• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W poniedziałek NIK wejdzie do biur Rafinerii Gdańskiej

Robert Kiewlicz
19 kwietnia 2024, godz. 08:40 
Opinie (97)
Kontrolerzy NIK sprawdzą fuzję Lotosu z Orlenem. Kontrolerzy NIK sprawdzą fuzję Lotosu z Orlenem.

W poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r., rozpocznie się kontrola Najwyższej Izby Kontroli w Rafinerii Gdańskiej. Jest to element wyjaśnienia ewentualnych nieścisłości związanych z fuzją Lotosu i Orlenu do jakiej doszło w 2022 r. Wcześniej NIK rozpoczął działania kontrolne w Orlenie.Czy można odzyskać pełną kontrolę nad rafinerią? Wydzielić Lotos z Orlenu Czy można odzyskać pełną kontrolę nad rafinerią? Wydzielić Lotos z Orlenu


Przypomnijmy, że w styczniu 2024 r. Najwyższa Izba Kontroli złożyła 10 zawiadomień do prokuratury w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa przez sześć spółek z udziałem Skarbu Państwa i cztery fundacje.


Będzie kontrola NIK w gdańskiej rafineriiChodzi o udaremnienie przeprowadzenia kontroli dotyczącej zasad przekazywania darowizn, a także wydatków na sponsoring, zakup usług medialnych, prawnych i doradczych. Zawiadomienia złożone przez NIK dotyczą m.in. PKN Orlen i firm zależnych od tego koncernu: PGNiG SA, Energa SA.NIK i CBA sprawdzają fuzję Orlenu z LotosemNastępnie do biur Orlenu w Warszawie weszli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Nastąpiło to na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, która poinformowała, że chodziło o wydanie rzeczy.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (97)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Kazimierz Wierzbicki

Prezes zarządu i właściciel Grupy Trefl, w skład której wchodzą spółki zajmujące się produkcją i dystrybucją puzzli, kart, gier planszowych, zabawek i mediami oraz trzy spółki sportowe. W latach 1997 - 2008 był prezesem ProkomuTrefl Sopot. W 1997 roku założone przez Kazimierza Wierzbickiego Sopockie Towarzystwo Koszykówki Trefl przekształcono w Sportową Spółkę Akcyjną.

Najczęściej czytane