• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rekord w BCT. Ponad 9,5 tys. TEU w 10 zmian

VIK
4 sierpnia 2023, godz. 13:15 
Opinie (122)

W gdyńskim terminalu BCT padł rekord ilości kontenerów obsłużonych na pojedynczym statku kontenerowym. Ekipa terminalu przez 10 zmian, czyli prawie cztery dni przeładowała 9 503 TEU.- Od 30 lipca do 02 sierpnia na terminalu BCT padł rekord ilości kontenerów obsłużonych na pojedynczym statku kontenerowym. Na statku MSC Madeleine przeładowaliśmy 9 503 TEU, co jest nie tylko rekordowym wynikiem terminalu, lecz także Portu Gdynia. Nieprzerwana obsługa statku prowadzona była przez 10 zmian z ciągłym wykorzystaniem trzech ganków przeładunkowych - poinformował BCT.

MSC Madeleine to 349-metrowy kontenerowiec o nośności 114908 ton. Na jego pokładzie przybyła do BCT pierwsza partia kontenerów z Dalekiego Wschodu, które w niedługim czasie będą kierowane bezpośrednio do Gdyni w ramach nowego zawijającego do Gdyni dalekowschodniego serwisu MSC - Swan, prowadzonego przez szwajcarsko-włoskiego armatora MSC (Mediterranean Shipping Company).


Jak podało MSC, usługa Swan zapewni jeden z najszybszych czasów tranzytu między Chinami, krajami Beneluksu, Polską i krajami bałtyckimi. Usługa będzie również wykorzystywać sieć logistyczną w Arabii Saudyjskiej, łączącą Europę Północną i Azję z Zatoką Perską, zawijając do portu King Abdullah w kierunku wschodnim.


Na pełną rotację składają się zawinięcia do następujących portów:  Qingdao - Ningbo - Yantian - Tanjung Pelepas - Antwerpia - Gdynia - Gdańsk - Kłajpeda - King Abdullah Port - Singapur - Qingdao.

Terminal BCT od 2003 prowadzony jest przez firmę International Container Terminal Services In, która jest międzynarodowym operatorem terminali kontenerowych. Firma została założona w 1987 r. na Filipinach. Zajmuje się zakupem, rozwojem, zarządzaniem i obsługą portów oraz terminali kontenerowych na całym świecie - w regionie Azji i Pacyfiku, w Amerykach Południowej i Środkowej oraz w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W Europie w Grupie ICTSI działa terminal położony nad Adriatykiem i na Bałtyku.
VIK

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (122)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Monika Płocke

Banking Technology, Head of Change and Technology Capabilities w Nordea Bank AB. Absolwentka...

Najczęściej czytane