• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Można zdobyć nawet 65 tys. euro dofinansowania

erka
15 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Celem programu Poland Prize jest zachęcenie zagranicznych start-upów do prowadzenia biznesu w Polsce. Celem programu Poland Prize jest zachęcenie zagranicznych start-upów do prowadzenia biznesu w Polsce.

Space3ac to program akceleracyjny dla start-upów, zespołów naukowych oraz programistycznych. W jego ramach do 15 marca 2022 r. przyjmowane są zgłoszenia do programu Poland Prize. Zespoły biorące w nim udział mogą liczyć na współpracę z dużym przedsiębiorstwem o ugruntowanej pozycji na rynku (m.in. Orange, PGNiG, PZU Lab, Bank Pekao SA) i dofinansowanie do 65 tys. euro na zespół.



Od portów, przez rafinerie, po energetykę. Drony to przyszłość



Celem programu Poland Prize jest zachęcenie zagranicznych start-upów do prowadzenia biznesu w Polsce m.in. dzięki wsparciu w rozpoczęciu i rozwoju działalności oraz włączeniu w polski ekosystem startupowy. Start-upy mogą zgłaszać się do Poland Prize za pośrednictwem doświadczonych operatorów (akceleratorów), wyspecjalizowanych w różnych branżach, zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Rzeszowie, Kielcach, Lublinie, Poznaniu. Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem formularzy dostępnych na ich stronach internetowych. Każdy akcelerator przeprowadzi co najmniej dwie rundy programu. W Trójmieście jest to właśnie Space3ac zlokalizowany w Olivia Business Centre.

Kolejna edycja akceleratora Space3ac



W ramach programu akceleracji start-upy przeprowadzają z dużym klientem wdrożenie pilotażowe, które w przypadku sukcesu ma szansę zmienić się na współpracę komercyjną. Z punktu widzenia start-upu największą korzyścią jest współpraca z dużym przedsiębiorstwem o ugruntowanej pozycji na rynku. W drugiej kolejności jest to dofinansowanie equity-free (co jest bardzo rzadkie) do 65 tys. euro na zespół.

- Poland Prize ma skutki, które widać od razu, ale i efekty długofalowe, które przynoszą owoce później. Oczywiście skutki tu i teraz to przede wszystkim wdrożone testowo rozwiązania: hardware'owe (czujniki różnego rodzaju) i software'owe (np. narzędzie do zarządzania rotacyjnymi biurkami lub do tworzenia integrujących aktywności dla małych zespołów). Ale także - zbudowanie relacji z kilkoma świetnymi zespołami z całego świata: od Argentyny po Koreę Południową. Niektórzy z naszych innowatorów zostali w Gdańsku na zawsze (nie bez znaczenia były kwestie osobiste) - mówi Marta Moksa, dyrektor O4 coworking w Olivia Centre w Gdańsku.
erka

Miejsca

Opinie (2)

  • to jest w ogóle ciekawe - przemysł kosmiczny

    w pierwszej chwili brzmi śmiesznie, ale to GPSy, drony, roboty itp. Moglibyśmy sporo fajnych rzeczy robić - bardziej tu, niż w elrktrycznych samochodach obiecanych przez Mateo

    • 3 0

  • Czy dotacje w postaci Socjalizmy są na pewno Dobre ???

    Jak wynalazcy znajdą cos co nie pasuje do Poprawności politycznej to dostaną Kaśkę czy tylko za to czego wymaga partia ? to już byłom

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Maciej Dobrzyniecki

Od roku 1994 jest członkiem Business Centre Club i pełni funkcję wiceprezesa. Jest ponadto...

Najczęściej czytane