Inwestycje biurowe i magazynowe

Euro Styl

Dawna Poczta

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Wrzeszcz
miejsce:
ul. Mickiewicza Mapka
deweloper:
Euro Styl
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
25 do 108 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od II kw. 2019 r. do III kw. 2021 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja polega na remoncie i przebudowie zabytkowego budynku, w którym kiedyś działała poczta, oraz realizacji nowej, otwartej zabudowy, która stworzyć ma nowy kwartał miasta.

Lokalizacja we Wrzeszczu zapewnia doskonały dostęp do komunikacji miejskiej oraz kompleksowej infrastruktury, co oznacza wygodę życia w centrum miasta. W niewielkiej odległości od powstającej inwestycji znajduje się zrewitalizowana ulica Wajdeloty z bogatą ofertą gastronomiczną i rozrywkową, a dalej galerie handlowe, dworzec kolejowy oraz przystanek SKM i PKM. W okolicy dostępne są szkoły, przedszkola, ośrodki zdrowia, sklepy oraz punkty usługowe.

W zabytkowym trzykondygnacyjnym budynku poczty znajdzie się pięć dwupoziomowych loftów ze świetlikami dachowymi. Mieszkania te będą miały powierzchnię od 38 do 108 m kw. Obiekt powstał w 1929 roku, od początku pełnił funkcję poczty. Zaprojektował go znany architekt Adolf Bielefeldt.

Obok niego powstaną dwa nowe pięciokondygnacyjne budynki. W sumie zaprojektowano w nich 92 mieszkania o powierzchni od 25 do 92 m kw. i układzie od jednego do czterech pokoi. Fundamenty nowych budynków będą izolowane tak, by nie przenosiły drgań z sąsiedniej linii tramwajowej. Zaprojektowane zostały także przeszklone loggie, które mają wspomóc tłumienie hałasu od strony ulicy.

Pod budynkami powstaną 102 miejsca garażowe. Mieszkańcy korzystać będą z komórek lokatorskich i stojaków rowerowych.

Pomiędzy budynkami architekci zaprojektowali zielone patio. Charakterystycznym
elementem tej przestrzeni będzie artystyczna instalacja wykonana z ciętej i giętej stali szlachetnej. Autorem projektu jest trójmiejski artysta o pseudonimie Elvin Flamingo.

Na parterze zaprojektowane zostały lokale usługowe.

W pobliżu

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Euro Styl
Polityka prywatności
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (5) 1 zablokowana

 • 14k za metr i to jeszcze w takiej lokalizacji....

  • 18 1

 • i dobrze,

  przynajmniej te rudery przestaną straszyć.

  • 9 4

 • Szkoda

  tej poczty

  • 3 4

 • To jest świnstwo Dulkiewicz (1)

  , że pozwoliła na tą budowę. Mogli tam zrobić jakiś ładny parczek i kilka restauracyjek. Ale nie, lepiej wybudować na ruchliwej ulicy wielki budynek, który spowoduje, że z tego odcinka Mickiewicza zrobi się tunel działający jak pudło rezonansowe i wzmacniający hałas i tak już uciążliwych tramwajów i samochodów. Tak się właśnie nie dba o swoich mieszkańców.

  • 8 21

  • Mało masz parków w Gdańsku ?

   Jest przecież City Park, Neptun Park, Central Park, Nadmorski Park, Jaśminowy Park, Odetta Park, Opacka Park, Oliwski Park, Wilga Park, Platinum Park, Lykke Park, Astria Park, Arkadia Park, Alfa Park, Passa Park, Świętokrzyska Park, Młoda Morena Park, Park Emilii, Park Gutenberga, Park Południe i jeszcze kilka innych...

   • 9 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Maciej Grabski

Przedsiębiorca, inwestor, autor wielu projektów biznesowych. Twórca Olivia Business Centre....