• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sii rozwija dział inżynierii przemysłowej i szuka pracowników

erka
23 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 
Sii w ośmiu oddziałach w całej Polsce zatrudnia ponad 2 tys. pracowników. Firma jest czołowym dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej. W gdańskim oddziale pracuje aktualnie ponad 550 specjalistów. Do końca 2015 trójmiejski zespół będzie liczył 700 osób. Sii w ośmiu oddziałach w całej Polsce zatrudnia ponad 2 tys. pracowników. Firma jest czołowym dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej. W gdańskim oddziale pracuje aktualnie ponad 550 specjalistów. Do końca 2015 trójmiejski zespół będzie liczył 700 osób.

Spółka Sii rozwija usługi z obszaru inżynierii przemysłowej. Gdański oddział, który dotychczas realizował głównie projekty IT, poszerza profil swojej działalności o branżę mechaniczną. Sii tworzy też nowe miejsca pracy. W najbliższym czasie firma planuje zatrudnić ponad 50 inżynierów: automatyków, robotyków oraz mechaników.


Z jakiego powodu firmy decydują się na outsourcing?


Sii funkcjonuje już od wielu lat na światowym rynku outsourcingu oraz działa w obszarze IT i nowych technologii. Gdański oddział sukcesywnie rozszerzał zakres oferowanych usług o branże takie jak robotyka czy automatyka, a ostatnio - inżynieria mechaniczna i pneumatyka. Outsourcing inżynierii mechanicznej jest zjawiskiem dosyć nowym w Polsce, kierunek ten staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem biznesowym, który funkcjonuje w Europie Zachodniej. Firma podjęła decyzję o rozwoju usług w tym kierunku, stając się jedną z nielicznych organizacji w Polsce o takim profilu.

- Na bieżąco monitorujemy potrzeby biznesu i elastycznie dopasowujemy się do oczekiwań naszych partnerów, którzy coraz częściej zgłaszają się do nas z zapytaniem o wsparcie przy projektach inżynierii mechanicznej - mówi Michael Desmurs, dyrektor Sii Gdańsk. - Posiadamy bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu projektów dla międzynarodowych klientów. Wykorzystujemy naszą wiedzę, którą zdobyliśmy na rynku informatycznym i stosujemy ją przy realizacji nowych usług w zakresie inżynierii mechanicznej.

- Fabryki produkcyjne muszą coraz bardziej koncentrować się na ich głównych celach biznesowych, procesach i zasobach ludzkich, przez co zaczynają poszukiwać wsparcia z zewnątrz - głównie ze względu na oszczędzenie czasu i pieniędzy przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości - dodaje Adam Torebko, mechanical engineering manager w Sii. - Praca inżyniera mechanika w firmie outsourcingowej jest atrakcyjna ze względu na różnorodność projektów, jakie mogą oni realizować w wielu różnych branżach. Nasi specjaliści aktualnie realizują projekty dla klientów na całym świecie - zaczynając od Stanów Zjednoczonych, przez Brazylię, Indie, aż po Chiny.

W ramach rozwoju inżynierii mechanicznej Sii rozpoczyna współpracę z trójmiejskimi uczelniami takimi jak Politechnika Gdańska. - Przede wszystkim chcemy wspierać studentów z uczelni technicznych, oferując im praktyki u naszych partnerów biznesowych. Moim osobistym marzeniem jest to, aby inżynierowie mogli pisać prace inżynierskie czy magisterskie, wykonując różne projekty z naszymi klientami. Korzyści odczuje zarówno student, jak i Sii, które będzie miało szansę wykształcić potencjalnego, kompetentnego pracownika - podsumowuje Torebko.

Sii w ośmiu oddziałach w całej Polsce zatrudnia ponad 2 tys. pracowników. Firma jest czołowym dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej. W gdańskim oddziale pracuje aktualnie ponad 550 specjalistów. Do końca 2015 trójmiejski zespół będzie liczył 700 osób.
erka

Miejsca

  • Sii Gdańsk, al. Grunwaldzka 472E

Opinie (39) 3 zablokowane

  • Zawsze mnie zastanawiało (2)

    jak poważne firmy z branży technicznej mogą korzystać z outsourcingu inżynierów. Przecież często to, dlaczego jedna firma jest lepsza od drugiej wynika z drobnych szczegółów w technologii czy wiedzy gromadzonej przez kilkadziesiąt lat. Jeżeli bierzesz inżyniera od firmy pośredniczącej to:
    a) musisz przekazać mu sporą część wiedzy, która automatycznie wycieknie z firmy,
    b) nie przekażesz mu tej wiedzy i produkt oraz wizerunek po kilku takich akcjach leci na dno.
    Oczywiście podobne ryzyko istnieje w przypadku przejścia do konkurencji będąc zatrudnionym na normalnych warunkach, ale jest dużo mniejsze.

    • 3 2

    • c) Moi pracownicy etatowi nie chcą wykonywać pracy poniżej kwalifikacji, często, pracy żmudnej, powtarzalnej, w przestarzałych technologiach itd,itp. Wtedy bierzemy takie SII czy innego pośrednia zatrudniamy zespół. Odbębnią projekt i do widzenia - odpadają koszty rekrutacji i administracji.

      • 1 0

    • dajesz takiemu inzynierowi proste prace , fragmenty większej całości.
      Jak to zrobi to dostaje kolejny 'fragment klocek' projektu. Nie musi ogarniać całości.
      To jest szeroko stosowana praktyka w wielu krajach. Z moich doświadczeń wynika,że ci wypożyczeni pracownicy pracują wydajniej niż pracujący na stale, Nie są znudzeni robieniem ciągle tego samego. Ich wartość rośnie bo poznają nowe technologie przy kolejnych projektach. Dodatkowo nie muszą się bawić w jakieś gierki wewnątrz firmy. Jak firma dostarczy złych pracowników to się ją zwyczajnie pomija przy nastepnych kontraktach. Zwykle ludzie z outsourcingu przychodzą w grupie i mają jakiegoś lidera, który czuwa nad młodszymi i im pomaga. Z tym wyciekaniem wiedzy to bywa róźnie, Wiele firm publikuje źródła swojego softu. W Niemczech np pracuje wiele osób z Polski na takiej zasadzie.
      Zwykle są to programiści i inż. mechanicy .Pracują kilka miesiecy w BMW , potem w Audi, potem czekają na robotę i szef im placi z wczesniej zarobionych na nich pieniądzy :). Jedno jest pewne - nie bedą nalezec do zwiazkow zawodowych w Audi, BMW ....i można się ich w miare potrzeby szybko pozbyć.

      • 3 0

  • oooo, nawet się na zdjęcie załapałem :) (1)

    • 1 0

    • Bravo Ty

      Miłe początki :) i ciekawy projekt :P

      • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Grzegorz Bierecki

Grzegorz Bierecki urodzony 28 października 1963 roku. Od 1990 prezes Fundacji na Rzecz Polskich...

Najczęściej czytane