys. m kw. oraz mieszkalnego z 243 mieszkaniami i 156 mikroapartamentami. Jako pierwszy powstanie budynek mieszkalny.

Na parterze każdego budynku będą działały lokale handlowo-usługowe. Całość dopełnią atrakcyjne przestrzenie prywatne i publiczne, zaprojektowane tak, aby zachęcały do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pod budynkami znajdą się parkingi.

Autorem projektu tego kwartału zabudowy jest fiński architekt Rainer Mahlamäki. W pracach projektowych udział brali Dariusz Brzeziński i zespół z Latergrupa Architekci oraz Piotr Chwazik i zespół GCK.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Opinie (1) 3 zablokowane

  • Termin

    Kiedy rozpoczęcie inwestycji?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Mirosław Bieliński

Prezes firmy doradczej Stilo Horizon. Były prezes Grupy Energa. Po ukończeniu studiów...

Najczęściej czytane