Inwestycje biurowe i magazynowe

Olivia Business Centre

Olivia Business Centre

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Oliwa
miejsce:
al. Grunwaldzka Mapka
deweloper:
Olivia Business Centre
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, handel i usługi
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do III kw. 2019 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Olivia Business Centre to kompleks biznesowy i biurowy, który powstaje w centrum Trójmiasta - tuż przy al. Grunwaldzkiej, przystanku SKM Gdańsk Przymorze - Uniwersytet oraz kampusie Uniwersytetu Gdańskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także Hala Olivia.

Realizacja Olivia Business Centre podzielona została na kilka etapów. W 2010 roku, kiedy rozpoczynała się realizacja kompleksu mowa była o 120 tys. m kw. powierzchni biurowej w standardzie klasy A. W 2017 roku powierzchnia ta przekroczyła 140 m kw.

Olivia Gate – pierwszy etap oddany do użytku w listopadzie 2011 roku (kamień węgielny pod budowę wmurowano 26 października 2010 r.). Olivia Gate to brama – wejście do całego centrum biznesowego. Sufit bramy pokryty jest jednym z największych luster w Polsce – 140 m kw. Olivia Gate to ponad 17 tys. m kw. powierzchni wynajmowanej i prawie 400 miejsc w parkingu podziemnym. Powierzchnia biurowa zlokalizowana jest na piętrach 1-6. Ostatnia, największa kondygnacja liczy ponad 2 600 m kw. W części podziemnej znajduje się również parking dla rowerów wraz z szatnią i pełnym zapleczem sanitarnym.

Olivia Point – drugi etap centrum biurowego jest siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy AA. Olivia Point to 9,6 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia. Na parterze przewidziano przestrzeń pod funkcję usługową, pozostałe kondygnacje to powierzchnie biurowe. W części podziemnej znajduje się 135 miejsc parkingowych, połączonych z garażami sąsiednich budynków. Kamień węgielny pod budowę wmurowano 28 marca 2012 roku. Budynek oddano do użytku w styczniu 2013 roku.

Olivia Tower – trzeci etap jest dwunastokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy AA. Olivia Tower to 14,2 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia. Partery pełnią funkcje usługowe. W części podziemnej znajduje się 151 miejsc parkingowych, połączonych z garażami sąsiednich budynków. Kamień węgielny pod budowę wmurowano 28 marca 2012 roku. Budynek oddano do użytku w styczniu 2013 roku.

Olivia Four - czwarty etap jest dwunastokondygnacyjnym budynkiem klasy A. Olivia Four to 14,5 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Budynek uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie w kwietniu 2014 roku.

Olivia Six - piąty etap parku biurowego uzyskał pozwolenie na budowę w I kwartale 2014 roku. Jego realizacja zakończono w maju 2015 r. Biurowiec liczy 15 kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne. Powierzchnia najmu wynosi prawie 17,4 tys. m kw. Hol główny wykonano w formie wielkiej szachownicy z czarnego i mlecznego kamienia, a lobby ma charakter klubowej angielskiej biblioteki. Olivia Six zapewnia dużą liczbę podziemnych miejsc parkingowych oraz bezpłatne miejsca parkingowe dla rowerzystów oraz szatnie z prysznicami. Budynek uzyskał certyfikat BREEAM Excellent.

Olivia Star - szósty i najwyższy budynek kompleksu (także najwyższy w Trójmieście). Deweloper uzyskał w grudniu 2013 r. pozwolenie na budowę 12-kondygnacyjnego biurowca, ale zostało ono zamienione. Ostatecznie budynek ma 156 metrów (z masztami 180). Na 35 kondygnacjach jest tutaj 40 tys. m. kw. powierzchni. Punkt widokowy na 32 piętrze otwarty został w lipcu 2019 roku i jest ogólnodostępny. Wjeżdżają tam dwie windy, które nie zatrzymują się na piętrach biurowych. Budynek, jako pierwszy w Trójmieście, ma "oddychającą" fasadę - dostęp świeżego powietrza będzie możliwy jest tu przez specjalne szczeliny.

Olivia Prime to dwa połączone ze sobą budynki, które w pierwszym etapie miały roboczą nazwę Olivia Seven i "Ósemka". Pierwsza cześć biurowca – trzon A - o powierzchni 35 000 m kw. został oddany do użytkowania w 2018 roku. Olivia Prime B - trzon B - o powierzchni 25 000 m kw., rok później. W wyniku połączenia, najemcy mają do dyspozycji prawie 4000 m kw. na jednej kondygnacji. Oba budynki mają wysokość 55 metrów.
Na każdym piętrze Olivii Prime znajdują się loggie umożliwiające wyjście na zewnątrz bez opuszczania biura. Duże tarasy dla pracowników znajdują się także na dachach, które są wypełnione zielenią. Udogodnieniem dla pracowników jest również kantyna o powierzchni ponad 700 m kw., dostępna z wewnątrz oraz z zewnątrz budynku. Ma ona przestronny taras na pierwszym piętrze.

Pozwolenie na budowę budynku Olivia 9 zostało wydane w marcu 2020 roku. Przewiduje ono budowę 135 metrowego wysokościowca. Miałby on 32 kondygnacje. Jego realizacja jeszcze się nie zaczęła.

Standardowe wykończenie powierzchni w kolejnych budynkach obejmuje: sufit podwieszany wraz z oświetleniem, klimatyzację i wentylację mechaniczną, otwierane okna, elektroniczny system ochrony p.poż., podłogi podniesione z wykładziną w płytkach, wykończone toalety, okablowanie elektryczne i logiczne wraz z punktami przyłączeniowymi w podłodze, kontrolę dostępu do budynku i powierzchni najmu. Budynki certyfikowane są w systemie BREEAM.

Wszystkie budynki kompleksu zostały zaprojektowane w gdyńskiej pracowni BJK Architekci. Koncepcja budynku Olivia Gate powstała w belgijskiej pracowni Konior&Partners Architects.

W pobliżu

Zapytaj dewelopera o ofertę

Polityka prywatności
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Opinie (36) 2 zablokowane

 • 1 kibel na pietro - zenada

  kibli jak na lekarstwo. w firmie IT, na pietrze z 50 chlopa i tylko 2 kabiny i 2 pisuary. zenada, pod kiblem czasem ustawia sie kolejka. najpierw ludzie, potem zyski panowie developerzy. trzeba bylo poswiecic kawalek powierzchni biurowej na dodatkowy kibel i nie bylo tego komentarza

  • 7 2

 • Głupszej nazwy już sie nie dało wymyśleć? Naprawdę musi być dziwacznie? (1)

  Tak durna makdonaldyzacja powinna być zabroniona ustawą. Nazwy w Polsce powinny być tylko polskie. Nie chcemy tego jankeskiego syfu. Nasz język jest bogaty i ma odpowiedniki całego tego "zagramanicznego" bełkotu. Nie musimy być żałosną papugą narodów z mentalnością wprost z jarmarku z wiochy zabitej dechami o pretensjach do stolicy. Ta nazwa jest pretensjonalna do bólu i śmieszy, lecz nie przekonuje.

  Coś takiego jest nie do pomyślenia np. we Francji, gdze naród ma szacunek do samego siebie. Dlaczego w Polsce jest z tym problem?

  Kompleks "małego" należy korygować u psychologa, a nie manifestować go w przestrzeni publicznej.

  • 5 1

  • Bo my już som Amerykany...

   Albatross Towers, City Park, Central Park, Alfa Park, Futura Park, Neptun Park, Oldnova, Waterlane Island, Aviator, Big Boy Building, Fort Forest. La Playa Palace, Mila Baltica, Marina Primore, Riverview, Duck Towers, Kaczynski Avenue...

   • 0 0

 • JASNY GWINT ALE CUDO ! ciekaf jestem czy bendzie to jak na obrazku ?

  What ? Ale wyglonda superancko jak na gdansk tom prowincje

  • 1 2

 • Jak to powstanie to mi kaktus wyrosnie . (1)

  • 0 2

  • I jak, już rośnie ten kaktus? :)

   • 1 0

 • Ciekawe czy punkt widokowy w Olivia Star będzie rzeczywiście ogólnodostępny i bezpłatny

  Czy skończy się tak jak w Sea Tower ( dla mieszkańcow/użytkowników )

  • 1 1

 • praca

  A zastanawiał sie ktoś jak wyglada praca w jakże zarąbistych szklanych budynkach? dla np. ochrony lub serwisu sprzatajacego? lepiej nie wiedzieć. nie wiem jak się pisze "kołchoz" ale tak tam to wygląda

  • 8 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Mirosław Bieliński

Prezes firmy doradczej Stilo Horizon. Były prezes Grupy Energa. Po ukończeniu studiów...