- 1 Powstanie państwowa sieć handlowa (260 opinii)
- 2 Baltexpo z ofertą dla młodych i poszukujących (11 opinii)
- 3 Dlaczego Żabka promuje się w gdyńskim urzędzie pracy? (137 opinii)
- 4 Smart Metropolia powraca (18 opinii)
- 5 Vistal szuka nowego prezesa (20 opinii)
- 6 Inflacja we wrześniu. Ma być 8,2 proc. (95 opinii)
Można zdobyć 20 tys. euro, ale trzeba mieć innowacyjny pomysł
Tylko do czwartku, 30 czerwca, startupy mogą wysyłać swoje zgłoszenia do Startup Contest - konkursu organizowanego w ramach konferencji Infoshare. Najlepsi powalczą o uwagę zagranicznych inwestorów i mediów. Główna nagroda to 20 tys. euro.
Tylko 20 najlepszych startupów, które aplikują do Startup Contest, wystąpi na jednej ze scen konferencji Infoshare w Gdańsku i zaprezentuje się inwestorom, przedstawicielom funduszy VC i największych korporacji. Międzynarodowe jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. W tym roku Infoshare odbędzie się 6 i 7 października w Amberexpo.
Nagrodzone zostaną trzy najlepsze startupy. Główna nagroda to 20 tys. euro w gotówce. Drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7 tys. i 3 tys. euro. Fundatorem jest prezydent miasta Gdańska, główny partner konferencji. Darmowa rejestracja potrwa do czwartku, 30 czerwca 2022 r. na stronie internetowej organizatora.
W dotychczasowych edycjach konkursu Startup Contest wzięło udział ponad 4 tys. startupów z całego świata. Jakie pomysły zyskiwały uznanie jury?
W 2016 r. wygrała polska firma Nexbio, która zajmuje się analizą kwasów nukleinowych (DNA, RNA) dla odbiorców indywidualnych, ośrodków naukowych i firm biotechnologicznych. Innowacyjne technologie NEXBIO wspierają m.in. rolnictwo w integrowanej ochronie roślin, przez analizę patogenów roślin. W 2017 r. FindAir również z Polski. Firma oferuje inteligentne inhalatory i rozwiązania do monitorowania pacjentów. Dziś z rozwiązań tej firmy korzysta ponad 10 tys. osób na całym świecie.
W 2019 r. wygrała firma Prometheus. Jej flagowym produktem jest EMATIK - "druga skóra" do leczenia trudno gojących się ran, stosowana w weterynarii. Aktualnie firma działa głównie we Włoszech, ale planuje kolejną rundę inwestycji do końca tego roku w celu wejścia na kolejne rynki. W 2020 r. wygrał brytyjski startup iLoF, który wymyślił opartą na chmurze bibliotekę biomarkerów chorobowych i profili biologicznych. Obecnie ich badania koncentrują się na wczesnym wykrywaniu objawów choroby Alzhaimera.
Ubiegłoroczny konkurs wygrał francuski startup BeFC, który opracował technologię umożliwiającą wytwarzanie energii elektrycznej z papieru i wody. Startup mocno się rozwija i po wygranej na Infoshare 2021 zdobył kolejne uznania, m.in. w programie French Tech Green 20 czy Circular Challenge 2022.
Największa konferencja technologiczna CEE Infoshare to ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Co roku do Gdańska przyjeżdżają tysiące uczestników. Wśród nich startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. To solidna dawka wiedzy i biznesu - kilkuset czołowych prelegentów z całego świata, blisko 200 wystąpień i warsztatów, kilka scen tematycznych każdego roku. Flagowe wydarzenie Infoshare to także szereg imprez towarzyszących, będących okazją do nawiązywania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń biznesowych.
Wydarzenia
Miejsca
Zobacz także
Opinie wybrane
-
2022-06-28 13:44
(1)
Do dzis pamietam pewien przypadek. Swietny pomysl na pewien produkt programistyczny. Znaleziony inwestor, ale aby dal kase zazadal detali. Dostal. Kilka miesiecy sie nie odzywal. Odezwal sie - odrzucone. Mija kolejne kilka miesiecy. Inwestor zamieszcza ogloszenia w prasie i internecie w poszukiwaniu programistow i grafikow, ktorzy to pracowac beda
Do dzis pamietam pewien przypadek. Swietny pomysl na pewien produkt programistyczny. Znaleziony inwestor, ale aby dal kase zazadal detali. Dostal. Kilka miesiecy sie nie odzywal. Odezwal sie - odrzucone. Mija kolejne kilka miesiecy. Inwestor zamieszcza ogloszenia w prasie i internecie w poszukiwaniu programistow i grafikow, ktorzy to pracowac beda nad "odrzuconym" projektem. To autentyk.
Tak sie dyma frajerow, po to sa takie startupy. Masz pomysl - realizuj go sam lub przez platformy typu Kickstarter - i tyle.- 7 0
-
2022-06-28 14:05
Tak jest także w innych branżach. Chrońcie swoje projekty, pomysły, bo miernoty z kasą lub przy władzy najpierw zainteresują się, a potem - różnie bywa...
- 2 0
-
2022-06-28 12:47
Dziwny ten konkurs
Firmy które wygrywają nie wyglądają na startupy, z kolei nagroda słaba jak na działające już firmy z produktami i klientami.
- 8 2
-
2022-06-28 11:48
Ja tam wolę 20 euro, te wydane teraz przez watykan
Naprawdę niesamowita moneta. Radze sprawdzic i spieszyć się
- 0 11
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.