Inwestycje biurowe i magazynowe

BCB Business Park

BCB Business Park

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
miejsce:
ul. Azymutalna
deweloper:
BCB Business Park
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od 2010 r. do IV kw. 2017 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
BCB Business Park to nowoczesny kompleks biurowy, który powstaje na powierzchni 17 hektarów - w sąsiedztwie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Bliskość obwodnicy trójmiejskiej pozwala na komfortowy dojazd do innych dzielnic aglomeracji. Tuż obok zlokalizowany jest Przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitarnej. Duży nacisk przy projekcie kompleksu położono na odpowiednią ilość miejsc parkingowych - w parkingach podziemnych jak i naziemnych.

Czterokondygnacyjne budynki zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalny komfort przyszłym pracownikom. Ich kształt z lotu ptaka przypominający literę H, pozwoli na wydzielenie dwóch dziedzińców - mniejszego, będącego wejściem do budynku oraz większego - wewnętrznego.

Pierwszy budynek został oddany do użytku w 2012 roku. Najemcy mają tu do dyspozycji powierzchnie już od 50 m kw. Korzystać mogą także z profesjonalnej sali konferencyjnej i restauracji. Drugi budynek kompleksu został zrealizowany do końca 2017 roku, a budowa trzeciego ma się rozpocząć w III kwartale 2019 roku. Według planów ma on być gotowy do końca 2020 roku. Każdy z tych budynków ma powierzchnię 9 250 m kw.

W ramach projektu, oprócz sześciu budynków biurowych, powstanie także sześć BTS-ów (każdy ma mieć ok. 5 tys. m kw.), budynek magazynowo-logistyczny, obiekt rekreacyjny, cztery budynki handlowo-usługowe oraz obiekt gastronomiczny. Na terenie kompleksu przewidziano również przestrzeń rekreacyjną - przy pierwszym budynku powstało oczko wodne, przy drugim zaprojektowano ogród japoński.

Wszystkie budynki powstają w klasie biurowej A, wyposażone są w nowoczesny system klimatyzacji i wentylacji, system podnoszonych podłóg, telewizji przemysłowej CCTV, sygnalizacji pożaru SSP, okablowanie strukturalne i szybkobieżne windy.

BCB Business Park jest częścią projektu Airport City, w ramach którego planowane jest powstanie w ciągu najbliższych kilkunastu lat ogromnej dzielnicy biznesowej w sąsiedztwie gdańskiego lotniska.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Opinie (13) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Piotr Ciechowicz

Wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza. Nadzoruje prace Regionalnej Instytucji Finansującej, Działu...