Inwestycje biurowe i magazynowe

Granaria Gdańsk

Granaria

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Śródmieście
miejsce:
ul.Chmielna Mapka
deweloper:
Granaria Gdańsk
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, handel i usługi, wielorodzinna, inwestycyjna
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od 2018 r. do IV kw. 2022 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja powstaje na północnym cyplu Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Obszar znajduje się naprzeciwko Żurawia i Długiego Pobrzeża, od południa ograniczony jest ul. Stągiewną, która jest przedłużeniem Długiego Targu. Jest to ścisłe centrum Gdańska i jego zabytkowego Głównego Miasta.

Granaria powstaje jako zabudowa wielofunkcyjna o funkcji mieszkaniowej, biurowej, usługowej i hotelowej. Inspiracją dla nazwy była łacińska wersja słowa spichlerz – granarium.

Projekt jest realizowany w formule partnerstwa prywatno-publicznego przez konsorcjum firm Immobel Poland i Multibud Wojciech Ciurzyński wspólnie z Gminą Miasto Gdańsk. Przedsięwzięcie obejmie również budowę kładki dla pieszych, remont Długiego Pobrzeża, rozbudowę mariny, przebudowę mostu Stągiewnego na most zwodzony i remont okolicznych ulic. Inwestycja obejmie obszar niemal 2 ha.

Projekt zakłada zachowanie pozostałości historycznych spichlerzy i zintegrowanie zabytkowych budynków ze współczesną wizją miasta.

Zabudowa Wyspy Spichrzów rozpoczęła się w 2017 r. Powierzchnia użytkowa całej inwestycji wyniesie ok. 58 700 m kw.

W 2019 roku do użytkowania oddane zostały budynki apartamentowe od strony Długiego Pobrzeża. Oddano tu do użytkowania 136 lokali, a partery budynków wypełnią punkty usługowo-handlowe.

W drugim etapie inwestycji powstaną budynki apartamentowe zlokalizowane w kwartale pomiędzy ulicą Pożarniczą a Basztową. Bryły budynków, jak i sposób wykończenia ich elewacji czerwoną cegłą, bezpośrednio nawiązywać mają do stylu, w jakim budowane były historyczne spichlerze. W tym etapie zaprojektowanych zostało ponad 500 mieszkań. W przedsprzedaży lokale kupują nabywcy instytucjonalni, sprzedaż detaliczna ruszy wiosną 2021.

Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna powstała jako efekt pracy projektantów z biura RKW pod kierownictwem arch. Wojciecha Grabianowskiego. Biuro to odpowiada także za projekt hoteli realizowanych przez dewelopera UBM Development Polska na samym szczycie wyspy.

Apartamentowce od strony Motławy zaprojektowało gdyńskie Studio Kwadrat, a kwartały zabudowy od strony ul. Motławskiej i Stągiewnej projektuje warszawska pracownia Mąka Sojka Architekci.

W pobliżu

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Granaria Gdańsk
Polityka prywatności
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Opinie (18)

 • Deweloper Granaria

  • 0 0

 • Deweloper Granaria

  Uwaga na spartaczone posadzki !!!!
  Jeżeli ktoś planuje zakup mieszkania od tego dewelopera , to proszę przed zakupem dokładnie sprawdzić posadzki .
  W mieszkaniach w ogóle nie ma kanalizacji , więc posadzki w łazienkach trzba wykuć i w moim mieszkaniu okazało się że były położone tylko dwie płyty styropianu na środku , a po bokach zalane betonem bez styropianu i tak jest w całym mieszkaniu .
  W miejscach w których jest sam beton bez styropianu posadzka bardzo mocna , a w miejscach gdzie położyli ( miękki ) styropian posadzka zapadła się o 2-3 centymetry . Po zgłoszeniu reklamacji deweloper twiedzi że wszystko jest w porządku , bo według ich norm na dwu metrowym odcinku różnica w wysokości posadzki może wynosić do 5 milimetrów i po pomiarach jedynie dwu metrową poziomicą ich zdaniem mieszczą się w normie , podczas gdy na mierniku laserowym mojej ekipy budowlanej ewidentnie były różnice rzędu 3 centymetrów i to praktycznie w każdym pomieszczeniu .
  Deweloper bezczelny , pyskuje i twierdzi że marnuje ich cenny czas . Od kiedy czas partaczy jest cenny ???

  • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Ewa Sowińska

Partner ESO Audit i Zastępca Prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Wcześniej Członek Zarządu...