stat

Gdyński Biznesplan w tym roku dla studentów

W dotychczasowych edycjach Gdyńskiego Biznesplanu wzięło udział prawie 6 tys. osób. Wielu laureatów założyło własne firmy, które prężnie działają i dynamicznie się rozwijają.
W dotychczasowych edycjach Gdyńskiego Biznesplanu wzięło udział prawie 6 tys. osób. Wielu laureatów założyło własne firmy, które prężnie działają i dynamicznie się rozwijają. fot. materiały prasowe

Już tylko do końca stycznia można wysyłać zgłoszenie do 16. edycji konkursu "Gdyński Biznesplan". Tym razem jury czeka na biznesplany studentów. Do wygrania jest 30 tys. zł.Konkurs "Gdyński Biznesplan" organizowany jest przez Gdynię nieprzerwanie od 2003 r. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które swoją przyszłość wiążą z własną działalnością gospodarczą. Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób. Tegoroczna edycja skierowana jest do studentów wszystkich rodzajów studiów: stacjonarnych, zaocznych, podyplomowych, licencjackich, inżynierskich czy magisterskich.

- Zdecydowaliśmy się skierować konkurs do studentów, ponieważ szczególnie zależy nam na wyzwoleniu energii i przedsiębiorczości młodych ludzi, którzy są dopiero na początku swojej zawodowej drogi. Wiemy, że mają fantastyczne pomysły. Czasem tylko brakuje im wiedzy, jak wprowadzić je w życie, i środków finansowych na start. W tym, między innymi, chcemy im pomóc - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
Inicjatywa jest skierowana do osób, które planują założenie działalności gospodarczej lub prowadzą już firmę i chcą ją rozwinąć, np.  wprowadzając nowy produkt lub usługę. Konkurs nie ma ograniczeń terytorialnych - zgłaszać mogą się osoby z całego kraju i z zagranicy. Trzeba jednak pamiętać, że laureaci muszą założyć lub przenieść swoją działalność do Gdyni.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 31 stycznia 2018 r. za pośrednictwem strony www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl. Autorzy pomysłów zakwalifikowanych do kolejnego etapu będą mogli wziąć udział w szkoleniach i warsztatach, podczas których dowiedzą się m.in., jak skonstruować dobry biznesplan, jak zbadać rynek, szacować budżet, jak promować swoją firmę, produkty i usługi, jak dobrze prezentować biznesowe pomysły, na jakie aspekty prawne trzeba zwrócić uwagę prowadząc firmę. Zwieńczeniem tego etapu będzie złożenie gotowych biznesplanów.

Uczestnik konkursu może złożyć tylko jeden formularz zgłoszeniowy. W przypadku zgłoszenia jednego pomysłu biznesowego przez zespół, każdy z członków zespołu musi być aktywnym studentem i wypełnić odrębny formularz zgłoszeniowy (wpisując ten sam tytuł biznesplanu).

Autorzy najlepszych zostaną zaproszeni do finału, w którym zaprezentują swoje pomysły przed konkursowym jury. Na zwycięzcę czeka 30 tysięcy złotych i inne cenne nagrody. Głównymi partnerami konkursu są bank PKO BP, Thomson Reuters oraz Radmor.

Opinie (9) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ważne adresy

Ludzie biznesu

Piotr Ciechowicz

Wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza. Nadzoruje prace Regionalnej Instytucji Finansującej, Działu...