• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Doki Office

typ zabudowy
powierzchnia biurowa, handel i usługi
realizacja
od IV kw. 2020 r. do II kw. 2023 r. planowana
sprzedaż
planowana 
deweloper

Opis inwestycji

Młode Miasto to sąsiadujący ze Śródmieściem teren postoczniowy, który już zaczął się przekształcać w nową, modną dzielnicę Gdańska z unikatowym w skali Trójmiasta charakterem. Śródmiejska lokalizacja narzuca realizację zabudowy wielofunkcyjnej. Powstawały będą tu mieszkania, mieszkania na wynajem, hotele, lokale usługowe, handlowe i oczywiście gastronomiczne. Historyczny charakter tego obszaru chroniony jest wpisami do rejestru zabytków, a planowana od lat urbanistyka zapewni powstanie nowych części miasta w duchu nowoczesnego miasta, gdzie pierwszeństwo będą mieli piesi i rowerzyści.

Właśnie w takiej lokalizacji, naprzeciwko Europejskiego Centrum Solidarności powstaną biurowce w ramach projektu Doki Office. Bezpośrednio - urbanistycznie i architektonicznie - łączy się on z sąsiednim projektem mieszkaniowym Doki Living. Uzupełnieniem funkcjonalnej oferty tej części Młodego Miasta będzie odnowiona zabytkowa hala stoczniowa: Montownia z apartamentami serwisowanymi, food hallem, lokalami handlowymi i usługowymi oraz salą konferencyjną.

W ramach Doki Office powstaną dwa biurowce o łącznej powierzchni najmu 37 tys. m kw.

Pierwszy z nich będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych, a drugi siedem z kaskadowo rosnącą wysokością. Pomiędzy nimi powstanie nowa ulica Kadłubowców. W ich otoczeniu zaprojektowano tzw. woonerf – przestrzeń skupiającą miejskie życie, sprzyjającą wypoczynkowi i integracji, z której skorzystają zarówno pracownicy, jak i okoliczni mieszkańcy czy turyści.

Na parterze jednego z budynków biurowych, przy współpracy z lokalnymi artystami, powstanie kawiarnia z ogródkiem.

W obu biurowcach znajdą się podziemne hale garażowe, a w nich łącznie 289 miejsc parkingowych dla samochodów, ponadto w każdej z nich (oraz na zewnątrz) będą miejsca dla rowerów. Rowerzyści będą też mieli do dyspozycji szatnie z prysznicami.

Budynki certyfikowane będą w przewidzianym dla zrównoważonego budownictwa systemie LEED. W planach jest także uzyskanie certyfikatu WELL v2. Jest to nowatorski system, kładący nacisk na dobre samopoczucie człowieka i jego komfort w przestrzeni pracy. Biurowce będą też certyfikowanymi Obiektami bez barier, co oznacza ich pełne dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na ich dachach zaprojektowano zielone tarasy, a na wyższej kondygnacji kaskadowego budynku znajdzie się miejska pasieka.

Oba budynki powstawać będą równolegle.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Artykuły

Opinie

Ludzie biznesu

Marcin Lewandowski

Prezes zarządu Grupy GPEC, firmy z branży energetycznej. Doświadczenie zdobył na stanowiskach menedżerskich w firmach z branży utilities. Od 2010 roku związany z GPEC. Karierę w Grupie rozpoczął zarządzając obszarem dyspozycji, a następnie jako dyrektor ds. finansowych Grupy GPEC zajmował się m.in. organizacją struktury grupy kapitałowej, modelem biznesowym oraz nadzorem właścicielskim spółek zależnych. Przez ponad rok pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Unikom (włączonej do struktury GPEC...

Najczęściej czytane