• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Trzy drogi do uchmurowienia firmy

12 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Dlaczego cały świat przechodzi do chmury? Czy to jest bezpieczne? Dlaczego chmura ułatwia wykorzystanie gotowych aplikacji? Między innymi na te pytania odpowiedzą zaproszeni eksperci z Chmury Krajowej i Google Cloud. Przede wszystkim jednak przedstawią praktyczne zastosowania rozwiązań chmurowych na przykładach zarówno z Polski, jak i ze świata.



- Pracodawcy Pomorza wychodzą naprzeciw wyzwaniom, z którymi mierzą się współcześnie przedsiębiorstwa. Dlatego wspólnie z naszym partnerem - firmą ELDRO TECHNOLOGIE, proponujemy naszym członkom cykl spotkań z zakresu nowych technologii. Pierwszym tematem, który chcemy przybliżyć są możliwości rozwoju z wykorzystaniem chmury obliczeniowej - mówi Tomasz Limon, Prezes Zarządu Pracodawców Pomorza.
Temat szerszego wykorzystania chmury obliczeniowej w różnych sektorach gospodarki coraz częściej jest obecny w przestrzeni publicznej i dyskusjach samych przedsiębiorców. Pandemia w naturalny sposób wymogła na firmach wykorzystanie chmury, bo w niej działa większość powszechnie używanych na rynku narzędzi do zdalnej komunikacji i współpracy takich jak MS Teams czy Google Workspace.

To ważny, ale jedynie pierwszy krok na drodze do pełnego wykorzystania zalet chmury publicznej w przyspieszaniu biznesu i budowie przewag konkurencyjnych.

- Zaprosiliśmy do przeprowadzenia tego warsztatu naszego partnera - Chmurę Krajową - najbardziej wyspecjalizowanego dostawcę rozwiązań chmurowych na polskim rynku. Korzystając z rozwiązań w chmurze publicznej, zyskujemy dostęp do narzędzi i usług zapewniających bezpieczeństwo naszych danych i aplikacji, co nabiera szczególnego znaczenia w dzisiejszych czasach - dodaje Paweł Piechowiak, Dyrektor ds. Rozwoju ELDRO TECHNOLOGIE oraz Pełnomocnik Zarządu Pracodawców Pomorza ds. Nowych Technologii.

Jak przenieść swoją firmę do chmury?



Chmura Krajowa pomaga firmom w tym procesie z wykorzystaniem jednego z trzech scenariuszy:

  1. Najdalej idący to przeniesienie wszystkich zadań i procesów IT danego przedsiębiorstwa do chmury.
  2. Drugi, pośredni, to migracja określonego systemu - np. typu ERP z własnego data center firmy do infrastruktury chmurowej.
  3. Trzeci, najprostszy to skorzystanie z gotowych działających w chmurze aplikacji, które usprawniają lub w pełni automatyzują określony proces biznesowy w organizacji.

Wybierając ten ostatni scenariusz, firmy wchodzą do chmury "małymi krokami", ale doceniając zalety rozwiązań cloudowych, z czasem korzystają z coraz większej ich liczby i w naturalny sposób przechodzą do realizacji bardziej zaawansowanych scenariuszy cyfrowej transformacji.

- Naszym celem jest zdynamizowanie digitalizacji przedsiębiorstw w najbardziej dogodny dla nich sposób, dlatego proponujemy różne scenariusze, w zależności od stopnia cyfrowej dojrzałości i priorytetów rozwojowych danej firmy. Niezależnie od wybranej drogi, każda z organizacji, która zdecyduje się na zrobienie pierwszego kroku do chmury, z czasem docenia jej uniwersalne wartości - skalowalność infrastruktury, automatyzację powtarzalnych procesów, zdecydowanie szybszą realizację nowych projektów IT wspierających podstawowy biznes i dużą elastyczność kosztową osiąganą bez potrzeby kosztownych inwestycji w infrastrukturę - mówi Paweł Ławecki, Wiceprezes Chmury Krajowej.

Bezpłatne warsztaty na temat chmur



Pracodawcy Pomorza we współpracy z partnerami: ELDRO TECHNOLOGIE oraz Chmurą Krajową zapraszają na bezpłatne warsztaty "Aplikacje biznesowe w chmurze dla rozwoju Twojej firmy", połączone z business lunchem:



* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Aplikacje biznesowe w chmurze dla rozwoju Twojej firmy

warsztaty, spotkanie

Miejsca

Opinie (6)

  • Ja trzymam dane w truflach, pod ziemią, oczywiście wirtualną. Tak bezpieczniej. To nowsza technologia.

    • 1 1

  • Akurat Google Cloud to bieda na tle AWS czy Azure. (2)

    I pod względem wielkości i pod względem katalogu usług. Nic dziwnego że muszą się nachalnie promować w artykułach.

    • 0 2

    • (1)

      Nie widzę większej różnicy między GCP a AWS - mówisz katalog usług, a 3/4 i tak nie używasz bo na EC2 jest taniej wystawić domniemaną usługę. Większe ma znaczenie stabilność ww. providerów i kosztów dla firmy trzymać tam swoją infrastrukturę. Pracowałem zarówno z gcp, aws i Azure. Dla mnie GCP ma najmniejszy próg wejścia i jest niedoceniany ;)

      • 0 2

      • Bzdura. Wystawianie wszystkich usług na wirtualkach jest zaprzeczeniem

        idei chmury. Nie mówiąc już o skalowalności i kosztach (często wyższych niż on-prem). O sile decyduje właśnie katalog usług natywnych, a z tym w Google średnio.

        • 0 1

  • Chmura to przyszłość

    Ethernity Cloud to też projekt ciekawy projekt

    • 0 1

  • Chmura jest droga

    Kroją za co się da, w niektórych profilach wirtualek nawet za liczbę operacji dyskowych. Pełne przejście z on-prem do chmury publicznej to mrzonka.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Dorota Sobieniecka- Kańska

Dyrektor Gdańskiego Klubu Biznesu. Wydawca, dziennikarka, wykładowca, doradca public relations....

Najczęściej czytane