• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Skorzystaj z bezpiecznego kredytu 2% i zamieszkaj w Gdyni!

4 lipca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Spokojny klimat, możliwości rekreacji, bogactwo zieleni i świetna oferta edukacyjna to niewątpliwe atuty Chwarzna-Wiczlina w Gdyni. Spokojny klimat, możliwości rekreacji, bogactwo zieleni i świetna oferta edukacyjna to niewątpliwe atuty Chwarzna-Wiczlina w Gdyni.

Chwarzno-Wiczlino rokrocznie zdobywa czołowe miejsca w trójmiejskich rankingach dzielnic najlepszych do życia. Nie jest to przypadek i wydaje się, że taki stan rzeczy nie zmieni się prędko - zachodnia część Gdyni jest bowiem sukcesywnie rozwijana tak, by miejska przestrzeń odpowiadała na potrzeby nowoczesnego człowieka. Warto wybrać ją na nowe miejsce do życia, zwłaszcza że nowa ustawa o rządowych dopłatach do rat kredytu hipotecznego znacząco ułatwia nabycie mieszkania w jednym z nowoczesnych osiedli Grupy Inwestycyjnej Hossa.Chwarzno-Wiczlino to jednocześnie największa powierzchniowo i najmłodsza dzielnica Gdyni. W ostatnich latach zaskarbiła ona sobie miano jednego z najbardziej przyjaznych do życia części Trójmiasta. Powodów jest kilka. Pierwszy wynika z lokalizacji, a konkretniej z umiejscowienia wśród urokliwych lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z licznymi ścieżkami pieszymi czy rowerowymi. Mieszkańcy doceniają sąsiedztwo natury, w ankietach wysoko oceniając swoje możliwości korzystania z jej dobrodziejstw.

A skoro o mieszkańcach mowa, oni sami tworzą jeden z największych skarbów dzielnicy - dobrą i wspierającą się społeczność sąsiedzką. Spokojny klimat, możliwości rekreacji, bogactwo zieleni i świetna oferta edukacyjna - to wszystko sprawia, że w Chwarznie-Wiczlinie zamieszkuje coraz więcej rodzin z dziećmi, decydując się na osiedla Grupy Inwestycyjnej Hossa.

Są one wysoko oceniane przez mieszkańców, również dlatego, że deweloper dużą wagę przykłada do miastotwórczości swoich realizacji. Co to oznacza? Choćby to, że osiedla Chwarzna-Wiczlina poza wysokiej jakości budynkami obejmują również wszelkie niezbędne udogodnienia i infrastrukturę miejską: lokale usługowe, pawilony handlowe, trakty piesze, przestrzenie przeznaczone do wypoczynku, również aktywnego. Słowem, wszystko to, co tworzy samowystarczalne miasto z prawdziwego zdarzenia.

 • Atutem dzielnicy są też lokale usługowe, pawilony handlowe, trakty piesze i przestrzenie przeznaczone do wypoczynku, również aktywnego.
 • Atutem dzielnicy są też lokale usługowe, pawilony handlowe, trakty piesze i przestrzenie przeznaczone do wypoczynku, również aktywnego.
 • Atutem dzielnicy są też lokale usługowe, pawilony handlowe, trakty piesze i przestrzenie przeznaczone do wypoczynku, również aktywnego.
 • Atutem dzielnicy są też lokale usługowe, pawilony handlowe, trakty piesze i przestrzenie przeznaczone do wypoczynku, również aktywnego.

Wybór jest szeroki, ceny - atrakcyjneCo istotne, w aktualnej ofercie Hossy w Chwarznie-Wiczlinie są osiedla położone w różnych częściach dzielnicy i o różnych profilach. W ostatnim czasie do sprzedaży weszło Welocity Wiczlino - zupełnie nowe, przyjazne osiedle o wyrazistej i nowoczesnej architekturze, zainspirowane kulturą rowerową, wprost idealne dla osób, lubiących aktywność na świeżym powietrzu.

Świeżą ofertą jest też Sokółka Kamrowskiego - dwa kameralne budynki przy ul. Kamrowskiego, doskonale wkomponowane w istniejącą infrastrukturę osiedla. Bliskość licznych obiektów handlowych, różnorodnych usług, przychodni, placówek edukacyjnych, jak i dostępność komunikacji miejskiej zapewni mieszkańcom wygodę codziennego życia.

W ofercie dewelopera są też mieszkania w ramach już znanych i cieszących się dużym zainteresowaniem inwestycji: Sokółka Zielenisz, Wiczlino-Ogród i Chwarzno Polanki. Wszystkie łączy wysoki stosunek jakości realizacji do ceny. W tym kontekście ważną nowością od lipca będzie możliwość skorzystania z długo oczekiwanego "bezpiecznego kredytu 2%".

 • Welocity Wiczlino to zupełnie nowe, przyjazne osiedle o wyrazistej i nowoczesnej architekturze, zainspirowane kulturą rowerową, wprost idealne dla osób, lubiących aktywność na świeżym powietrzu.
 • Welocity Wiczlino to zupełnie nowe, przyjazne osiedle o wyrazistej i nowoczesnej architekturze, zainspirowane kulturą rowerową, wprost idealne dla osób, lubiących aktywność na świeżym powietrzu.

Dużo łatwiej o mieszkanie"Bezpieczny kredyt 2%" to hasło, które w ostatnich tygodniach wywołało spore poruszenie wśród wszystkich tych, którzy od dawna marzą o własnym mieszkaniu. Wszystko w związku z ustawą o rządowej pomocy w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe, która wejdzie w życie od lipca. Umożliwi ona zaciągnięcie bezpiecznego kredytu z dopłatą państwa. Niższe oprocentowanie sprawi, że własne lokum już wkrótce może znaleźć się w zasięgu większej liczby osób, które planują przenieść się "na swoje".

Kto może ubiegać się o "bezpieczny kredyt 2%"? Jak informuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, będzie mogła go uzyskać osoba do 45 roku życia, która nie jest i nie była w posiadaniu mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. W przypadku małżeństwa lub rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka, warunek wieku spełnić będzie musiało przynajmniej jedno z nich.

Maksymalna wysokość kredytu, który może uzyskać jedna osoba, wynosi 500 tys. zł. W przypadku małżeństwa lub rodziców z dzieckiem maksymalna kwota kredytu to 600 tys. zł. Kredyt można otrzymać na mieszkania między innymi z rynku pierwotnego. W programie nie obowiązuje limit cen za 1 metr kwadratowy mieszkania.

Dopłata do rat kredytu mieszkaniowego to różnica między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2 proc. Dopłata będzie przysługiwała przez 10 lat.

Podobnie jak w przypadku innych kredytów hipotecznych, wymagany jest wkład własny o wysokości ustalonej przez bank udzielający kredytu. Zgodnie z przepisami ustawy wkład ten nie może być jednak wyższy niż 200 tys. zł. Istnieje możliwość udzielenia kredytu z prawem dopłat do rat również kredytobiorcom, którzy nie zgromadzili środków na wkład własny, w ramach programu "Mieszkanie bez wkładu własnego". Kredytobiorcom bezpiecznego kredytu 2% nie będą przy tym przysługiwały spłaty rodzinne.

Co istotne w biurach sprzedaży Hossy klienci mogą liczyć na profesjonalną pomoc doradcy kredytowego, doświadczonego w ofertach kredytowych różnych banków, które przystąpiły do programu.

 • W ofercie dewelopera są też mieszkania w ramach już znanych i cieszących się dużym zainteresowaniem inwestycji m.in. Wiczlino-Ogród.
 • W ofercie dewelopera są też mieszkania w ramach już znanych i cieszących się dużym zainteresowaniem inwestycji m.in. Wiczlino-Ogród.

Po co czekać? Mieszkanie teraz lub zaraz!Dodajmy, że szeroka oferta Grupy Inwestycyjnej Hossa w Chwarznie-Wiczlinie umożliwia nabycie mieszkania z bliskim terminem odbioru. Już teraz dostępne są mieszkania gotowe w ramach osiedli Wiczlino-Ogród i Chwarzno Polanki. W przyszłym roku zostaną oddane do użytku lokale w inwestycjach Sokółka Zielenisz, Sokółka Kamrowskiego i Welocity Wiczlino.

Pełna oferta dewelopera, wraz ze szczegółowym opisem poszczególnych inwestycji, dostępna jest na stronie www.hossa.gda.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Ludzie biznesu

Arkadiusz Aszyk

Menedżer z branży stoczniowej. Prezes Mostostalu Pomorze. Ukończył Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim, doktor nauk ekonomicznych. Pracował w Stoczni Gdynia pełniąc funkcję m.in.: doradcy zarządu, dyrektora biura zarządu, pełnomocnika zarządu ds. restrukturyzacji stoczni oraz członka zarządu. W 2005 roku był doradcą Sekretarza Generalnego CESA z siedzibą w Brukseli. W latach 2002-2004 wykładał na Uniwersytecie Gdańskim i w Sopockiej Szkole Wyższej w okresie 2003-2009. Potem...

Najczęściej czytane