• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

IV Pomorski Dzień Seniora. Już dziś barwny przemarsz i koncert

1 października 2022, godz. 09:00 

Na całym świecie 1 października świętowany jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W związku z tym Fundacja Adaptacja już po raz czwarty organizuje w Gdyni Pomorski Dzień Seniora. Uczestnicy wezmą udział w kolorowym przemarszu i koncercie Grzegorza Poloczka. - Zależy nam, aby takie inicjatywy były zauważane, bo seniorzy potrzebują wsparcia i inicjatyw aktywizacyjnych.Jak co roku Gdynia z rozmachem obchodzi Pomorski Dzień Seniora. Jego czwarta edycja rozpocznie się o godz. 12:00 pod Urzędem Miasta Gdyni. To stamtąd ruszy barwny, międzypokoleniowy przemarsz przez ulicę Świętojańską w stronę placu Kaszubskiego. Na trasie energii z pewnością doda muzyka instrumentów dętych, jaka będzie towarzyszyć uczestnikom podczas całego wydarzenia. W tym roku organizatorzy, którym przyświeca hasło Żyj kolorowo", spodziewają się rekordowej frekwencji. Emeryci, dorośli, nastolatkowie i dzieci - wszyscy pójdą ramię w ramię, aby świętować dzień przypominający nam o często pomijanych problemach grupy senioralnej. Nie zabraknie z pewnością również ważnych osobistości związanych z Gdynią i regionem.

- Zależy nam, aby takie inicjatywy były zauważane przez mieszkańców, bo seniorzy potrzebują wsparcia i codziennych inicjatyw aktywizacyjnych. To niezwykle istotne dla tej grupy, która czuje się często wykluczona - powiedział Kordian Kulaszewicz, prezes Fundacji Adaptacja.

"By seniorzy nie musieli czuć się w tym świecie samotni"Po wspólnym przemarszu będzie oczywiście czas na poczęstunek, natomiast o godz. 14 zaplanowano gwóźdź programu, czyli występ byłego członka kabaretu Rak i znanego polskiego piosenkarza Grzegorza Poloczka. Autor hitu "Malinkonija" wystąpi charytatywnie w wypełnionej Sali Koncertowej Morskiego Portu Gdynia S.A. Gwiazda śląskiej estrady swoimi melancholijnymi utworami z pewnością wzruszy słuchaczy, ale też rozbawi i podniesie na duchu tymi pozytywnymi.

Dzięki pomocy gdyńskiego samorządu, Narodowego Instytutu Wolności i strategicznemu partnerstwu Orlen jest możliwe organizowanie święta, na które grupa senioralna zasługuje. Młodsze pokolenia, pochłonięte własnymi sprawami, nierzadko zapominają o potrzebach i problemach starszych członków społeczeństwa. To właśnie w celu pomocy osobom starszym powstała Fundacja Adaptacja, której udaje się coraz prężniej działać na rzecz tej sprawy. Organizatorzy są pewni, że w 2023 r. przebiją swój tegoroczny sukces i zachęcą jeszcze większą liczbę uczestników do wzięcia udziału. By seniorzy nie musieli czuć się w tym świecie samotni.

Informacje o wydarzeniu oraz działaniach Fundacji można uzyskać pod numerem telefonu 570 045 955 oraz na stronie internetowej www.adaptacja.info. Wszystkie nasze działania można wesprzeć, wpłacając darowiznę na numer konta: Bank Pekao S.A. 28 1240 5442 1111 0010 9755 5415.

IV Pomorski Dzień Seniora

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

IV Pomorski Dzień Seniora

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (15)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Ludzie biznesu

Arkadiusz Aszyk

Menedżer z branży stoczniowej. Prezes Mostostalu Pomorze. Ukończył Wydział Zarządzania na...

Najczęściej czytane