• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Forum Inwestorów Kapitałowych w Sopocie

erka
11 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat) 

Inwestorzy oraz pomysłodawcy spotykają się w najbliższy czwartek (13 lutego) w Sopocie na Forum Inwestorów Kapitałowych. Od pomysłu biznesowego, przez proces inwestycyjny po sukces finansowy - to coraz bardziej popularna droga, którą przechodzi wspólnie wielu pomysłodawców i inwestorów. Co zrobić, aby wejść skutecznie w taki proces, zadbać o swoje interesy i zbudować wartość spółki? Forum wychodzi naprzeciw takim pytaniom.Agencja Rozwoju Pomorza, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach projektu INNOpomorze wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza organizują Forum Inwestorów Kapitałowych oraz Konferencję podsumowującą projekt ARP Inwestornia, skierowane do środowisk inwestorów i pomysłodawców. Celem forum jest pogłębienie wiedzy na temat rynku kapitałowego, wejścia kapitałowego inwestora oraz wymiany doświadczeń pomiędzy inwestorami i pomysłodawcami.

Poruszane podczas Forum zagadnienia będą dotyczyły transakcji kapitałowych zarówno od strony prawnej, jak i finansowej. Wśród tematów będą m.in. metody wyceny projektów, analiza ryzyk związanych z inwestycja kapitałową, optymalizacja podatkowa inwestycji, aspekty umów inwestycyjnych, modele inwestycyjne, tworzenie wartości w spółkach kapitałowych, czy też motywacja kluczowych pracowników poprzez udziały i akcje. W planie wydarzenia przewidziano także prezentację innowacyjnych projektów i spółek. Forum zostało połączone z konferencją podsumowującą projekt Agencji Rozwoju Pomorza Inwestornia, który od 2009 roku umożliwia promocję innowacyjnych pomysłów oraz nawiązywanie współpracy pomiędzy ich autorami i inwestorami.

Gala finałowa konkursu organizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza SA w 2012 roku


- Analiza pomysłów, praca z pomysłodawcami i inwestorami, współpraca z Funduszem Kapitałowym ARP pozwoliły zgromadzić cenne doświadczenie w zakresie inwestycji kapitałowych, którym chętnie się dzielimy - mówi Katarzyna Duda, kierownik projektu Inwestornia. - Dwa różne spojrzenia, od strony celów samego pomysłu i od strony ryzyka inwestycyjnego trzeba złożyć w jeden projekt na biznes. Merytoryczna wiedza na temat związanych z tym procesem zagadnień, prawnych czy ekonomicznych, pozwala na skuteczniejszą i bezpieczniejszą realizację procesu przez obie strony. Dlatego też instytucje tak bardzo doświadczone w działaniach na rzecz rozwoju przedsiębiorczości postanowiły zorganizować Forum Inwestorów Kapitałowych.

Forum to okazja nie tylko do zdobycia użytecznej wiedzy, skorzystania z doświadczeń ekspertów i inwestorów, ale również do poszukiwania inspiracji, jak stawiać pierwsze kroki inwestycyjne. Wśród prelegentów wystąpi m.in. Marcin Kapuściński z Oliwskiej Grupy Konsultingowej, Michał Przybyłowski z Taylor Economics, Marek Rybacki z kancelarii Rybacki-Grodecki-Stankiewicz, Ireneusz Pawłowski z kancelarii PKSD, Adam Osiński z firmy doradczej EBC Solicitors, Wojciech Szapiel z Polish Investment Fund, Tomasz Kołaczyk z firmy Equation oraz Mariusz Adamiak - dyrektor Biura Strategii Rynkowych banku PKO BP.
erka

Wydarzenia

Forum Inwestorów Kapitałowych

konferencja, forum

Miejsca

Opinie (2)

 • Noooo akuurat , w tym kraju.... inwestornia....wam ani grosza. Sami inwestujcie SWOJE a nie czyjes

  Kasy nie macie - brac kredyt.
  Roboty nie macie - zalozyc firme.
  a tylko po to by Banki zyly z was i ZUS bral kase do lapy.

  • 1 1

 • zapytanie

  Witam czy wstep na forum jako wolny sluchacz jest mozliwe? Gdzie i o ktorej odywa sie forum?

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Roman Walasiński

Prezes zarządu Swissmed Centrum Zdrowia. Ukończył Uniwersytet Gdański, Wydział Prawa i Administracji. W latach 1990 -1993 Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku. Do dziś wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. 1989-1994 Urząd Miasta Gdańska. 1997-1998 radca prawny w spółce Theo Frey Polska w Gdańsku. 1993 – 2006 własna kancelaria radcy prawnego w Gdańsku. Spółką Swissmed kieruje od 1998 roku.

Najczęściej czytane