• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Prezes Portu Gdańsk Łukasz Greinke odwołany

Wioletta Kakowska-Mehring
16 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (199)

Rada Nadzorcza Zarządu Morskiego Portu Gdańsk odwołała ze stanowiska prezesa gdańskiego portu Łukasza Greinke. Nie podano, co było przyczyną zmiany w zarządzie przed zakończeniem kadencji.- Rada Nadzorcza, zgodnie z przysługującym jej uprawnieniem, nie podała powodu swojej decyzji. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami Rada Nadzorcza bez zbędnej zwłoki rozpocznie postępowanie w celu uzupełnienia składu zarządu - podano w komunikacie.
Jak na zwyczaje panujące w państwowych spółkach w ostatnich latach przystało, prezes Łukasz Greinke długo piastował swoje stanowisko, bo aż niemal 7 lat. Został prezesem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk w maju 2016 r.

O tym, że szykują się zmiany w Porcie Gdańsk, mówiło się już na przełomie tego roku. Ostatecznie do zmiany nie doszło, a tłumaczono to tym, że i tak niedługo kończy się kadencja obecnego prezesa. Ta bowiem kończy się w maju tego roku.Łukasz Greinke to radca prawny, współzałożyciel Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Greinke Mydlarski Zysk i Partnerzy. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w 2000 r. W latach 2000-2004 pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej i Izbie Skarbowej w Gdańsku. Ukończył Podyplomowe Studia Podatkowe w Toruniu. W 2007 r. wpisany został na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Jest też członkiem Lions Club Neptun.

Kto ma szanse na prezesurę w Porcie Gdańsk? Mówi się o Lechosławie Rojewskim, obecnie na stanowisku wiceprezesa zarządu ds. finansowych PGE. Kilka lat temu był on też prezesem spółki Port Gdański Eksploatacja, należącej do Portu Gdańsk. Na giełdzie pojawia się też nazwisko Piotra Karczewskiego, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego. Kiedyś również był on prezesem spółki PG Eksploatacja. Wśród kandydatów wymienia się też Krzysztofa Urbasia, prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.
07:57 19 MARCA 23

Przewrócony wagon w porcie (10 opinii)

Tak się działo w Porcie w Gdansku w czasie odwołania Prezesa Ł. G przez radę nadzorczą
Tak się działo w Porcie w Gdansku w czasie odwołania Prezesa Ł. G przez radę nadzorczą

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (199)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Jacek Kajut

Z wykształcenia inżynier elektryk, zbudował i rozwija jedną z najsilniejszych marek branży komunikacji elektronicznej w Polsce i Europie. Założona w 1988 r. firma VECTOR jest europejskim dostawcą rozwiązań dla dynamicznie rozwijającej się branży telekomunikacyjnej, oferuje zaawansowane systemy wykorzystywane w sieciach stacjonarnych i mobilnych. Firma specjalizuje się w integracji oraz produkcji rozwiązań, które pozwalają operatorom sieci świadczyć usługi multimedialne, takie jak telewizja...

Najczęściej czytane