Inwestycje biurowe i magazynowe

Hossa

Plac Unii

Gdynia

miejscowość:
Gdynia
dzielnica:
Śródmieście
miejsce:
Ul. Władysława IV/Obrońców Wybrzeża Mapka
deweloper:
Hossa
typ zabudowy:
powierzchnia biurowa, wielorodzinna
metraż:
27.4 do 98.5 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od I kw. 2018 r. do IV kw. 2021 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Inwestycja powstaje w Śródmieściu Gdyni. Oznacza to pełną dostępność udogodnień występujących w centrum miasta - komunikacji (w tym również SKM i PKM), gastronomii, obiektów handlowych, służby zdrowia, usług. Spacerem dojść stąd można do nadmorskich parków, bulwaru, mariny czy plaży.

Projekt zakłada powstanie zespołu czterech komfortowych kamienic mieszkalnych oraz budynku użyteczności publicznej, połączonych wewnętrznym, ogólnodostępnym placem z bogatym programem usług w parterach. Plac zagospodarowany ma być parkową zielenią, powstaną tu miejsca rekreacji oraz zabaw dla dzieci, jak również kawiarniane ogródki i lokale usługowe. Przewidziano umieszczenie tu elementów małej architektury, fontann, rzeźb, mebli miejskich oraz starannie zaprojektowanego oświetlenia.

Zabudowa kwartału zostanie zrealizowana wraz z przyległym parkiem. Na jego terenie inwestor przewidział bogate nasadzenia drzew i krzewów oraz stworzenie atrakcyjnych miejsc rekreacji.

Pod całością kompleksu powstanie dwupoziomowa hala garażowa, której jedna z kondygnacji zachowa ogólnodostępny charakter.

Prace projektowe wykonali m.in. architekci Urszula Aniserowicz, Daniel Śladewski oraz Sławomir Pachnik.

W pobliżu

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Hossa
Polityka prywatności
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (32)

 • ilość kondygnacji budynku Plac Unii

  Jakie to nieuczciwe - nie określić jako jednej z najważniejszych danych: ilości kondygnacji. Wizualizacja też tak zmanipulowana, że nie widać, że masa zabudowy jest ogromna w stosunku do wolnego terenu. No i teren w 100 % przestaje być terenem biologicznie czynnym, bo jest jednym wielkim bunkrem - drzewko w donicy lub trawa na dachu nie załatwiają sprawy łapania wód opadowych. Ciekawe na jakiej podstawie określono intensywność zabudowy i wysokość kondygnacji

  • 13 1

 • Beton

  Generalnie popsucie jednego z przyjemniejszych miejsc w Gdyni gdzie mozna bylo zrobic piekny park z lekkim zabudowaniem uslugowym. Za 10-15 lat ten plac bedzie kolejnym betonowym chlewem odstraszajacym od spacerow.

  • 14 1

 • Ciasno jak w puszce

  Hałas, spaliny, korki, ciasne klity, brak światła i świeżego powietrza.. hmm to nie dla mnie chyba?

  • 5 1

 • panie z działu sprzedaży

  też spotkaliście sie z pyszałkowatymi paniami z działu sprzedaży ? przecież te babska prezes firmy powinien wyrzucić na zbity pysk z pracy i zatrudnić kompetentne osoby życzliwe klientom

  • 3 0

 • Inwestycja prawie gotowa, trzy budynki prawie oddane. Został jeszcze hotel, który obecnie jest w stanie surowym - jedynie został obklejony płachtami, aby zakryć tą brzydotę.

  • 1 0

 • Brak drzew z wizualizacji (1)

  Drzewa - na wizualizacji było ich niewiele, w rzeczywistości nie ma ich prawie wcale (nie wycięto kilku od strony ulicy Władysława IV). Na razie w ciepłe dni Plac Unii odstrasza mnie nadmiarem betonu, za kilka-kilkanaście lat może tu być bardzo nieprzyjemnie. Moim zdaniem naprawdę warto było tam wygospodarować kilka miejsc na zasadzenie drzew (co ciekawe są na wizualizacjach). Nie rozumiem, dlaczego od strony ulic Armii Krajowej czy Obrońców Wybrzeża nie ma żadnych.

  • 1 0

  • Brak drzew w realu w relacji do wizualizacji jest porażający i zakrawa na manipulację. Ludzie lubią zieleń, dobrze się na nią patrzy. Nie ma drzew w bocznej uliczce - są miejsca postojowe, nawet tam, gdzie miały być drzewa, ale to chyba teren miasta jest. Jeden z poziomów parkingu jest przeznaczony dla klientów lokali usługowych, odpłatnie, więc może dlatego nie można dokupić miejsc do mieszkania, bo miejsc jest mało. A nazwa, Plac Unii? przewrotna, ale bez jakiegoś rodzaju unii nie da się tam mieszkać, bo jest ciasno i betonowo, co może skutkować irytacją i poddenerwowaniem mieszkańców. Ale czy tam w ogóle ktoś zamierza mieszkać?

   • 1 0

 • Widzę tu kant na miotle ! , tyle zdjęć i ani jednego lokalu który miałbym ewentualnie kupić !

  • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Maciej Grabski

Przedsiębiorca, inwestor, autor wielu projektów biznesowych. Twórca Olivia Business Centre....