Fotowoltaika: wybieramy dla firmy i dla domu

Podczas montażu fotowoltaiki liczy się przede wszystkim doświadczenie i sumienność wykonawcy.
Podczas montażu fotowoltaiki liczy się przede wszystkim doświadczenie i sumienność wykonawcy. mat. prasowe

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o odnawialnych źródłach energii oraz potrzebie uniezależnienia się od dotychczasowych skończonych, coraz droższych paliw. Dzięki programom wspierania odnawialnych źródeł energii fotowoltaika przeżywa rozkwit. Patrząc na wzrost kosztów prądu, możliwość oszczędności oraz świadomą postawę ekologiczną, warto rozważyć zwrot z inwestycji w ciągu kilku lat. A z programami rządowymi staje się to jeszcze krótsze.Wybierając dostawcę, należy kierować się jego doświadczeniem, możliwościami realizacji gwarancji czy serwisu i stabilnością firmy. Organizacja, która od wielu lat wdraża setki systemów fotowoltaicznych, ma własne, duże zaplecze serwisowe, będzie dobrym wyborem. Jak zatem znaleźć taką firmę w gąszczu ofert?

Instalacja na dużej hali.
Instalacja na dużej hali. mat. prasowe
- Zawsze wybieramy sprawdzonych dostawców. Nikt nie lubi poprawek czy opóźnień robót. Kieruję się nie tylko ceną, ale i możliwościami monterskimi, bieżącym wsparciem technicznym, wiedzą i doświadczeniem. Dla nas taką firmą jest Hymon Energy - mówi architekt Justyna Cieplińska. - Na etapie projektowania staramy się, by fotowoltaika i inne instalacje przede wszystkim dobrze wyglądały w bryle budynku. Ale też chcemy mieć realne wsparcie od dostawcy urządzeń i pewność, że inwestor nie będzie miał problemu z wybraną firmą - podkreśla.
Hymon Energy zainstalował 22 proc. całkowitej mocy PV w Polsce. Ponad 54 tys. mikroinstalacji zostało wykonanych przez nich. Każdego miesiąca realizuje setki inwestycji, własnymi ekipami monterskimi, których jest 35. Jest to ewenement na skalę kraju. Dzięki ułożonym procesom, od doradztwa, sprzedaży, finansowania, aż do montażu i serwisu, Hymon Energy jest liderem branży w Polsce. Firma oferuje pełne wsparcie klienta przy zgłoszeniach instalacji do OSD oraz wnioskach o dofinansowania z programu Mój Prąd.

Instalacja fotowoltaiczna może być jednocześnie zadaszeniem parkingu.
Instalacja fotowoltaiczna może być jednocześnie zadaszeniem parkingu. mat. prasowe
Hymon Energy posiada fabrykę systemów montażowych, dzięki czemu może dostarczyć rozwiązania na każdy rodzaj dachu oraz grunt. Jednym z najciekawszych są Carporty, które poza produkcją energii pełnią funkcję zacienienia na parkingach dla samochodów. Dla nowych inwestycji firma proponuje systemy zintegrowane, które nowocześnie "wtapiają się" w dach.

W tym roku Hymon Energy uruchomił oddział w Gdyni, który realizuje inwestycje zarówno duże - na budynkach biurowych, halach przemysłowych czy rolniczych, jak i te mniejsze - na domach osób prywatnych. Coraz częściej to właśnie klienci prywatni decydują się na montaż fotowoltaiki, doceniając oszczędności oraz stawiając na ekologiczne rozwiązania.

Fotowoltaika jest nieuniknionym kierunkiem rozwoju. Jest to duża inwestycja na lata, dlatego warto wybrać pewnego partnera.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Ludzie biznesu

Maciej Dobrzyniecki

Od roku 1994 jest członkiem Business Centre Club i pełni funkcję wiceprezesa. Jest ponadto...