Złoty interes Amber Gold. Spółka się tłumaczy, ale bez konkretów

Amber Gold oferuje inwestycje w złoto, srebro i platynę o gwarantowanej stopie zwrotu. Eksperci twierdzą jednak, że nie można zapewnić klientom tzw. "gwarantowanych zysków" z "lokat" w złoto.
Amber Gold oferuje inwestycje w złoto, srebro i platynę o gwarantowanej stopie zwrotu. Eksperci twierdzą jednak, że nie można zapewnić klientom tzw. "gwarantowanych zysków" z "lokat" w złoto. fot. BrianAJackson/istockphoto.pl

Klienci spółki Amber Gold wciąż niepokoją się brakiem wypłat. Spółka tłumaczy, że opóźnienia wynikają ze zmiany rachunku bankowego i koniecznej migracji danych klientów. Cały proces miał zakończyć się 17 lipca. Część klientów nadal czeka jednak na pieniądze. Prezes spotkał się z dziennikarzami, ale nie pozwolił się fotografować i nie przedstawił pełnego raportu finansowego. Wokół Amber Gold wciąż pozostaje więcej pytań niż odpowiedzi.Jak reagujesz gdy wartość twojej inwestycji nagle spada?

jak najszybciej zmieniam rodzaj inwestycji   34%
denerwuję się, jednak cierpliwie czekam na rozwój wypadków 34%
jestem spokojny, na dłuższą metę i tak osiągnę satysfakcjonujący zysk   32%
zakończona Łącznie głosów: 373
- W związku ze zmianą numeru rachunku bankowego Amber Gold Sp. z o.o. konieczna była migracja danych naszych Klientów. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa proces ten uległ wydłużeniu ze względu na napotkane problemy techniczne - tłumaczy Amber Gold w komunikacie. - W związku z tym, przez ostatni tydzień niektóre operacje wypłat musiały odbywać się ręcznie, co mogło spowodować w niektórych przypadkach błędy bądź kilkudniowe opóźnienia.

Spółka przeniosła rachunki do Toyota Bank. Na początku ubiegłego tygodnia poinformowała też, że "planowane działania oraz testy bezpieczeństwa zostały ukończone z sukcesem". Co innego mówią sami klienci.

- Z dniem 7 lipca wygasła miesięczna lokata założona przeze mnie na kwotę 14 tys. zł. Środki jak dotąd nie trafiły na moje konto - twierdzi pan Paweł. - Odwiedzam placówkę Amber Gold codziennie, za każdym razem karmiony jestem pokrętnymi wyjaśnieniami o kłopotach technicznych, związanych ze zmianą operatora bankowego spółki Amber Gold. Według tychże wyjaśnień, spółka nie sprawdziła czy nowy partner bankowy bank Toyota ma możliwość dokonywania przelewów czy nie.

Toyota Bank nie ma jednak sobie niczego do zarzucenia. - Nie mamy żadnych problemów z przelewami - twierdzi Paweł Satalecki, rzecznik Toyota Bank. - Operacje są realizowane na bieżąco. Nasz system działa sprawnie.

Amber Gold nie komentuje sytuacji. Spółka zapowiedziała, że odniesie się do kłopotów ze zmianą rachunku bankowego, jednak do dnia dzisiejszego tego nie zrobiła. Natomiast do Sądu Okręgowego w Warszawie złożony został pozew przeciwko Komisji Nadzoru Finansowego o ochronę dóbr osobistych Amber Gold. AG twierdzi, że KNF swoimi celowymi działaniami w istotny sposób wpływa na dobre imię, wiarygodność i renomę firmy, podważając podstawy jej działalności i przyczyniając się do powstania negatywnych komentarzy medialnych.

- Nie otrzymaliśmy jeszcze pozwu, trudno zatem go komentować - mówi Katarzyna Mazurkiewicz z Departament Komunikacji Społecznej Komisji Nadzoru Finansowego. W 2010 roku KNF umieściła Amber Gold na tzw. liście alertów. Komisja stwierdziła, że spółka nie posiada zezwolenia na wykonywanie czynności bankowych, w szczególności na przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem.

Sprawą na wniosek KNF zajmuje się obecnie Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Wcześniej sprawę tę od 18 maja 2010 prowadziła Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz. - Postępowanie prowadzone jest w sprawie. Nikomu nie postawiono dotąd żadnych zarzutów - mówi Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Jak na razie mogę powiedzieć jedynie, że jest ona w toku. Więcej informacji na ten temat nie będzie na pewno w ciągu najbliższego miesiąca.

Od działalności Amber Gold odcięła się też Mennica Polska - jedyny producent złota na terenie Polski oraz jego największy dystrybutor. - Amber Gold kilka razy chciał kupić złoto od Mennicy Polskiej. Nie sprzedaliśmy tej firmie złota w związku z obawą o naszą markę - mówi Mariusz Przybylski, rzecznik prasowy Mennicy Polskiej.

Amber Gold oferuje inwestycje w złoto i platynę o gwarantowanej stopie zysku. Na "Medalowej Lokacie w Złoto" spółka obiecuje aż 14,1 proc. zysku w skali roku. Eksperci twierdzą jednak, że nie można zapewnić klientom tzw. "gwarantowanych zysków" z "lokat" w złoto i z produktów opartych na złocie, ponieważ zysków takich w żaden sposób nie da się zagwarantować, jak również w konsekwencji egzekwować.

- Stosowane przez niektóre podmioty obecne na rynku zapewnienia o gwarantowanych zyskach na inwestycjach w złoto, naszym zdaniem są  nieprawdziwe - twierdzi Mennica Polska. - Inwestowanie w metale szlachetne - tak jak każda inwestycja - jest obarczone ryzykiem.

W piątek spółka Amber Gold po raz pierwszy zwołała konferencję prasową, na której miał przedstawić pełne sprawozdanie finansowe spółki po kontroli audytora. Sprawozdania tego jednak nie przedstawił. Spółka zapowiedziała, że będzie się z nim można zapoznać za około miesiąc.

Prezes spółki Marcin Plichta poinformował,że w pierwszej połowie 2012 roku przychody spółki wyniosły 220 mln zł, a zysk netto 7 mln zł. Wartość lokat Amber Gold wynosi ok. 80 mln zł. Spółka zyskała rentowność w 2009 roku i według zarządu stale poprawia swoje wyniki finansowe. AG ma zarabiać głownie na spreadach (różnica w kursie kupna i sprzedaży). W zależności od kursu złota, wynoszą one od 13 do 21 proc. na gramie, oraz na marży dilerskiej (do 7 proc.).

Opinie (198) 7 zablokowanych

 • Tak to jest jak się liczy na szybki zysk. (34)

  Ludzi nic nie nauczy.

  • 177 5

  • Nauczy, nauczy... (33)

   Tyle tylko, że nauka będzie bolesna i kosztowna. Podstaw ekonomii nie uczy się w polskich szkołach, więc funkcjonuje "rozpoznanie bojem". Ludzie uczą się w praktyce.
   To już kolejny artykuł pokazujący mechanizm działania tej firemki, koniec - jak sądzę - zbliża się wielkimi krokami.

   • 36 0

   • podaje przyczyny upadku AG (32)

    wiec prezes niedlugo bedzie tlumaczyl sie tak, NAGONKA MEDIOW na swietnie prosperujaca firme, CZARNY PR - zadna firma tego nie wytrzyma gdy przejeci losem swoich pieniedzy klienci zaczna wyplacac wszystkie srodki.. ide o zaklad, ze ten geszeft wlasnie jest wygaszany.

    • 27 0

    • Przy takiej nagonce płynność jest w stanie stracić również każdy bank. (29)

     • 13 13

     • (25)

      Naprawdę nie widzisz różnicy między bankami a AG? Uważasz, że można je porównywać?!

      • 16 3

      • (15)

       Nie znam firmy i zasad na czym polega ich wysokie oprocentowanie, ale w Polsce to wszystkiego można się spodziewać, włącznie, że komuś oni robili konkurencję.

       • 9 9

       • (14)

        Amber Gold nie jest bankiem, dzięki czemu może sobie pozwolić na wyższe oprocentowanie. Ja zainwestowałam pieniądze i fakt, pomimo 4dniowego opóźnienia pieniądze już otrzymałam. Byłam również informowana na bieżąco, więc po co panika?

        • 8 24

       • (12)

        W co zainwestowałaś, kokoszko? Naprawdę rozumiesz, w co?
        W przypadku osób takich, jak Ty panika jest zupełnie niepotrzebna - po prostu wpłać do AG wszystkie oszczędności, które masz (pożycz też od znajomych i przyjaciół, bo to superokazja) i czekaj, aż się wzbogacisz. Na moje wyczucie najpóźniej do Gwiazdki dostaniesz prezent od pana (od niedawna) Plichty.
        @ Karola: Tu nie płynność jest problemem, tylko niezdolność do generowania stabilnych zysków ponadnormalnych. Tylko tyle i aż tyle.

        • 18 1

       • Od trzech lat klienci wpłacają do AG i potem wyciągają "ponadnormalne" oprocentowanie. Niezdolności nie widać. (2)

        • 4 10

       • Na tym cała rzecz polega... (1)

        Przecież nie chodzi o to, by system wysypał się po dwóch miesiącach.
        W pewnym uproszczeniu: Jeśli powierzasz im 1000 złotych na rok, to dajesz im pieniądze na wypłatę oprocentowania (np. 20% w skali roku) dla 5 posiadaczy takich 1000 złotowych depozytów. Jeśli oni dostaną swoje pieniądze, to może je reinwestują (5 tysięcy tak pozyskane pozwoli na wypłatę oprocentowania dla 25 kolejnych), może przyprowadzą znajomych. I tak to się kręci, aż w końcu wartość wpłat zbliży sie do wartości wypłat, a wtedy bum... Piramida się wali. Można z niej ukraść tym więcej pieniędzy, im jest większa. To dość oczywiste, a sam schemat był już wielokrotnie wykorzystywany.
        A mówienie, że od trzech lat system funkcjonuje i jeszcze się nie zawalił, to jak anegdotka o tym facecie, co wyskoczył z dziesiątego pietra i lecąc w dół i mijając kolejne piętra mówił: "no, na razie nic złego się nie dzieje".
        Szkoda ludzi, niektórzy stracą tam być może dorobek życia.

        • 32 0

       • Dobre, ciekawe na którym piętrze jest w tej chwili AG...

        • 0 0

       • racja (7)

        ale przynajmniej AG zbilo ceny krajowych lotow dzieki OLT Express.wykorzystalem to kilka razy a w przypadku trab powietrznych w PL jestem przeszczesliwy. Nie dbam o kase gdyz pracuje w UK za grubo powyzej minim alnej stawki, gdyby ktos chcial sie przychrzanic, ale oszczednosci dzieki nim mam niezle.skoro mialbym jechac PKP do krakowa z gdanska 10 godz za cene 33 proc wieksza niz OLT Express 4 godz to niech sobie istnieja a potwm niech padaja. ja swoje w kieszeni mam. bylem dzieki nim w podrozy Gdansk-Krakow,Lodz-Pabianice-Lodz-Warszawa-Krakow-Dublin w 30godz i jestem zadowolony. jesli AG faktycznie jest piramida finansowa to padna i trudno, ale ja swoje zaoszczedzilem i przepilem w powyzszych miastach hehe

        • 5 15

       • (6)

        przetłumaczy mi ktoś ten bełkot na j. polski?

        • 12 1

       • ja Ci to przetlumacze (5)

        jestes glabem bo ja sie przechwalam a ty to komentujesz. i do tego karmisz trolla. pewnie zapierniczasz za 1100 netto m-c i masz kredyt w banku. do tego nie umiesz sie podpisac pod postem cieniasie

        • 1 12

       • (4)

        głupiś jak ktoś ma 1100netto nie dostanie kredytu w banku

        • 5 0

       • byc moze (3)

        ale skad ja glupi kmiot mam wiedziec ile wy tej polsce zarabiacie?miesiecznie tyle co ja w trzy dni pewnie

        • 0 8

       • Opinia została zablokowana przez moderatora

       • urlop na zmywaku?

        • 5 0

       • Raku taki wilki zagranicznik jesteś i tyle zarabiasz a na nową klawiaturę za 20 zeta cię nie stać. Spraw sobie chłopie nową co ma znaki ą, ę, ć, ś bo ta którą masz zepsuta jest.

        • 3 1

       • ahahaha....
        pewnie ze nie wie w co zainwestowala....
        kupila a'la opcje zakupu zlota. gwarantowana przez firme w ktorej kupila ;-))))

        • 1 0

       • 1

        Pier and gio na poczatku tez wyplacal pieniadze.tylko przez takie osoby jak ty te ostatnie zostana oszukane!!!

        • 2 0

      • Nie zrozumiałaś. Przy takiej nagonce płynnośc może stracic każdy bank, a co dopiero taki parabank. (8)

       • 8 2

       • Tylko że jak padnie normalny bank,ciułacze odzyskają wkład do pewnej sumy (7)

        z funduszu gwarancyjnego a tutaj otrzymają ale kopa w d*p...

        • 9 0

       • Jest rząd i powinien oddać pieniądze. (6)

        Powodzinie dostają, urlopowicze biur turystycznych tez wracaja za nie swoje.
        Klienci też powinni dostać zwrot od rządu, bo im sie nalezy.

        • 1 29

       • Jest w tym jakiś sens co mówisz .... (3)

        Skoro rząd sprawuje władzę na terenie RP, ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo obywateli i dopuszcza do istnienia takich instytucji finansowych. To znaczy, że jest to bezpieczna działalność, bo w końcu daliśmy władzę obecnemu rządowi i on przecież dba o nasze bezpieczeństwo w tym finansowe. W przypadku nie uczciwych firm rząd musi reagować, bo to jest jego zadanie.

        • 2 6

       • Rząd ma odpowiadac za twój debilizm?

        • 5 1

       • co za bzdura

        o ludzie....i tego uczą teraz w szkołach czy to pozostałość po PRL?

        • 1 1

       • No przecież KNF reaguje. Ostrzegają ludzi właśnie o tym że jeśli AG padnie to oni żadnej kasy nie dostaną. Nie można nikomu zakazać prowadzenia działalności gospodarczej.

        • 1 0

       • (1)

        Rany... Jak czytam takie "mądrości", to jestem za przymusowym odcinaniem internetu co poniektórym. To, co napisałeś/-aś, to piramidalna głupota.

        • 6 0

       • nie wszyscy wiedzą jak świat działa takiej błogiej nieświadomości tylko pozazdrościć :)

        • 3 0

     • no tak ... a gdyby nie nagonka to udalo by sie ta piramide jeszcze troche wyzsza zbudowac (2)

      • 2 0

      • (1)

       to nie piramida finansowa a spekulanci rynku złota, taka drobna różnica ale dla internetowych trolli różnic nie ma :)

       • 1 3

       • Ech, a później idzie taki na wybory, przerażające :)

        • 2 0

    • A to w firmie AG nie ma działu marketingu? Nie mogą wykupić reklam w gazetach i telewizji prostujących informacje na temat ich podejrzanej działalności?

     • 1 1

    • Czarny PR? Nagonka mediów? Dlaczego w takim razie AG nie przedstawi dokumentów które miał już dawno pokazać? Dlaczego nie chcą podzielić się pełnymi sprawozdaniami finansowymi? Dlaczego nie chcą pokazać dokumentów poświadczających ich gwarancje? Gdyby nie mieli nic do ukrycia to pokazaliby wszystkie dokumenty rozwiewając wszelkie wątpliwości. Ukrywając je przed opinią publiczna sami szkodzą sobie. Nie wszyscy w tym kraju wierzą komuś "na gębę" że wszystko jest i będzie ok. Ostatnio byli tacy co uwierzyli że jest dobrze i wakacje się dla nich skończyły... niekoniecznie szczęśliwie.

     • 2 0

 • Tak (6)

  sie robi biznes w Polsce :)

  • 127 4

  • dziś pod siedzibą był jakiś tłum (1)

   co tam się działo?

   • 3 0

   • darmowe frytki dawali ;P

    głupi naród
    oj głupi.
    Głupszego nie spotkałem
    a gadałem już z prawdziwymi bambusami z dzikich krajów.

    • 5 1

  • pokaż ,ze też potrafisz ! Tak to rozumiem ,że zazdrościsz ,że inni potrafią.

   • 0 2

  • nie pokazuje twarzy (2)

   bo jest to jeszcze małolat (tzn 30-tki jeszcze nie skończył) i ma przeszłość w kartotekach policji. Uważajcie na AG

   • 4 0

   • pewnie chce zostać posłem lub senatorem

    • 3 0

   • też słyszałem, że ma przeszłość i nazwisko zmieniał

    • 0 0

 • tak mi się wydaje (7)

  Kiedyś kradli tylko komuniści (władza). Dziś kradną wszyscy.

  • 66 20

  • I nieprawdą jest, że śrubokręty z fabryk ginęły. (2)

   • 12 0

   • za komuny kradli wszyscy, a teraz tylko sprytni (1)

    • 18 2

    • dokładnie

     za komuny kradli wszyscy

     a mniej bo mniej było

     • 8 0

  • Nie wszyscy tylko ZYDZI

   • 6 6

  • to widac mlody jestes

   Bo jak ktos juz napisal kradli wszyscy (no prawie wszyscy). Wiekszosc ludzi zakladala, ze wszystko jest wspolne/niczyje/panstwowe, wiec jak sie zabierze to nikt konkretny nie tracil. To i tak cud, ze przez tych kilkadziesiat lat komuny udalo sie tyle zbudowac, bo wszystko na lewo i prawo sie rozchodzilo.

   • 5 0

  • sam jesteś nieudacznik to uważasz,że ci którzy pracą się dorabiają to kradną.

   • 2 1

  • to nie są złodzieje :) spekulują na rynku złota w skrócie.
   spekulacja różnie się kończy najlepiej wiedzą o tym ci co brali kredyty przy franku 2,50

   • 2 1

 • A potem płacz i zgrzytanie zębów. (2)

  Chciwy traci dwa razy.

  • 90 3

  • Bo najbardziej chodliwy towar to...marzenia

   Wygra ten kto więcej obieca. Dlatego w Lotto grają głównie biedni.

   • 8 0

  • jasne jedź na 5% w banku czyli tyle ile inflacja. Brawo żółwiu.

   • 0 3

 • (2)

  Za złotem naiwni sznurem.

  • 50 1

  • troche przesadzasz... (1)

   złoto jest jak najbardziej ok i inwestowanie w nie, ale w FIZYCZNE złoto, a nie na papierku. kruszcze trzeba miec w ręce a nie na niby koncie.

   • 11 0

   • e tam ... tez nie o to tutaj chodzi

    Chodzi o to, ze albo w swojej glupocie zalozyli, ze zloto wzrosnie znacznie i te gwarantowane X% beda mogli wyplacic bez problemu, albo od razu z premedytacja byla budowana piramida.

    • 1 0

 • Na jeden banknot... (3)

  ...jest dziesięciu którzy chcą ci go zaj...ć. Ile jeszcze lat tak będzie? Najlepiej trzymać pieniądze w skarpecie? Pod warunkiem że jest co do niej włożyć..

  • 40 1

  • niedługo trzymanie w skarpecie będzie bardziej opłacalne niż te non stop podwyżki w bankach

   za prowadzenie konta internetowego

   • 9 0

  • Albo w Banku Ziemskim...

   W ogródku znaczy się.

   • 0 0

  • I pod warunkiem, że ma się skarpetę...

   • 1 0

 • ech.. (7)

  najpierw był Włoch, który płacił krocie za naklejki reklamujące nic na autach. Dobrze żarło i zdechło, a ludzie nawet wstydzą się przyznać, ze się na to nabrali. Teraz 14% zysku... mBank tak miał 10 lat temu. :-)

  • 81 1

  • (6)

   Po drodze jeszcze "Cześć chcesz wiedzieć jak zarabiam 15000PLN na miesiąc, wraz z moim przyjacielem z podstawówki, obecnie prof. Fisherem opracowaliśmy niezawodną metodę wygrywania w internetowych kasynach":)

   • 31 0

   • w kasynach akurat można wygrywać:) (5)

    ale uprzedzam, nie warto ryzykować....

    ruletka
    obserwujemy stół..
    jeśli wypadną 4-5 razy z rzędu czarne albo czerwone, parzyste albo nie parzyste, dolne 36 albo 36-72, stawiamy 1 jeśli mamy pecha to dalej stawiamy na to samo, 2 potem 4 potem 8, 16 itd... aż do limitu:) raz na tysiąc gier nie wypali ale powinniśmy mieć te 5 euro zysku z tysiąca gierek:D

    ale nie polecam nie jest to warte zachodu, już lepiej zbierać puszki:D

    • 6 3

    • Oj, słabo musiało być w szkole z rachunkiem prawdopodobieństwa... (4)

     Obserwacja stołu w ruletce nic nie da, chyba że koło jest krzywe i niektóre numery przychodzą częściej w statystycznie istotny sposób - ale to raczej w tych ruletkach z westernów. To, co wypadło parę razy z rzędu wcześniej nic nie mówi o tym, co wypadnie teraz, bo przecież kulka nie ma pamięci i nie mówi sobie 'to teraz wpadnę gdzie indziej".
     Podwajanie stawki miałoby sens, gdyby ruletka była grą o zerowej wartości oczekiwanej. Ale nie jest. W dłuższym okresie przegrywasz zawsze.

     • 21 1

     • (3)

      jakie jest prawdopodobieństwo, że czerwone wypadną np 5 razy z rzędu? według ciebie 0,5 bo przecież za każdym razem to nowe zdarzenie?

      • 0 5

      • Prawdopodobieństwo, o które pytasz, wynosi około 0,02724921, czyli 0,486486486 do potęgi piątej. 0,486486486 to prawdopodobieństwo wypadnięcia czerwonego (a nie 0,5 - ta drobna z pozoru różnica decyduje o tym, że w długim okresie zawsze przegrasz, a podwajanie stawki Cię przed tym nie uchroni).
       Kiedy czerwone wypadnie np. 3 razy, to prawdopodobieństwo, że w kolejnym rzucie będzie znów czerwony wyniesie 0,486486486. To nieważne, ile razy dotąd wypadło - kulka nie ma pamięci, więc za każdym razem prawdopodobieństwo, że w kolejnym rzucie wypadnie czerwone, jest takie samo.
       To nie jest według mnie, tylko według rachunku prawdopodobieństwa :-).

       • 9 0

      • (1)

       a kolega to chyba objęty amnestią giertycha był?

       • 9 2

       • skąd to podejrzenie?

        • 1 0

 • (5)

  Przypominają mi się wczesne lata 90., działałem wtedy pod przykrywką jako członek sopockiego gangu cinkciarzy... własnymi rękoma obracałem kwotami, za które można było kupić wówczas kilka działek z daczami najwyższego standardu... Nie mogłem popełnić najmniejszego błędu, stąd gdy malowałem żelazo na złoto, dwa razy sprawdzałem, czy metal pokryłem należycie i czy lakier, aby nie skażony rysą... Tak przez dwa miesiące zdobyłem kwalifikacje lakiernika, jednak nie to było moim głównym celem. Miałem dopaść niejakiego Dźwigara vel Złotnika, musiałem tylko poznać wszelkie jego kontakty, z kim współpracuje i kto pomaga mu lewych interesach...
  Więcej napisać nie mogę mój informator twierdzi, że sprawa jest wciąż rozwojowa...

  • 65 3

  • !

   Popłakałem się ze śmiechu. Czekam na dalszy relację z dalszego przebiegu sprawy.

   • 25 0

  • fajna historyjka ale za tamtych złotych czasów nie jedna podobna miała miejsce :)

   • 14 0

  • I co dzisiaj ty jesteś "Złotnikiem"

   I co dzisiaj ty jesteś "Złotnikiem" - pierdoły opowiadasz, az się czytac nie chce

   • 0 32

  • pamiętniki...

   brzmi to niczym zarys pierwszego odcinka pamiętników spod granda. do ekranizacji proponuję zatrudnić tych samych aktorów co grają w super serialach typu pamiętniki z wakacji... równie tandetne i łykane tylko przez posiadaczy paszportu polsatu

   • 4 1

  • Uśmiałam się do łez ! Tylko czy Pana wpis Detektywie jest zrozumiały dla czytelników którzy mają mniej niż.. hm którzy nie pamiętają sopockich klimatów sprzed Peweksu?
   Gratulacje -piękna historyjka :-)

   • 1 0

 • Kolejny łańcuszek dobrej woli

  Kolejny łańcuszek dobrej woli

  • 24 2

 • hmmm (5)

  pieniążki zostały zainwestowane w linie lotnicze..przed 1 listopada mają ruszyć połączenia z europą,bilety już mozna bukować ale czy ludzie polecą to jest zagadka?

  • 55 6

  • Nie poleca (1)

   • 13 1

   • polecą...

    ...z płaczem poskarżyć się do prokuratury

    • 8 1

  • (1)

   I to jest chyba rozwiązanie zagadki, OTL jest ogromną konkurencją, więc zaatakowali coś co zaszkodzi tej firmie. W tym kraju nic nie dzieje się bez przyczyny w szczególności dziennikarskie dochodzenia.

   • 4 9

   • No, tak...

    czyli zagadka polega na tym, że klienci AG finansują (nic o tym nie wiedząc) dumpingowe ceny OLT... Czyli jednak dociera do niektórych, że to piramidka, a OLT jest jej zwieńczeniem..?

    • 7 1

  • Coś mi się wydaje...

   ... że połączenie będzie szybciej i tylko jedno - z wyspami Bahama - prezes wyleci z całym swoim złotem machając wszystkim na pożegnanie ;)

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Arkadiusz Aszyk

Menedżer z branży stoczniowej. Prezes Mostostalu Pomorze. Ukończył Wydział Zarządzania na...