Inwestycje biurowe i magazynowe

Torus

Alchemia

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk Oliwa
dzielnica:
Oliwa
miejsce:
al. Grunwaldzka
deweloper:
Torus
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, handel i usługi
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od IV kw. 2011 r. do III kw. 2019 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Alchemia to kompleks biurowy, który stworzy dużą, jednolitą pierzeję wzdłuż al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie. Miejsce jest dobrze skomunikowane transportem publicznym - w pobliżu znajdują się: stacja SKM, przystanki autobusowe oraz tramwajowe. Położenie przy głównej osi komunikacyjnej Trójmiasta zapewnia dobry dojazd samochodem.

Cała inwestycja zaplanowana jest łącznie na 4 etapy, w ramach których powstanie siedem wież biurowych z funkcjami dodatkowymi.

W pierwszym etapie zrealizowane zostały dwa biurowce (klasa A) sześcio- i ośmiokondygnacyjny (nazywają się Aurum i Platinum) położone na wspólnej czterokondygnacyjnej podstawie (16,7 tys. m kw. powierzchni biurowej). Oprócz tego, na powierzchni 4,6 tys. m kw. funkcjonuje ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe, m.in. z basenami, klubem fitness, salą sportową i strefą wspinaczki, a całość dopełnia bistro oferujące 4 kuchnie świata (550 m kw.). Pomiędzy budynkami powstało patio z ogrodem do wykorzystania przez pracowników.

Kolejne dwa budynki oddano w III kwartale 2015 roku. Biurowce klasy A mają sześć i osiem kondygnacji biurowych (Ferum i Titanum) i położone są na wspólnej podstawie, która na pow. 650 m kw. dedykowana jest usługom medycznym; powstaną tu również lokale handlowe i usługowe. W tym etapie powstało 21 tys. m kw. powierzchni biurowej. Parkingi (w tym dla rowerzystów) rozlokowane są aż na 6 poziomach.

Budynek Argon (trzeci etap inwestycji), największy z budynków kompleksu, powstał do końca września 2017 roku u zbiegu ul. Kołobrzeskiej i al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska. Powierzchnie biurowe zajęły tym razem 11 kondygnacji (niemal 36 tys. m kw.). Około 2 tys. m kw. dedykowane jest usługom i handlowi. Charakterystyczna jest podświetlana po zmroku „latarnia” – narożnik elewacji od strony skrzyżowania pozbawiony jakichkolwiek elementów metalowych i szprosów. W sumie Argon będzie ma 14 kondygnacji nadziemnych w kształcie litery H.

Elementem wyróżniającym III, a w niedalekiej przyszłości także IV etap (Neon) (powstanie między budynkami, w osi wyjścia z tunelu SKM), będzie pasaż handlowy, w którym znajdą się elementy małej architektury, ławki, zieleń a także niewielkie drzewa. Będzie też możliwość rozstawienia stolików przy lokalach gastronomicznych.

Budowa biurowca Neon (IV etap) rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku i potrwać ma do września 2019. Wraz z budynkiem Neon dostarczone zostanie na rynek łącznie ok. 35 400 m kw. powierzchni najmu, z czego biura to ok. 33 700 m kw., a część usługowo-handlowa zlokalizowana na parterze ok. 1 430 m kw. Powierzchnia typowej kondygnacji biurowej wyniesie ok. 3 040 m kw. Inwestycja przewiduje powstanie 322 miejsc parkingowych dla samochodów zlokalizowanych w większości w budynku (na poziomach -2, -1, +1, +2), ponadto znajdzie się w nim 325 miejsc parkingowych dla rowerów.

Deweloper podjął decyzję o certyfikacji Alchemii w LEED, restrykcyjnym amerykańskim systemie certyfikacji zielonych budynków. W przypadku pierwszego etapu proces zakończył się uzyskaniem najwyższego poziomu Platinum, każdy kolejny budynek jest pre certyfikowany w tym systemie i na tym poziomie.

Koncepcja i projekty kolejnych etapów powstają w pracowni projektowej APA Wojciechowski Architekci.

Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (31) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Adam Roman

Członek zarządów Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA i Sopockiego Towarzystwa...