Inwestycje biurowe i magazynowe

Domesta

Nowa Niepołomicka 1 i 2

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Łostowice
miejsce:
ul. Niepołomicka Mapka
deweloper:
Domesta
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
27 do 90 m2
sprzedaż:
zakończona 
realizacja:
do III kw. 2021 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Osiedle powstało w lokalizacji, która intensywnie rozwija się pod kątem budownictwa mieszkaniowego. W ostatnich latach wokół powstało kilka dużych osiedli, a wraz z nimi osiedlowe sklepy oraz lokale usługowe, przedszkola i żłobki. Niedaleko jest stąd także do jednego z największych w Gdańsku węzłów handlowych.

Do centrum miasta zjechać można al. Armii Krajowej. Poruszanie się komunikacją miejską ułatwia pętla tramwajowa na końcu al. Havla, gdzie można zaparkować samochód lub rower. Szybko można też stąd dojechać do trójmiejskiej obwodnicy, co oznacza łatwy dojazd do bardziej odległych części aglomeracji.

Pierwsza część osiedla, która ukończona została do października 2019 roku (pierwsze budynki gotowe były w kwietniu i lipcu 2018 roku), składa się z pięciu sześciokondygnacyjnych budynków. Pod nimi znajdują się hale garażowe. Do każdego mieszkania przylega balkon lub loggia, a do większości mieszkań na parterze grodzone ogródki.

W styczniu 2019 roku deweloper do sprzedaży wprowadził drugą część osiedla - Nową Niepołomicką 2. Ta część inwestycji składa się z trzech, sześciokondygnacyjnych budynków z własnymi halami garażowymi. Ich architektura jest zgodna z architekturą budynków powstałych w pierwszej części. W sumie powstało tu 118 mieszkań. Dwa budynki oddano w 2020 roku, trzeci w lipcu 2021 roku.

Obie części osiedla powstały na niezależnych terenach, obie zagospodarowane zostały zielenią oraz elementami małej architektury ogrodowej. Rekreacyjna strefa przydomowa to tereny zielone, ścieżka spacerową z ławkami, siłownia plenerowa oraz plac zabaw.

Projekt inwestycji powstał w pracowni MS 15.

W pobliżu

Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (81) ponad 10 zablokowanych

 • Nie wiem czy to ladnie wygląda, jakoś tanio i kanciasto.

  • 9 17

 • Sama jesteś kanciasta

  • 7 4

 • Łajka

  Ponieważ to budynek a nie sputnik. Musi być kanciasty.

  • 10 2

 • Re: Nowa Niepołomicka

  Pamiętam, ze w miejscu budowy było bagno. Ciekawe czy nie będzie podchodzić wilgoć lub co gorsza zalewac podziemne garaże.

  • 12 6

 • Hmm... poważnie? Interesuję się zakupem mieszkania właśnie tam... Czy ktoś może to potwierdzić?

  • 1 3

 • Tez chcielismy ale zrezygnowalismy...Pan z biura na nasze obawy zwiazane z zalewaniem odparl ze najwyzej zaleje same garaze....takze podziekowalismy

  • 7 4

 • Miałam te same obawy. Rozmawiałam z kierownikiem budowy, robią ciężką izolację ze sprawdzoną firmą, więc piwnice powinny być szczelne. Jeśli chodzi o deszcze, są groźne, gdy zabetonują całą skarpę nad osiedlem- co zapewne nastąpi w ciągu kilku lat. Jednak dookoła będzie budowana Nowa świętokrzyska i Nowa Niepołomicka, a więc projekt drogowy na pewno będzie zawierał odpowiednie odwodnienie, chociaż ryzyko zalewania w Gdańsku to norma. Pozostaje szukać mieszkania na szczycie wzgórza i porządnego dewelopera, bo co drugi deweloper w Gdańsku spieprzy nawet idealne warunki.
  Warto zwrócić uwagę, że inwestycje, gdzie jest w okolicy występuje bagienko, są zwykle doskonale zaizolowane, prędzej zaleje bloki, w okolicach gdzie jest beton na betonie, a nie takie Łostowice czy Maćki, gdzie są same pola, raczej mało zurbanizowane tereny.
  Bagno jest po drugiej stronie ulicy, można się przejść i zobaczyć jak woda stoi na inwestycji Kokoszek, w ogóle to jest ciekawy temat, od kilku lat w tym dole bez przerwy stoi woda,a gdy wejdzie się do bloku dosłownie czuć wilgoć. Deweloper robi sobie antyreklamę, wolałabym dać parę groszy i odpompować wodę, a potem szybko piąć się w górę z budynkiem lub zasypać dół w cholerę. Swego czasu przynajmniej raz w tygodniu zaglądałam na budowę Domesty i nie zauważyłam nic podejrzanego.
  A co do Pana z biura "najwyżej zaleje garaże", to aż nie chce mi się wierzyć, żeby coś takiego w budownictwie powiedzieć, no ale cóż, odwiedziłam tyle biur sprzedaży i nasłuchałam się tylu głupot od "specjalistów ds sprzedaży", że nic już mnie nie powinno dziwić.

  • 5 1

 • Mieszkam niedaleko, wielokrotnie jak chodziłam na spacery w tamte rejony to w fundamentach bloków stała woda i to bezwzględu na to czy były obfite deszcze czy nie. Teren jest podmokły, niedaleko jest zbiornik retencyjny - nie wiem może i to od tego.
  Odnośnie nowych ulic (świętokrzyska i niepołomicka) .. mają być ale kiedy? Temat tych ulic poruszany jest już dobre 10 lat i nic się nie dzieje w tym kierunku raczej nie oczekuję, że budowa nastąpi w przeciągu kilku lat.

  • 7 0

 • Kupiłam tam mieszkanie i do tej pory nic mnie jakoś szczególnie nie zaniepokoiło. Budowa idzie terminowo, początkowo brama wjazdowa będzie ,,przesunięta" żeby odgrodzić gotowe bloki od placu budowy. Mieszkam niedaleko i podczas ,,powodzi" nic super groźnego się nie działo z terenem, na którym powstają bloki. Dodatkowo deweloper coś wspominał o urządzeniu do odpompowania wody(pod ziemią) z terenu podczas ewentualnego zalania czy jakoś tak:)

  • 8 1

 • W planach jest budowa tych ulic do 2020 roku, ciekawe.
  Też mieszkam w okolicy i nie widziałam nigdy wody w fundamentach, muszę się lepiej przyjrzeć widocznie, ale spadek poziomu terenu jest w dół ulicy i do zbiornika. Teren jest podmokły jak wszędzie w okolicy, nic nadzwyczajnego - jeśli budowa jest porządnie realizowana, nie powinno być żadnych problemów nawet na bagnach.

  • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Grzegorz Bierecki

Grzegorz Bierecki urodzony 28 października 1963 roku. Od 1990 prezes Fundacji na Rzecz Polskich...