• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Nordea szuka programistów w Trójmieście. Niemal 1000 zgłoszeń na 11 miejsc

5 sierpnia 2022, godz. 09:00 
Opinie (66)

Według danych Komisji Europejskiej tylko na polskim rynku brakuje obecnie ok. 50 tys. programistów. W całej UE ten deficyt sięga nawet 600 tys. Chętnych na wejście do IT jest wielu, a pracodawcom zależy na tym, by zatrudniać najlepszych. Nordea, największy skandynawski bank, zdecydowała się zlecić rekrutację i szkolenie 11 przyszłych programistów infoShare Academy - trójmiejskiej szkole programowania. Aplikacji jest już ok. 1000, a rekrutacja trwa.IT to jedna z najszybciej rozwijających się branż na całym świecie. Dynamiczny postęp technologiczny widzimy na każdym kroku. Pandemia koronawirusa w ostatnich latach spotęgowała tę tendencję - biznes przeniósł się do Internetu, co spowodowało wysyp nowych produktów cyfrowych. A żeby tworzyć rozwiązania cyfrowe, trzeba mieć na pokładzie specjalistów IT - m.in. programistów, projektantów, analityków, testerów, managerów czy osoby doświadczone w rekrutacji w tej branży.

Nordea szuka pracowników do IT. Szkolenie na koszt firmyGdański oddział Nordea, mieszczący się w OBC, w ramach programu Future Engineer poszukuje osób, które zostaną zatrudnione w dziale IT i przeszkolone na koszt firmy.

- Chcemy znaleźć 11 osób, które sami przygotujemy do pracy na stanowiskach IT Operation Specialists. Dla kandydatów opracowaliśmy konkretną ścieżkę awansu, oferujemy wsparcie całego zespołu i dużo możliwości rozwoju. Nasze wymagania wydają się niewygórowane: znajomość angielskiego na poziomie B2/C1 oraz chęć nauki, niemniej istotne jest dla nas to, na ile ktoś wpisuje się w wartości Nordea (Passion, Collaboration, Courage, Owership) oraz skandynawską kulturę pracy - tłumaczy Katarzyna Szczudlińska-Urban, Head of Technology Talent Services w Nordea. - IT jest specyficzną branżą, w której zarówno proces rekrutacji, onboarding, jak i cała kariera zawodowa wymagają specjalistycznego podejścia. Dlatego poprosiliśmy o wsparcie infoShare Academy, która ma ogromne doświadczenie w szkoleniach firmowych i wprowadzaniu na rynek nowych programistów - dodaje.
Czym będą zajmować się przyszli IT Operations Specialists? M.in.:

 • dbaniem o prawidłowe działanie aplikacji,
 • wsparciem helpdesku,
 • analizowaniem zgłoszeń i awarii aplikacji,
 • testowaniem aplikacji od strony klienta,
 • automatyzacją procesów.

Do wszystkich zadań zostaną przygotowani w czasie szkolenia technologicznego, które wyposaży ich w niezbędne umiejętności.

 • Nordea oferuje m.in. pracę hybrydową w nowoczesnych biurach oraz możliwość korzystania z licznych programów rozwojowych.
 • Nordea oferuje m.in. pracę hybrydową w nowoczesnych biurach oraz możliwość korzystania z licznych programów rozwojowych.

Co bank oferuje swoim przyszłym pracownikom?Na przykład system kafeteryjny Worksmile pozwalający na elastyczny wybór benefitów (m.in. karta sportowa, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie, bony na zakupy), wewnętrzne inicjatywy sportowe i well-beingowe, pracę hybrydową w nowoczesnych biurach oraz możliwość korzystania z licznych programów rozwojowych.

Nordea współpracuje z infoShare Academy w ramach Hire&Train - coraz popularniejszej na rynku metody pozyskiwania nowych pracowników, szczególnie z branży technologicznej.

- Hire&Train to pakiet, a w zasadzie proces, w wyniku którego 1. października na pokład Nordei trafi grupa osób gotowych do pracy. Po naszej stronie jest przeprowadzenie wszystkich etapów rekrutacji oraz szkolenia technologicznego, obejmującego to, czego bank potrzebuje. Programistów szkolimy od lat, prowadzimy także kursy dla firm, dlatego mamy niezbędne doświadczenie i całą bazę kontaktów, dzięki czemu wiemy, jak wybrać z setek kandydatów tych, którzy najlepiej sprawdzą się i odnajdą w konkretnych rolach. Aktualnie w procesie rekrutacyjnym dla Nordei zgłoszeń jest już niemal tysiąc, więc podstawą jest dobrze przygotowany i doświadczony w branży zespół HR, który zajmie się wyborem finałowej jedenastki - mówi Andrzej Kiesz, prezes infoShare Academy.
By aplikować w programie Future Enginner i dołączyć do zespołu Nordei, wystarczy wejść na stronę www.infoshareacademy.com/dolacz-do-nordea/ i wypełnić test predyspozycji, a następnie przesłać swoje CV, najlepiej w wersji anglojęzycznej.

Nordea to największy skandynawski i jeden z największych europejskich banków, który na całym świecie posiada ponad 700 oddziałów zatrudniających ok. 27 000 osób. Swoim zasięgiem obejmuje 17 krajów. W samej Polsce znajdują się cztery filie (Gdynia, Gdańsk, Warszawa, Łódź) - trójmiejskie zespoły skupiają się głównie na obsłudze IT i dostarczaniu cyfrowych rozwiązań dla całej grupy bankowej. Obszarem IT i Operations w Polsce zajmuje się ok. 4500 specjalistów.

InfoShare Academy - jedna z największych i najstarszych polskich szkół programowania z siedzibą w Gdańsku. Organizuje intensywne bootcampy oraz szkolenia IT, które pomagają kursantom przebranżowić się i wejść na rynek technologiczny. infoShare Academy prowadzi także szkolenia technologiczne dla firm, które chcą inwestować w rozwój swoich pracowników.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (66)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Magdalena Nowicka

Head of IT Poland w Nordea Bank AB. Absolwentka Wydziału Matematyki Uniwersytetu Marii...