stat

Programiści rzucali dyskiem. Twardym dyskiem

Rzucali dyskiem (twardym) i monitorem. Biegli na 1024 metry. Na czas składali... klawiaturę. Równowagę między pracą i życiem osobistym testowali na desce ułożonej na wałku. Tak rywalizowali programiści podczas branżowych zawodów, które kilka dni temu odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Sopocie.Wydarzenie zapowiadaliśmy w Kalendarzu Imprez Trojmiasto.pl

Prezentacja o produktach giganta IT z Krzemowej Doliny, warsztaty Ruby albo kolejny wieczór z Pythonem, piwem i pizzą - to wszystko przychodzi do głowy, gdy myśli się o aktywności pracowników branży IT. Ale tak nie musi być.

I nie było, na zawodach, które w czwartek, 26 września, odbyły się na Stadionie Leśnym w Sopocie, podczas pierwszej w Polsce olimpiady dla programistów - Just Join Olympics.

240 zawodników reprezentujących firmy z całego kraju konkurowało o miejsca na podium i sławę. Biegali? Tak, ale na 1024 metry. Rzucali? Dyskiem twardym! Mieli również okazję spróbować swoich sił w konkurencjach siłowych - pchnięciu monitorem, spacerze developera i wykręcaniu deploya. Fani Mariusza Pudzianowskiego mogą kojarzyć ostatnie dwie z tych konkurencji jako spacer farmera i zegar. Szczególnie owo "wykręcanie" było dla zawodników nie lada wyzwaniem. Próba wykonania jak największej liczby okrążeń, trzymając obciążoną "wskazówkę", wywoływała potężną zadyszkę i powodowała liczne upadki.

Reprezentacje wystawiły m.in. firmy Intel, Kainos, Jeppesen, Atena, Dynatrace i Aplitt. Obecność 35 zawodniczek udowodniła przy tym, że branża nie jest zdominowana przez mężczyzn. Pytani o powód udziału w zawodach uczestnicy szczególnie często zwracali uwagę na kuszącą możliwość pchnięcia monitorem, a wśród ulubionych konkurencji wymieniali również rzut dyskiem twardym, work-life balance i... składanie klawiatury na czas.

Konkurencja "work-life balance" wymagała od uczestników jak najdłuższego utrzymania się na desce umieszczonej na gładkim wałku (balance board). Zwycięzca zdołał stać na niej przez 48 minut, a w czasie próby kilkukrotnie kucał, trzymał komputer stacjonarny i sięgał po napój, żeby utrudnić sobie zadanie!

Na podstawie liczby medali zdobytych we wszystkich konkurencjach statuetki za pierwsze, drugie i trzecie miejsce otrzymały firmy Aplitt (złoto), Jeppesen (srebro) i Escola (brąz).

Organizatorem wydarzenia był trójmiejski startup - Just Join It.

- Mamy poczucie, że nowe rozwiązania i projekty rodzą się podczas spotkań ludzi z pasją, ale różnego rodzaju konferencje i warsztaty mogły znudzić się już części polskich programistów. Dlaczego więc nie spróbować czegoś nowego? - mówi Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT - Zorganizowaliśmy fajną imprezę sportową z przymrużeniem oka. Pogoda była piękna, konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy mieli okazję do rozrywki i do zdobycia medali. Całym zespołem mamy poczucie, że udało się stworzyć wydarzenie warte udziału!
Zawodnicy biorący udział w Just Join Olympics przyczynili się do rozwoju programu Szkoła 3.0, który oferuje zajęcia z programowania i robotyki dla dzieci z trudnych środowisk. 4 tys. zł, stanowiące część opłat rejestracyjnych, przekazane zostanie odpowiedzialnej za tę inicjatywę fundacji Sarigato.

Opinie (30) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ważne adresy

Ludzie biznesu

Maciej Grabski

Przedsiębiorca, inwestor, autor wielu projektów biznesowych. Twórca Olivia Business Centre....