• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

PIT tylko do końca kwietnia

erka
27 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat) 
Aby w jak największym stopniu usprawnić przyjmowanie deklaracji podatników rozliczających się z podatku dochodowego za 2012 rok, urzędy skarbowe w województwie pomorskim wydłużyły godziny swojej pracy w poniedziałek i wtorek do godz. 16. Aby w jak największym stopniu usprawnić przyjmowanie deklaracji podatników rozliczających się z podatku dochodowego za 2012 rok, urzędy skarbowe w województwie pomorskim wydłużyły godziny swojej pracy w poniedziałek i wtorek do godz. 16.

Do końca okresu rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych zostały już jedynie 4 dni. Na złożenie PIT-ów mamy czas do wtorku 30 kwietnia. Przez dwa ostatnie dni akcji PIT urzędy skarbowe Trójmiasta będą funkcjonowały w wydłużonych godzinach pracy.


Przy wypełnianiu deklaracji PIT korzystasz z usług:


Wtorek, 30 kwietnia to ostatni dzień na złożenie zeznania PIT za rok 2012. Z wstępnych obliczeń Izby Skarbowej wynika, że w zależności od urzędu skarbowego brakuje jeszcze od 10 do 20 proc. zeznań PIT, które do końca kwietnia powinny się znaleźć w urzędach.

- Aby w jak największym stopniu usprawnić przyjmowanie deklaracji podatników rozliczających się z podatku dochodowego za 2012 rok, urzędy skarbowe w województwie pomorskim (z wyjątkiem Pomorskiego Urzędu Skarbowego) wydłużyły godziny swojej pracy w poniedziałek i wtorek do godz. 16 - informuje Barbara Szalińska, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Gdańsku.

Wszystkim tym, którzy mają problemy z dotarciem do urzędu, może przyjść z pomocą system e-deklaracje, który umożliwia złożenie zeznania przez Internet. Przez Internet złożono do tej pory w województwie pomorskim ponad 180 tys. zeznań podatkowych - w zeszłym roku w całej akcji PIT blisko 135 tys. (w Gdańsku prawie 50 tys., zaś w Gdyni prawie 30 tys.)

- Przypominamy także, że podobnie jak w latach ubiegłych, dostępna jest strona internetowa www.szybkipit.pl - która stanowi kompendium wiedzy na temat składania PIT-ów i rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych - dodaje Szalińska. - Są na niej kalkulatory, formularze podatkowe, broszury informacyjne i wszystkie niezbędne informacje, które mają pomóc podatnikom w rozliczaniu. Dodatkowo na stronie przygotowywana jest aplikacja umożliwiająca zadawanie pytań i otrzymywanie na nie odpowiedzi od ekspertów Krajowej Informacji Podatkowej.

Warto pamiętać, że Ministerstwo Finansów promuje udogodnienia, które mają ułatwić podatnikom złożenie zeznania podatkowego. Chodzi o brak konieczności posługiwania się numerem NIP przez niektóre grupy podatników czy możliwość wysłania PIT przez Internet.

Na mocy obowiązujących przepisów osoba fizyczna objęta rejestrem PESEL nieprowadząca działalności gospodarczej lub niebędąca podatnikiem VAT, w kontaktach z administracją podatkową jest identyfikowana w oparciu o jeden identyfikator podatkowy, którym jest numer PESEL. Oznacza to brak konieczności posługiwania się numerem NIP przez podatników, którzy już ten numer posiadają oraz zniesienie obowiązku dokonywania zgłoszenia identyfikacyjnego przez osoby, które do tej pory musiały o ten numer występować.

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się tez wysłać swój PIT przez Internet. To najprostszy i najszybszy sposób na złożenie zeznania przez tych, którzy zostawiają to na ostatnią chwilę, dla wszystkich zabieganych i ceniących swój czas.
erka

Miejsca

Opinie (35) 1 zablokowana

  • jestem pod wrażeniem kwoty, którą zapłaciłam na ubezpieczenie zdrowotne (2)

    na NFZ, z którego nie korzystam!

    • 10 0

    • Zauważ jednak, że ta kwota (1)

      trafia do OGÓLNEJ puli podatkowej. W rzeczywistości do szpitala trafia niewielki procent tego co zapłaciłaś...

      • 2 0

      • nie wiem jak :( ale mnie to nie bardzo pociesza.

        • 1 0

  • Proponuję zrobienie ankiety (1)

    1. Jaka kwotę (wyrażoną w % od miesięcznych zarobków) jesteś skłonny oddać na utrzymywanie państwa?

    2. Jaka część budżetu państwa powinna być przeznaczona na utrzymanie biurokracji?

    ******
    Dla porównania warto podać stan faktyczny:

    1. Około połowy tego co faktycznie zarabiamy idzie na utrzymanie struktu biurkratycznych państwa.
    2. Połowa budżetu (proponuję zajrzeć do budżetu państwa) przeznaczona jest na utrzymanie aparatury urzędniczej. Jednocześnie na WSZYSTKIE szpitale, wypłaty dla lekarzy i inne związane ze zdrowiem w budżecie zarezerwowano ok 4% wydatków.

    Miłego wypełniania PITa!

    • 2 0

    • Errata

      1. Około połowy tego, co zarabiamy płacimy jako daniny na rzecz państwa.

      • 0 0

  • moglibyście napisać jakie straszne kary grozą za spóźnienie. pita oddam za 2 tyg, bo przebywam za granicą obecnie.

    • 0 0

  • brak info o marszu KNP w gdańsku

    dosyć PITolenia , " kto rozlicza pita ten dolewa do koryta"

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Arkadiusz Aszyk

Menedżer z branży stoczniowej. Prezes Mostostalu Pomorze. Ukończył Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim, doktor nauk ekonomicznych. Pracował w Stoczni Gdynia pełniąc funkcję m.in.: doradcy zarządu, dyrektora biura zarządu, pełnomocnika zarządu ds. restrukturyzacji stoczni oraz członka zarządu. W 2005 roku był doradcą Sekretarza Generalnego CESA z siedzibą w Brukseli. W latach 2002-2004 wykładał na Uniwersytecie Gdańskim i w Sopockiej Szkole Wyższej w okresie 2003-2009. Potem...

Najczęściej czytane