Inwestycje biurowe i magazynowe

Robyg

Szumilas

Kowale

miejscowość:
Kowale
miejsce:
ul. Magazynowa Mapka
deweloper:
Robyg
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
33 do 69.5 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od II kw. 2021 r. do II kw. 2023 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Nazwa osiedla nawiązuje do okolicy, w której ono powstanie. Szumilas umiejscowiony będzie z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu lasów, stawów, w sąsiedztwie rezerwatu przyrody Bursztynowa Góra oraz licznych ścieżek rekreacyjnych w Jarze Reknicy, w tym wokół jeziora Otomin. Dodatkowo deweloper wykupił sąsiadujące z osiedlem 2 ha lasu, które zostaną zagospodarowane i włączone w przestrzeń osiedla jako prywatne tereny rekreacyjne. Jest to zatem miejsce do zamieszkania dla osób spragnionych kontaktu z naturą.

Już teraz, dzięki łatwemu dojazdowi do obwodnicy, z osiedla szybko dojechać będzie można do każdej części Trójmiasta. Komunikację w przyszłości usprawnią dodatkowo połączenia kolejowe. W planach jest budowa nowej nitki II etapu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która ma połączyć południowe dzielnice Gdańska z sąsiednimi miejscowościami, oraz rozbudowa trasy S7, w ramach której powstanie dodatkowy wyjazd na obwodnicę w kierunku Łodzi.

Niezbędną dla wygody codziennego życia infrastrukturę zapewnia centrum Kowal. Znajdują się tu placówki handlowo-usługowe, przedszkola, przychodnie i szkoły, w tym nowa szkoła otwarta w 2018 r. Większe zakupy mieszkańcy osiedla będą mogli zrobić w położonym niedaleko dużym kompleksie handlowym. W kolejnych etapach realizacji zabudowy również na terenie samej inwestycji powstaną lokale handlowo-usługowe.

Na osiedlu powstaną czterokondygnacyjne budynki, w których będzie 19, 38 lub 57 lokali, co sprzyjać ma nawiązywaniu sąsiedzkich relacji. Budynki wyposażone będą w windy, a do każdego lokalu przylegać będzie ogródek lub balkon. Elewacje w stonowanych kolorach, z deskowaniem w kolorze dębu, komponować się będą z zielonym otoczeniem osiedla.

Pomiędzy budynkami pozostawione zostaną duże odległości, przestrzeń będzie wypełniała zieleń oraz atrakcyjne, wspólne tereny rekreacyjne z oczkami wodnymi. Na osiedlu powstać ma m.in. siłownia zewnętrzna oraz place zabaw dla najmłodszych, a docelowo także boisko sportowe.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaje 114 mieszań w układzie od jednego do czterech pokoi. Z okien tych mieszkań będzie rozciągał się widok na otaczającą zieleń lub pobliski las.

W pobliżu

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Robyg
Polityka prywatności
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (5)

 • Wygląda ciekawie :)

  • 0 2

 • Tak,a obok magazyny 7R których już nie widać na zdjęciach.

  • 2 0

 • My podpisaliśmy w ub. tygodniu umowę i zamieszkamy na tym osiedlu :) Can't wait!

  • 1 2

 • Na planie pięknie

  Na planie nasz blok nr7 też wyglądał rewelacyjnie,obecnie jest tam ruchliwa ulica dojazdowa do ronda .Hałas od godz.4 rano do 24 w nocy ma się wrażenie ,że śpi i żyje się na ulicy dobrze ,że ciepło.A miało być tak pięknie ,zieleń i jak mówi przysłowie cyt.Jak żeś jeleń uwierz w zieleń .Po 4 latach jestem rozgoryczona ,każdy kto chce zakupić mieszkanie niech sprawdzi na własne oczy plany dewelopera,miasta i projekty obywatelskie,bo można się obudzić z ręką w nocniku.

  • 2 1

 • Hałas od obwodnicy, wyjazd i dojazd do gdańska to będzie tragedia

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Sławomir Kalicki

Absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz Strathclyde University (MBA). Od początku pracy...