Dzieci sprzątały świat z Port Service

"Myślę, więc nie śmiecę" - pod takim hasłem organizowana jest 28 już akcja sprzątania świata. Do działań proekologicznych włączył się także gdański zakład utylizacji odpadów Port Service wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 61 im. Józefa Wybickiego w Gdańsku i Szkoły Podstawowej nr 72 im. Obrońców Westerplatte w Gdańsku. Aktywizacja młodzieży i budowa wiedzy ekologicznej stanowi jeden z priorytetów działalności marki obecnej od lat na Pomorzu.



Sprzątanie świata zostało zainicjowane w Australii w 1989 roku. Wówczas około 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania tamtejszego portu. Inicjatywa spotkała się z natychmiastowym i bardzo szerokim odzewem, dzięki czemu rok później objęła ona już całą Australię, a następnie rozprzestrzeniła się na inne miejsca globu.

- Firma Port Service na co dzień zajmuje się utylizacją odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych. Sprawiamy, że przestają one szkodzić środowisku naturalnemu i w bezpieczny sposób usuwane są z przestrzeni publicznej, a tym samym przestają być również zagrożeniem dla ludzi. W tym roku postanowiliśmy pokazać, że każdy może przyczynić się do poprawy kondycji naszej planety i - co szczególnie ważne - do poprawy jakości naszego życia, sprzątając swoje bezpośrednie sąsiedztwo. Dlatego zaprosiliśmy gdańską młodzież i mieszkańców dzielnic Stogi i Przeróbka do akcji sprzątania świata. Zdecydowaliśmy się połączyć działania proekologiczne z sympatyczną zabawą, a efekt tych starań przerósł oczekiwania - podkreśla Anna Lewandowska, rzecznik prasowy Port Service.
Po zakończonym sprzątaniu dzieci mogły się posilić w food trucku.
Po zakończonym sprzątaniu dzieci mogły się posilić w food trucku. materiały prasowe
W ramach akcji zorganizowanej przez Port Service, młodzież z dwóch gdańskich szkół podstawowych, pod czujnym okiem nauczycieli oczyściła okolice Pustego Stawu na Stogach. Port Service zapewnił wyposażenie niezbędne do organizacji tego wydarzenia, w tym środki do dezynfekcji rąk. Po skończonej pracy, młodzież miała okazję zregenerować siły w specjalnie zapewnionym dla nich food tracku.

- Wiemy, że ekologia jest bardzo ważna. Musimy dbać o planetę i jest to obowiązek każdego człowieka. Sprzątanie świata udało się połączyć z fajną zabawą, dlatego cieszymy się, że udało się posprzątać chociaż tę małą część Gdańska - zapewniają młodzi ekologowie z gdańskich szkół biorących udział w akcji.
Dzieci otrzymały dyplomy będące wyrazem uznania za poświęcony czas i zaangażowanie.
Dzieci otrzymały dyplomy będące wyrazem uznania za poświęcony czas i zaangażowanie. materiały prasowe
Gdańskie sprzątanie świata zakończyło się wręczeniem dyplomów będących wyrazem uznania za poświęcony czas i zaangażowanie. Z kolei odpady zebrane przez niemal 100 uczestników akcji trafiły do specjalnych kontenerów zapewnionych przez Port Service, a następnie zostały przetransportowane i bezpiecznie zutylizowane.

- Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą realizację. Dziękujemy nauczycielom i dyrekcji szkół podstawowych numer 61 i 72. Dziękujemy gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni za umożliwienie nam przeprowadzenia tej akcji oraz wszystkim, którzy znaleźli czas na promocję działań prowadzonych dla dobra planety. Przede wszystkim dziękujemy młodzieży. Nie tylko za ich pracę, ale także za zrozumienie idei ochrony środowiska naturalnego. Mamy nadzieję, że w ten sposób po raz kolejnych przyczyniliśmy się do wzrostu świadomości ekologicznej Polaków - mówi rzecznik prasowy Port Service.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Ludzie biznesu

Adam Roman

Członek zarządów Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA i Sopockiego Towarzystwa...