stat

Firmy przyszłości z Gdynia Business Week


Hełm, który oszczędza czas, buty, które na życzenie zmieniają fason i kolor, a może poduszka, która nagrywa sny? Takie pomysły zaprezentowali uczestnicy programu edukacyjnego Gdynia Business Week. Na razie są to produkty, na których młodzież ćwiczyła swoje umiejętności biznesowe, ale kto wie, może są to też produkty przyszłości.Zakończyła się kolejna edycja Gdynia Business Week. Jest to program edukacyjny, czyli sześć dni warsztatów z ekspertami, spotkania z biznesmenami oraz tworzenie pierwszego biznesplanu. Adresowany jest do uczniów liceów i techników, którzy interesują się przedsiębiorczością i sprawnie posługują się językiem angielskim. Zaproszenie kierowane jest także do absolwentów poprzednich edycji programu, którzy mogą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w ramach kursu zaawansowanego - Advanced Business Week. Program realizują władze Gdyni, a całość odbyła się jak zwykle w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.

Uczestnicy programu w ramach dziesięcioosobowych grup-firm, poprzez różnego rodzaju symulacje uczą się podejmowania decyzji związanych z kierowaniem przedsiębiorstwem, a także ustalania cen sprzedaży, kosztów marketingowych oraz budżetów dla swoich "produktów". Ponadto rozwijają także techniki komunikacyjne, negocjacyjne oraz umiejętności nawiązywania kontaktów i pracy w zespole. Na zakończenie programu organizowane są targi, podczas których firmy uczniowskie oraz wypracowane przez nie produkty są oceniane przez przedstawicieli biznesu.

Które produkty najbardziej zainteresowały inwestorów podczas targów? Najwięcej pieniędzy - na razie wirtualnych - od inwestorów udało się zebrać grupie A, która wymyśliła hełm pomagający zaoszczędzić czas. Najlepszą prezentację dla akcjonariuszy przygotował zespół H, który promował "Hidden heels," czyli buty, które w zależności od sytuacji, dzięki specjalnemu przyciskowi zmieniają fason, czyli mogą być butami na szpilkach albo baletkami. Mogą też zmieniać kolory. W tzw. symulacji biznesowej bezkonkurencyjna okazała się firma G, oferująca poduszkę, która nagrywa sny. Daje też możliwość podłączenia USB i oglądania filmów lub uczenia się w trakcie snu. W ramach kursu zaawansowanego (Advanced Business Week), najlepsza okazała się grupa J, która zamierzała wyprodukować robota ułatwiającego życie osobom starszym i chorym, czyli pomagającego w codziennych czynnościach.

Idea programu oparta jest na autorskiej licencji amerykańskiej organizacji Foundation for Private Enterprise Education, która realizuje program w Stanach Zjednoczonych od 38 lat i może pochwalić się 60 tys. absolwentów.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (14)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Strefa start-up

Ważne adresy

Inwestycje biurowe i magazynowe

Najczęściej czytane