Zdalna praca i smaczna kawa. Na bank!

Santander Bank Polska otworzył oddział w nowoczesnym formacie Work/Cafe w Gdańsku.
Santander Bank Polska otworzył oddział w nowoczesnym formacie Work/Cafe w Gdańsku. fot. mat. prasowe

W kompleksie biurowców Olivia Business Centre otwarto drugą w Polsce placówkę bankową Santander Bank Polska w formacie Work/Café. To połączenie oddziału bankowego z przestrzenią do pracy i kawiarnią, gdzie w komfortowych warunkach w ramach pracy zdalnej można skorzystać z darmowego internetu czy drukarki, umówić na spotkanie biznesowe, napić smacznej kawy, a przy okazji załatwić sprawę w banku. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny. Work/Cafe jest czynne także w sobotę.Najnowsze badania firmy doradczej Gartner wskazują, że wkrótce nawet 30 proc. pracowników już na stałe będzie pracowało zdalnie, a wiele osób zacznie - aktywniej niż dotychczas - dzielić swój czas pomiędzy pracę w biurze i poza nim. Przed pandemią z tej formy pracy korzystało jedynie 5 proc. zatrudnionych.

Z myślą o osobach, które częściej niż dotychczas będą pracować zdalnie, ale niekoniecznie z domu powstało miejsce, gdzie można pracować, odpoczywać, a przy okazji załatwić sprawę w banku.

- Obserwujemy trendy, wpływające na potrzeby i zachowania klientów oraz na całe nasze otoczenie - mówi Krzysztof Piskorski, dyrektor I regionu Santander Bank Polska w Gdańsku. - Tryb życia klientów na przestrzeni ostatnich miesięcy znacznie się zmienił. Wielu z nich przeszło na pracę zdalną, pracuje projektowo, czy też jako freelancerzy. Nie wszyscy mają odpowiednie warunki w domu. Dlatego stworzyliśmy dla nich wygodną przestrzeń, w której w komfortowych warunkach mogą łączyć obowiązki zawodowe z drobnymi przyjemnościami, takimi jak doskonała kawa.
Polska jest jednym z 8 krajów na świecie, w których funkcjonują oddziały Work/Café. W Gdańsku powstał drugi taki oddział w skali kraju.
Polska jest jednym z 8 krajów na świecie, w których funkcjonują oddziały Work/Café. W Gdańsku powstał drugi taki oddział w skali kraju. fot. mat. prasowe
Co ciekawe, koncepcja nowego formatu oddziału banku powstała w chilijskim Banco Santander, który prowadzi już 55 takich placówek. Polska jest jednym z ośmiu krajów na świecie, w których funkcjonują oddziały Work/Café.

Work/Café to przede wszystkim komfortowa przestrzeń do pracy i spotkań biznesowych czy rekrutacyjnych. Ze wspólnej przestrzeni co-workingowej, wyposażonej w stoły do pracy, bezpłatne wifi czy drukarkę może skorzystać każdy bez wcześniejszej rezerwacji, nawet osoby nie będące klientem banku. Dla potrzeb osób poszukujących kameralnego miejsca do pracy w ciszy i skupieniu udostępniamy wygodne sale spotkań. Mogą je zarezerwować klienci banku i to bez żadnych opłat! Rezerwację można zrobić bezpośrednio w Work/Cafe u opiekuna relacyjnego, przez aplikację Work/Cafe (Zarezerwuj salę na spotkanie) lub dzwoniąc na numer telefonu (887 844 485).

Na miejscu działa placówka bankowa - można porozmawiać z doradcą i załatwić swoje sprawy finansowe. Klienci, zarówno indywidualni, jak i mali i średni przedsiębiorcy uzyskają wsparcie biznesowego zespołu. Mogą też wynająć salę i poprowadzić w niej np. szkolenie albo spotkanie rekrutacyjne. Obecnie, ze względu na sytuację epidemiczną, w salce mogą jednocześnie przebywać maksymalnie dwie osoby w maseczkach. Po każdym spotkaniu stoły i biurka są dezynfekowane, a wszelka obsługa prowadzona jest w maseczkach lub przyłbicach.

Klienci mogą też wynająć salę i poprowadzić w niej np. szkolenie albo spotkanie rekrutacyjne.
Klienci mogą też wynająć salę i poprowadzić w niej np. szkolenie albo spotkanie rekrutacyjne. fot. mat. prasowe
Dodatkowym atutem tego miejsca jest też nowoczesna przestrzeń kawiarniana, w której serwowane są kawa i przekąski. W ofercie znajduje się bogata oferta kaw, dostarczanych przez rodzinną firmę Cophi Solutions. Ziarna kawy pochodzą z upraw z Brazylii, Kolumbii, Etiopii oraz Indii, ale wypalane są lokalnie w Polsce. Każdy klient, który w kawiarni zapłaci kartą Santander Bank Polska S.A. otrzyma 30 proc. zniżkę na całe menu dostępne w kawiarni.

Pracę oraz służbowe spotkania uprzyjemnia oferta kawiarni, w której serwowana jest kawa i przekąski.
Pracę oraz służbowe spotkania uprzyjemnia oferta kawiarni, w której serwowana jest kawa i przekąski. fot. mat. prasowe
- Docelowo, gdy sytuacja na to pozwoli, w naszym gdańskim Work/Café będziemy organizować różne wydarzenia i warsztaty, podobnie jak to miało miejsce w Warszawie. Tematyka będzie różnorodna - od innowacji w IT, HR, po wydarzenia kulturalne i life-style - dodaje Michał Gąsiorowski, dyrektor oddziału.
Work/Café, Olivia Gate w Olivia Business Centre
al. Grunwaldzka 472Mapka w Gdańsku
Godziny otwarcia:
Część kawiarniano-coworkingowa:
od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 20 oraz w soboty od 8 do 14.
Oddział banku:
od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 18, w sobotę 9 - 13.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Informacje

Reklama

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Andrzej Biernacki

Prezes zarządu Ekolan SA. W 1997 roku Andrzej Biernacki i firma EKOL powołali do życia EKOLAN....