Inwestycje biurowe i magazynowe

Torus

Doki Office

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Młode Miasto
miejsce:
ul. Popiełuszki Mapka
deweloper:
Torus
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, handel i usługi
sprzedaż:
planowana 
realizacja:
od IV kw. 2020 r. do II kw. 2023 r. planowana
forum:
dyskusje o inwestycji
Młode Miasto to sąsiadujący ze Śródmieściem teren postoczniowy, który już zaczął się przekształcać w nową, modną dzielnicę Gdańska z unikatowym w skali Trójmiasta charakterem. Śródmiejska lokalizacja narzuca realizację zabudowy wielofunkcyjnej. Powstawały będą tu mieszkania, mieszkania na wynajem, hotele, lokale usługowe, handlowe i oczywiście gastronomiczne. Historyczny charakter tego obszaru chroniony jest wpisami do rejestru zabytków, a planowana od lat urbanistyka zapewni powstanie nowych części miasta w duchu nowoczesnego miasta, gdzie pierwszeństwo będą mieli piesi i rowerzyści.

Właśnie w takiej lokalizacji, naprzeciwko Europejskiego Centrum Solidarności powstaną biurowce w ramach projektu Doki Office. Bezpośrednio - urbanistycznie i architektonicznie - łączy się on z sąsiednim projektem mieszkaniowym Doki Living. Uzupełnieniem funkcjonalnej oferty tej części Młodego Miasta będzie odnowiona zabytkowa hala stoczniowa: Montownia z apartamentami serwisowanymi, food hallem, lokalami handlowymi i usługowymi oraz salą konferencyjną.

W ramach Doki Office powstaną dwa biurowce o łącznej powierzchni najmu 37 tys. m kw.

Pierwszy z nich będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych, a drugi siedem z kaskadowo rosnącą wysokością. Pomiędzy nimi powstanie nowa ulica Kadłubowców. W ich otoczeniu zaprojektowano tzw. woonerf – przestrzeń skupiającą miejskie życie, sprzyjającą wypoczynkowi i integracji, z której skorzystają zarówno pracownicy, jak i okoliczni mieszkańcy czy turyści.

Na parterze jednego z budynków biurowych, przy współpracy z lokalnymi artystami, powstanie kawiarnia z ogródkiem.

W obu biurowcach znajdą się podziemne hale garażowe, a w nich łącznie 289 miejsc parkingowych dla samochodów, ponadto w każdej z nich (oraz na zewnątrz) będą miejsca dla rowerów. Rowerzyści będą też mieli do dyspozycji szatnie z prysznicami.

Budynki certyfikowane będą w przewidzianym dla zrównoważonego budownictwa systemie LEED. W planach jest także uzyskanie certyfikatu WELL v2. Jest to nowatorski system, kładący nacisk na dobre samopoczucie człowieka i jego komfort w przestrzeni pracy. Biurowce będą też certyfikowanymi Obiektami bez barier, co oznacza ich pełne dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na ich dachach zaprojektowano zielone tarasy, a na wyższej kondygnacji kaskadowego budynku znajdzie się miejska pasieka.

Oba budynki powstawać będą równolegle.

W pobliżu

Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Andrzej Biernacki

Prezes zarządu Ekolan SA. W 1997 roku Andrzej Biernacki i firma EKOL powołali do życia EKOLAN....