• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wiosenne targowisko na 100czni. Fani ubrań kolekcjonerskich zachwyceni

Mateusz Groen
19 marca 2023, godz. 16:35 
Opinie (17)
W niedzielę kolejna edycja targów miejskich w 100czni. W niedzielę kolejna edycja targów miejskich w 100czni.

Po długim chłodzie w końcu nadeszedł pierwszy cieplejszy dzień zwiastujący nadchodzącą wiosnę. W ramach rozgrzewki przez nadchodzącym sezonem plenerowym w niedzielę, 19 marca, na terenie popularnej 100czniMapka odbyła się wiosenna edycja Targów Miejskich. Ubrania z drugiej ręki, rękodzieło, grafiki, obrazy, biżuteria, a także winyle i rowery można było kupić podczas targu. Czy wydarzenie cieszyło się popularnością?Degustacja win: 6 kieliszków na Wielkanoc Najbliższe targi w Trójmieście

Targi miejskie na 100czniCzy kupujesz ubrania z drugiej ręki?

Miejskie targi, kiermasze i bazary vintage organizowane są coraz częściej w Trójmieście. Wydarzenia te cieszą się niesłabnącą popularnością najprawdopodobniej przez możliwość zakupów w duchu "zero waste" czy znalezieniu prawdziwych "białych kruków" kolekcjonerskich wśród ubrań, a także innych dostępnych rzeczy. To kolejna edycja organizowanych targów na 100czni, tym razem pierwszych na wiosnę. Tym razem fani mieli okazję polować na prawdziwe skarby spośród szerokiego asortymentu.

Jak można było odczuć podczas niedzielnego wydarzenia nadchodząca astronomiczna wiosna i pierwszy ciepły dzień od dłuższego czasu zachęciły ludzi do wyjścia z domu, by poszukać ciekawych rzeczy na targu, który odbywał się na 100czni. Wydarzenie było chętnie odwiedzane od samego otwarcia bram (o godzinie 11). Targowisko odbywało się pod dachem w hali 100czni, najprawdopodobniej z uwagi na nieprzewidywalność pogody.

1
miejsce: Puby
AleBrowar Gdynia
Gdynia, Starowiejska 40B
7.5

Szeroki asortyment na niedzielnym wydarzeniuW przestrzeni hali można było znaleźć dosłownie wszystko. Na straganach pojawiły się rękodzieła i wystawcy sprzedający własnoręcznie wykonaną biżuterię, smyczy dla psów, czy elementy ubioru jak harnessy ze skóry, a także kryształy, świece sojowe, mydła i kosmetyki z dobrym składem, a kończąc na markowych ubraniach z drugiej ręki, płytach winylowych dla kolekcjonerów, czy też rowery, grafiki i obrazy, które mogą ozdobić wnętrza. Wiosenny targ był możliwością znalezienia prawdziwych smaczków, co zapewne sprawiło, że na 100czni pojawiło się wiele osób, które przeszukiwały stragany.


- Lubię takie wydarzenia. Zawsze można znaleźć coś ciekawego. Nigdy nie planuję sobie tego co chcę kupić, bo zawsze może mnie coś zaskoczyć. Proponuję jednak zrobić tak jak ja, czyli postawić sobie granicę np. 200 zł do wykorzystania i poszperać na straganach. Najfajniejsze jest to, że są to często rzeczy wyjątkowe i stworzone własnoręcznie. Dlatego warto czasami wydać więcej, by mieć coś w swoim domu wyjątkowego - mówi Patryk, uczestnik.
Kuchnie świata w roślinnym wydaniu. Trwa Wege Festiwal Kuchnie świata w roślinnym wydaniu. Trwa Wege Festiwal

Odzież z drugiej ręki i rzeczy kolekcjonerskieWażnym elementem wydarzenia była filozofia lokalnej ekonomii z minimalnym śladem węglowym, czyli zakupie ubrań z drugiej ręki i nienapędzaniu konsumpcjonizmu. Dla wielu osób takie wydarzenia kojarzą się przez secondhandy jako tanie i dostępne za grosze. Nie w tym przypadku. Na wiosennym targu można było dostać wprawdzie rzeczy z drugiej ręki, jednak były to ubrania kolekcjonerskie, które na rynku osiągnęły już nieco wyższą cenę.

Można było znaleźć niedostępne już modele ubrań, dlatego ich cena też była odpowiednio wyższa. Warto mieć to na uwadze, kiedy zamierza się wybrać na takie wydarzenie, ponieważ niektóre ceny mogły zaskoczyć osoby niezorientowane. Warto mieć na uwadze, że w cenę rzeczy wliczony jest również wysiłek wystawców, którym wcześniej udało się znaleźć prawdziwe okazy kolekcjonerskie. Ceny nie odstraszały miłośników mody vintage, którzy już od południa licznie przybywali i buszowali między stoiskami.

Duch "zero waste" już jak widać ma swoich miłośników w Trójmieście, a fanów niecodziennych przedmiotów, ozdób i kosmetyków nie brakuje. Dlatego tylko czekać, na kolejne wydarzenia w podobnym duchu.

Niedzielne wydarzenie potrwa do godziny 19. Dlatego każdy, kto nie wiedział, o wiosennym targowisku na 100czni, ma okazję jeszcze wybrać się i znaleźć dla siebie coś wyjątkowego.

Wydarzenia

Wiosenny Targ Miejski

kiermasz

Miejsca

  • 100cznia Gdańsk, ks. Jerzego Popiełuszki 5 Mapa

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (17)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Sławomir Kądziela

Od 2008 roku związany z rozwojem usług inżynierskich, serwisowych i informatycznych SESCOM SA...

Najczęściej czytane