• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Baltexpo z ofertą dla młodych i poszukujących

Wioletta Kakowska-Mehring
29 września 2023, godz. 15:20 
Opinie (12)
Udział w spotkaniu trzeba potwierdzić rejestrując się  na stronie Baltexpo . Udział w spotkaniu trzeba potwierdzić rejestrując się  na stronie Baltexpo .

W tym roku targi Baltexpo to nie tylko spotkanie dla wielkiego biznesu z obszaru gospodarki morskiej. Tym razem znajdzie się też ciekawa oferta dla tych, którzy są na początku swojej drogi zawodowej i muszą dokonać wyboru, jak i tych, którzy chcą jeszcze coś zmienić w swoim CV. Przyjdź na Dni Kariery.Tegoroczne Baltexpo Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje 2023 potrwają od 10 do 12 października. Impreza zostanie poszerzona o Salon Balt Military Expo. To będzie XXII edycja, ale pierwsza przygotowana przez nowego właściciela. Przypomnijmy, że w listopadzie 2021 r. Międzynarodowe Targi Gdańskie kupiły markę Baltexpo od Zarządu Targów Warszawskich, dotychczasowego organizatora tej imprezy.

Infoshare łączy siły z Baltexpo. Szansa dla innowacyjnych Infoshare łączy siły z Baltexpo. Szansa dla innowacyjnych

W tym roku wydarzenie to przewiduje nie tylko tradycyjne prezentacje firm i produktów, ale również wiele nowych elementów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują inicjatywy skierowane do młodszej generacji, takie jak specjalna strefa dla start-upów oraz dzień kariery. Ten ostatni daje młodym ludziom szansę na bezpośrednie zapoznanie się z możliwościami kariery w branży morskiej oraz przetestowanie swoich umiejętności podczas próbnych rozmów kwalifikacyjnych.- To jest ukłon w stronę firm, naszych wystawców, dla których dotarcie ze swoją ofertą bezpośrednio do młodych ludzi jest bardzo ważne. W naszych rozmowach temat braku kadr i potrzeb edukacyjnych bardzo często się pojawia. Z drugiej strony jest to oferta i dla tych, którzy są jeszcze na początku swojej drogi zawodowej i muszą dokonać wyboru, jak i dla tych, którzy chcą jeszcze coś zmienić w swoim życiu zawodowym. To ważne, bo nie czekamy tylko na uczniów, ale także na osoby szukające nowej, ciekawszej pracy - mówi Joanna Jankowska-Fąs, z Międzynarodowych Targów Gdańskich
Baltexpo 2023. Ta edycja nie będzie jeszcze wydarzeniem naszych marzeń Baltexpo 2023. Ta edycja nie będzie jeszcze wydarzeniem naszych marzeń

Udział w spotkaniu trzeba potwierdzić rejestrując się na stronie Baltexpo. Trzeba się pospieszyć, bo jak się dowiedzieliśmy, zgłosiło się już 1300 uczestników.

- Dla uczniów i studentów indywidualnie, a także jako wycieczki zorganizowanej oraz dla osób bezrobotnych udział jest bezpłatny. Bilet wstępu muszą wykupić osoby pracujące, które są gotowe na przebranżowienie i chcą sprawdzić, jakie kompetencje powinni uzupełnić, aby podjąć zatrudnienie w sektorze gospodarki morskiej - wyjaśnia Joanna Jankowska-Fąs.
A na co może liczyć uczestnik Dni Kariery Baltexpo? Udział w spotkaniu to możliwość poznania szerokich perspektyw zawodowych w branży morskiej, trzy ścieżki zwiedzania stoisk wystawców z przewodnikiem: porty, firmy projektowe, wykonawcy infrastruktury, militaria, offshore, start-up i MŚP, poznanie propozycji edukacyjnych uczelni wyższych, prelekcje firm wystawców na scenie głównej, dostęp do informacji o oczekiwaniach przyszłego pracodawcy oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z nimi.

Z okazji targów pracodawcy przygotowali oferty pracy, a dla młodzieży pakiet ofert stażowych i praktyk zawodowych. A do tego pakiet informacji o kursach i szkoleniach w kontekście potrzeby przebranżowienia oraz podnoszenia kwalifikacji. Gdański Urzędu Pracy przygotował dla uczestników możliwość odbycia próbnej rozmowy kwalifikacyjnej czy szkoleń z prowadzenia profili i pisania CV.

Wydarzenia

BALTEXPO - Międzynarodowe Targi Morskie

90 zł
konferencja, targi

Dzień Kariery BALTEXPO

targi

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (12)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Ryszard Gretkowski

Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego im.J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy. W latach 1993-1999 zajmował kierownicze stanowiska w firmie KAMIS lidera na polskim rynku przypraw, bezpośrednio uczestniczył w kreowaniu marki Kamis od początku jej istnienia na Pomorzu. Następnie w latach 1999-2009 kierował sprzedażą w firmie FORCAN S.A. Fabryka Opakowań Różnych w Tczewie oraz zajmował stanowisko Dyrektora Handlowego, a także Członka Zarządu FORCAN S.A. Jako...

Najczęściej czytane