Inwestycje biurowe i magazynowe

Eco Classic

Wolne Miasto

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk Ujeścisko
dzielnica:
Ujeścisko
miejsce:
ul. Cedrowa
deweloper:
Eco Classic
typ zabudowy:
handel i usługi, wielorodzinna
metraż:
27.82 do 97.29 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do IV kw. 2019 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Zaletą inwestycji jest lokalizacja niedaleko centrum Gdańska i al. Armii Krajowej, która łączy centrum Gdańska z trójmiejską obwodnicą. Mieszkańcy osiedla mogą spacerować wokół zagospodarowanego zbiornika wodnego przy ul. Cedrowej.

Osiedle powstaje etapami na jedenastu hektarach, docelowo powstanie to około 1200 mieszkań w ośmiu budynkach. Wolne Miasto składało się będzie z budynków wielorodzinnych z płaskimi dachami ustawianych kwartałami. Ruch kołowy odbywał się będzie tylko po obrzeżu osiedla. Przewidziano także obiekty handlowo-usługowe. Na terenie osiedla działają także żłobek i przedszkole.

Centralnym punktem osiedla jest plac z fontanną. Na całym osiedlu obok placów zabaw pozwalających najmłodszym na eksplorowanie świata, znajdują się alejki i trasy sprzyjające uprawianiu różnych form aktywności na świeżym powietrzu, a także kameralne, zacienione dorosłymi drzewami parkowymi i sadowymi dziedzińce z ławkami do wypoczynku.

Pierwsze budynki osiedla oddane zostały jesienią 2013 roku. Kolejny etap ukończony został na początku 2016 roku. Przy tym budynku powstało wielofunkcyjne boisko przeznaczone do wykorzystania przez dzieci i dorosłych. Budowa trzeciego etapu (184 mieszkania) zakończyła się pod koniec 2017 roku, a czwarty etap (195 lokali) do użytkowania oddany został w październiku w 2018 roku (pół roku przed planowanym terminem). Budynek czwartego etapu jest wyjątkowo usytuowany - został on ulokowany na wzniesieniu, dzięki czemu jest on najwyżej usytuowanym budynkiem osiedla, a z okien dużej części mieszkań roztacza się widok na panoramę Gdańska.
Realizacja piątego etapu inwestycji rozpoczęła się w IV kwartale 2018 roku, pozwolenie na użytkowanie wydano w październiku 2019 roku. Powstały tu 142 mieszkania w układzie od dwóch do czterech pokoi (33-78 m kw.). Przylegają do nich przestronne balkony i ogródki o powierzchni nawet 50 m kw.

Projekt inwestycji przygotowało biuro projektowe inwestora: Eco-Classic Architekci. Koncepcja i układ urbanistyczny osiedla powstały w pracowni KD Kozikowski Design.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (168) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Grzegorz Ksepko

Wiceprezes zarządu Energa SA ds. Korporacyjnych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji...