Inwestycje biurowe i magazynowe

Arche S.A.

Dwór Uphagena

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Dolne Miasto
miejsce:
ul. Kieturakisa 1 Mapka
deweloper:
Arche S.A.
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, wielorodzinna, inwestycyjna
metraż:
19 do 87 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do III kw. 2021 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja obejmuje kompleks składający się z zabytkowego, należącego niegdyś do rodziny Uphagenów dworku oraz starych budynków dawnego szpitala, powstających etapami w latach 1856-1900. Lokalizacja w podlegającej rewitalizacji, pełnej uroku, położonej w sąsiedztwie Opływu Motławy dzielnicy Dolne Miasto zapewnia interesujące otoczenie. Z kolei położenie w pieszej odległości od Śródmieścia ze wszystkimi jego zabytkowymi, gastronomicznymi, rozrywkowymi, kulturalnymi i handlowymi obiektami oznacza dostęp do szerokiej oferty Gdańska.

W ogromnym obiekcie, po jego remoncie, umieszczone zostaną różne funkcje. Przede wszystkim powstanie tu hotel z pokojami sprzedawanymi w systemie condo. Części hotelowe w przestrzeniach wspólnych uzupełnione zostaną o lobby, kawiarnię, restaurację, strefę jacuzzi i siłowni oraz sale konferencyjne (dwa niezależne kompleksy o łącznej powierzchni 520 m kw.).

W kompleksie powstaną także lokale mieszkalne (zwłaszcza w nowych budynkach powstałych w drugiej linii zabudowy), apartamenty (szczególną wartość będzie mało pięć lokali w zabytkowej willi, w której znajdzie się także niezależna restauracja) oraz powierzchnie biurowe (w niezależnym budynku dawnej pralni).

Na dziedzińcu utworzony zostanie elegancki ogród. Deweloper podkreśla, że teren kompleksu nie będzie zamknięty. Jego celem jest utworzenie miejsca otwartego dla lokalnej społeczności.

Zobacz, jak kompleks wyglądał w 2017 roku, przed rozpoczęciem remontu.

Projekt remontu, przebudowy i rozbudowy starych obiektów oraz projekt nowych budynków w oficynie przygotowała warszawska Grupa5 Architekci.

W pobliżu

Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Opinie (4)

 • Love it

  A beautiful projet, and well located

  • 2 0

 • Re: Love it

  Jo uphaden to stary pijak

  • 0 0

 • 2 błędy w jedym zdaniu...

  • 1 0

 • Woda

  A wody tam nie ma ? Przecież tam wszystko stoi na wodzie z kanału

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Łukasz Żelewski

Prezes zarządu Agencji Rozwoju Pomorza od 2007 roku. Wcześniej pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora...