stat

Piotr Dowżenko nowym prezesem Remontowa Shipbuliding

Piotr Dowżenko jest związany z firmami Holdingu Remontowa od 2005 roku.
Piotr Dowżenko jest związany z firmami Holdingu Remontowa od 2005 roku. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Remontowa Shipbuliding znów ma nowego prezesa. Piotr Dowżenko zastąpił na tym stanowisku Mateusza Filippa, który zarządzał stocznią niespełna rok. Stocznia jest podmiotem prywatnym i należy do Holdingu Remontowa.Była to wewnętrzna nominacja, bowiem Piotr Dowżenko jest związany z firmami Holdingu Remontowa od 2005 roku. Ostatnio pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Remontowa LNG Systems oraz przewodniczącego Centrum Badawczo-Rozwojowego Remontowa Holding. Z przemysłem morskim związany jest od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Korei Południowej. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej.

To już kolejna zmiana na stanowisku prezesa Remontowa Shipbuilding w ostatnim czasie. Zaledwie rok temu stanowisko to objął Mateusz Filipp, który przed nominacją również był związany z Remontowa Holding. Zastąpił on na tym stanowisku Andrzeja Wojtkiewicza, który dziś jest dyrektorem Zakładu Nowych Budów Stoczni Nauta.

W kwietniu tego roku doszło też do zmiany na stanowisku prezesa Gdańskiej Stoczni Remontowa, czyli drugiej największej firmy należącej do Holdingu Remontowa. Wieloletniego prezesa Jarosława Flonta zastąpił Adam Ruszkowski, który w GSR pracuje od 1995 roku, a od sierpnia 2011 był członkiem zarządu GSR.

Remontowa Shipbuilding
(wcześniej Stocznia Północna) przez ponad 70 lat działalności zbudowała blisko 1000 statków. Dzisiaj stocznia specjalizuje się w budowie wielozadaniowych, specjalistycznych jednostek przeznaczonych do obsługi szeroko pojętej branży offshore. Powstają tu także promy pasażersko-samochodowe, statki towarowe, holowniki oraz okręty. Firma jest jednym z największych na świecie producentów statków zasilanych gazem LNG i prekursorem w produkcji tego rodzaju jednostek w Europie.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (57)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up

Najczęściej czytane