Inwestycje biurowe i magazynowe

miejscowość:
Gdańsk Wrzeszcz
dzielnica:
Wrzeszcz
miejsce:
kwartał ulic Szymanowskiego, Chrzanowskiego, Słowackiego i al. Grunwaldzkiej mapa
deweloper:
Hossa
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, handel i usługi
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do III kw. 2017 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Garnizon to inwestycja, która obejmuje blisko 30-hektarowy obszar Górnego Wrzeszcza, zajmowany niegdyś przez wojsko (koszary). Zabytkowe budynki są tu rewitalizowane, główna część realizacji polega jednak na budowie nowych obiektów o funkcji mieszkaniowej, biurowej, usługowej i handlowej. Zamysł urbanistyczny opiera się na tworzeniu nowej dzielnicy miasta, stąd funkcje te są ze sobą połączone. Budynki o funkcji biurowej funkcjonują tu pod wspólną nazwą Garnizon.biz. Docelowo w kwartale ulic Szymanowskiego, Chrzanowskiego, Słowackiego i al. Grunwaldzkiej powstanie ok. 150 tys. m kw. powierzchni biurowej. Zróżnicowanie obiektów i elastyczność ich powierzchni pozwala zaaranżować praktycznie każdą przestrzeń, poczynając od niewielkiej 50-metrowej, po całe obiekty dedykowane jednemu najemcy. Ze względu na zróżnicowanie powierzchni można dopasować odpowiednią przestrzeń dla każdej branży.

Lokalizacja budynków pozwala na łatwe poruszanie się komunikacją miejską (przystanki tramwajowe, autobusowe oraz SKM/PKP/PKM), jak i samochodem. Liczba dostępnych miejsc parkingowych na terenie Garnizonu wyklucza problem z parkowaniem.

Grunwaldzka 184-190
To nazwa czterech budynków przy al. Grunwaldzkiej 184-190 i ul. Szymanowskiego 4 zobacz na mapie Gdańska, które w ramach całego kompleksu oddane do użytkowania zostały jako pierwsze. Inwestycja polegała na odrestaurowaniu zabytkowych obiektów i przearanżowaniu ich z budynków koszarowych na biurowce klasy B. Wyjątkowość tych powierzchni polega na połączeniu stylu historycznego z nowoczesną infrastrukturą techniczną. Realizacja tego kwartału zakończyła się w 2009 roku.

Omega i Gamma
Budynki Omega i Gamma to drugi etap projektu biurowego Garnizon.biz. Ten zespół biurowy tworzą dwa budynki o charakterystycznym kształcie. Ich łączna powierzchnia to 11 tys. m kw. Zostały one oddane do użytkowania z końcem 2012 roku, położone są w zachodniej części Garnizonu, przy ulicy C.K. Norwida 2-4 zobacz na mapie Gdańska. W podziemiu znalazły się dwa poziomy hal garażowych, a na nich 350 miejsc parkingowych.
Eleganckie hole recepcyjne zaprojektowano tu w minimalistycznym, skandynawskim stylu. Z kolei ekologiczne, zielone dachy, poza dpodniesieniem walorów estetycznych, pozwalają obniżyć koszty eksploatacyjne budynków. Na parterach biurowców zaprojektowano powierzchnie przeznaczone na lokale handlowe i usługi, które służą również użytkownikom biur.

Willa Komendanta
Budynek o funkcji biurowej, zrewitalizowana zabytkowa willa, która położona jest przy zielonym skwerze i otoczona została nową zabudową mieszkaniową (Hemara 1) zobacz na mapie Gdańska. Styl historyczny łączy się tu z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. W sumie w 2013 roku do użytkowania oddanych tu zostało ok. 800 m kw. powierzchni biurowej i usługowej.

Yoko
Yoko to kolejny biurowiec klasy A na terenie Garnizonu. Powstaje on naprzeciwko obiektów Omega i Gamma zobacz na mapie Gdańska. Bryła budynku Yoko architektonicznie nawiązuje do otaczających go obiektów biurowych. Wyrazisty charakter architektury budynku podkreśli połączenie szlachetnych okładzin elewacyjnych - szkła, blachy kortenowej oraz granitu.
Powierzchnia typowego piętra w budynku liczyć będzie około 1 600 m kw., a całkowita powierzchnia budynku to 12 300 m kw. (w tym około 5 tys. m kw. powierzchni biurowej i 6,5 tys. m kw. powierzchni usługowej na parterze).
Dwie kondygnacje podziemne zajmie hala garażowa z ponad 300 miejscami postojowymi. Budynek zostanie oddany do użytkowania w III kwartale 2017 roku.

Słowackiego 9,11,13
Budynki przy Słowackiego 9 zobacz na mapie Gdańska, 11 i 13 zobacz na mapie Gdańska i Słowackiego 13 zobacz na mapie Gdańska to byłe, zabytkowe obiekty wojskowe. W ramach inwestycji zostaną zrewitalizowane i przeznaczone na funkcje biurowe i usługowe. Pomiędzy nimi dobudowany zostanie budynek Słowackiego 11, który architektonicznie będzie spójny z budynkami sąsiednimi.
Według koncepcji zabudowy Garnizonu obiekty znajdowały się będą przy reprezentacyjnym corso, które ma się stać centrum żywej, śródmiejskiej dzielnicy.
Łączna powierzchnia biurowa w tym obiekcie wynosić będzie 5 200 m kw. Kameralne, stylowe biurowce będą miały klasę B+.
Ich realizacja jest planowana.

Gato i Nano
Powstanie biurowców Nano i Gato w niedalekim sąsiedztwie istniejących na terenie Garnizonu kompleksów biurowców Omega i Gamma, zobacz na mapie Gdańskaplanowane jest od etapu koncepcyjnego. W planach uwzględniona futurystyczną formę architektoniczną.
Oba budynki będą miały klasę A+ i łączną powierzchnię ok. 25 tys. m kw. Pod budynkami znajdzie się wspólna, dwupoziomowa hala garażowa.
Ich realizacja jest na etapie koncepcyjnym.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Moim zdaniem

Strefa start-up