• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Trendy w edukacji na konferencji BeZee w Gdańsku

10 października 2022 
Inkubator Starter - konferencja BeZee 2019. Inkubator Starter - konferencja BeZee 2019.

Innowacje w szkołach, współpraca edukacji i biznesu oraz szeroko pojęty dialog. Między innymi te zagadnienia pojawią się podczas tegorocznej edycji edukonferencji BeZee w Echo Sferze w Galerii Metropolia w Gdańsku. Wydarzenie zaplanowane na 21 października kierowane jest do nauczycieli, dyrektorów szkół oraz wszystkich osób związanych z szeroko rozumianą edukacją.Jeżeli spojrzymy na uczniów i uczennice jako ludzi przebywających pewną drogę, to rolą szkoły jest dobre przygotowanie ich do tej podróży - wyposażenie w wiedzę, kompetencje oraz poczucie własnej wartości. Jak wspierać młodych ludzi w wydobyciu ich potencjału i jak przygotować do wyzwań, które stawia im przyszły świat? O tym będą rozmawiać uczestniczki i uczestnicy 8. edycji konferencji BeZee - Trendy w edukacji.

Nauczyciele jak przewodnicyByć może nie myślimy o tym na co dzień, ale to właśnie nauczyciele i nauczycielki przygotowują dziś młodych ludzi, którzy któregoś dnia staną na Marsie, odkryją nowe pierwiastki albo zostaną cenionymi sportowcami czy muzykami. Nie jest to łatwe wyzwanie, szczególnie w obecnym, niestabilnym i szybko zmieniającym się świecie. Warto jednak poszukać inspiracji i praktycznych podpowiedzi, jak lepiej przeprowadzić uczennice i uczniów przez proces edukacji i ułatwić im wejście w dorosłe życie, także zawodowe.

Innowacje, inspiracje i praktykaPodczas tegorocznej edycji BeZee na scenie, ale także w salach warsztatowych i w kuluarach poruszane będą tematy związane z rozwojem innowacyjności w szkołach, współpracą edukacji i biznesu oraz ważnością dialogu między różnymi szczeblami edukacji. Zaproponowane będą rozwiązania pomagające otwierać się na trendy kreowane przez branże technologiczne czy metody pracy stosowane w świecie biznesu. Poruszone zostaną również ważne tematy wspierania uczniów w nastawieniu na rozwój i przygotowania ich do wejścia na współczesny rynek pracy.

  • Inkubator Starter - konferencja BeZee 2019.
  • Inkubator Starter - konferencja BeZee 2019.

Dwa najważniejsze aspekty konferencji BeZee- Po pierwsze to miejsce, w którym pokazujemy, jak budować relacje między edukacją i biznesem. Podpowiadamy jak wykorzystywać doświadczenia każdego z tych obszarów, aby jak najlepiej pomagać młodzieży w rozwoju. To połączenie jest niezbędne we współczesnym świecie, aby w procesie kształcenia młodych ludzi móc realnie odpowiadać na wyzwania przyszłości. Drugi ważny element to wsłuchanie się w głos młodego pokolenia i zaproszenie ich do dialogu i współpracy. Zrozumienie ich perspektywy i potrzeb jest konieczne do kreowania skutecznej edukacji - mówi Magdalena Wójtowicz, wiceprezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Obecność znanych praktykówBardzo ważny jest praktyczny wymiar wydarzenia. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają konkretną wiedzę od doświadczonych praktyków z edukacji i biznesu, a także przykłady współpracy biznesu i szkół oraz dobrych praktyk i innowacji wdrożonych w polskich szkołach. Wśród zaproszonych gości będą m.in. Maciej Kawecki (Digital EU Ambassador, prezes Instytutu Lema, bloger), Anna Supernat (biotechnolog, biolog molekularny), Rafał Lew-Starowicz (pedagog, wiceprezes zarządu Fundacji EdTech Poland), Joanna Kamińska (wykładowca akademicki, HRowiec) oraz Dorota Uchwat-Zaród i Marcin Zaród (nauczyciele, autorzy).

Rozmowy i budowanie wartościowych relacjiPo dwóch latach działań online konferencja wraca do wersji stacjonarnej. Już 21 października 2022 organizatorzy zapraszają do przestrzeni konferencyjnej Echo Sfera, w sercu gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. W programie na uczestniczki i uczestników czeka 9 prelekcji, debata oraz warsztaty. W roli prelegentów i prelegentek wystąpią polscy eksperci z obszaru edukacji, nauki, technologii i biznesu. Konferencji towarzyszyć będą też targi Edu Show, pokazujące nowoczesne rozwiązania dla edukacji proponowane przez wiodące w tej branży firmy.

Inkubator Starter - konferencja BeZee 2019. Inkubator Starter - konferencja BeZee 2019.

Istotnym elementem wydarzenia jest również budowanie i wzmacnianie środowiska osób zaangażowanych w rozwój dobrej edukacji przyszłości. Spotkanie we wspólnej przestrzeni na pewno zachęci do rozmów i wymiany opinii oraz ułatwi nawiązywanie nowych relacji i odświeżanie dawniejszych.

Dla pedagogów, dyrektorów i przedstawicieli biznesu- Zależy nam na tym, żeby w dniu konferencji nauczyciele i nauczycielki mieli poczucie, że robią coś dla siebie. Poszerzają swoją wiedzę i zdobywają inspiracje, ale też mogą spędzić czas w ciekawym towarzystwie i złapać dystans do codziennych problemów, z którymi spotykają się w swojej pracy. Dlatego zapewniamy nie tylko świetnych prelegentów, ale również przyjazną przestrzeń sprzyjającą rozmowom, dobry lunch i kawę oraz występ ukraińskiego zespołu Prystani. Wierzymy, że taka dbałość o uczestników pozwoli im uzyskać jeszcze więcej korzyści z tej konferencji - mówi Anna Malinowska, menadżerka ds. Edukacji Przedsiębiorczej w Inkubatorze Starter.
Inkubator Starter - konferencja BeZee 2019. Inkubator Starter - konferencja BeZee 2019.

Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają nauczycielki i nauczycieli, dyrektorów szkół, przedstawicieli świata biznesu i samorządu związanych z szeroko rozumianą edukacją oraz wszystkie osoby, które poszukują fachowej wiedzy, inspiracji, jak również dobrych praktyk we wspieraniu rozwoju młodzieży.

Kiedy: 21 października 2022, godz. 9-19
Gdzie: Echo Sfera, Galeria Metropolia (poziom -1), ul. Kilińskiego 4, Gdańsk
Informacje o wydarzeniu i program konferencji dostępne są na stronie: https://bezee.pl/
Bilety: https://app.evenea.pl/event/bezee2022/

W tym roku 10% przychodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazanych wybranej przez uczestników podczas konferencji organizacji wspomagającej dzieci i młodzież.

Tegoroczna edycja jest organizowana przez Inkubator Starter, przy wsparciu finansowym Gdańskiej Fundacji Rozwoju Gospodarczego, której fundatorem jest investGDA. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Gdańska oraz Uniwersytet Gdański, Pracodawcy Pomorza i Obszar Metropolitarny Gdańsk Gdynia Sopot. Patronem medialnym jest portal trojmiasto.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

VIII Ogólnopolska Konferencja BeZee

konferencja

Miejsca

Zobacz także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Ludzie biznesu

Piotr Witek

MBA, ACCA, biegły rewident, Partner Spółki Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci, od listopada 2013...

Najczęściej czytane