stat

Odwołano wiceprezesa Portu Gdynia

Piotr Nowak był wiceprezesem ZMPG od czerwca 2016 roku.
Piotr Nowak był wiceprezesem ZMPG od czerwca 2016 roku. fot. ZMPG

Odwołano wiceprezesa Portu Gdynia, Piotra Nowaka, choć jego kadencja kończy się dopiero w przyszłym roku. Jak się dowiedzieliśmy, zmiana była wynikiem tzw. decyzji właścicielskiej.Wczoraj Rada Nadzorcza Zarządu Morskiego Portu Gdynia odwołała z funkcji Piotra Nowaka, wiceprezesa zarządu/dyrektora ds. finansów i zarządzania finansami. Funkcję tę pełnił od czerwca 2016 roku. W maju 2017 roku potwierdzono jego wybór, powołując na kolejną (VII ZMPG) kadencję. Co ciekawe, ta kadencja kończy się dopiero w przyszłym roku.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, zmiana ta była dużym zaskoczeniem dla pracowników Portu Gdynia. Decyzje zapadły na najwyższych szczeblach, bo była to tzw. decyzja właścicielska. ZMPG jest spółką należącą do państwa, z niewielkim udziałem Gminy Gdynia. ZMPG nie komentuje decyzji Rady Nadzorczej.

Nie czekano też z decyzją o przeprowadzeniu postępowania w celu uzupełnienia wakatu w zarządzie portu. Ofertę na stanowisko wiceprezesa i jednocześnie dyrektora finansowego można zgłaszać do 1 lipca. Spotkania kandydatów z Radą Nadzorczą odbędą się 6 lipca.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Ewa Bereśniewicz - Kozłowska

Prezes zarządu firmy Aplitt. Absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej, studiów...