• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje Baltexpo 2021 (1 opinia)

6 września, jak co dwa lata, dźwięki dzwonu okrętowego, ogłoszą otwarcie XXI Targów Morskich i Konferencji BALTEXPO w Gdańsku. BALTEXPO to najważniejszy projekt gospodarczy, poświęcony gospodarce morskiej i przemysłowi stoczniowemu w Europie Środkowo - Wschodniej.

Tegoroczne BALTEXPO ma charakter szczególny: to pierwsze wydarzenie gospodarcze w Europie, organizowane po okresie pandemii. Stąd szczególne zainteresowanie biznesu, administracji, ekspertów pierwszą możliwością osobistych spotkań i rozmów.

BALTEXPO 2021 jest tez dowodem żywotności, rozmachu inwestycyjnego, poszukiwania nowych form działalności i źródeł finansowania polskich przemysłów morskich.

Najważniejsze grupy wystawców na tegorocznych targach to stocznie i producenci wyposażenia okrętowego, porty i terminale, producenci sprzętu do rozładunku i przeładunku, transport intermodalny, energetyka wiatrowa. Mimo krótkiego czasu na zgłaszanie udziału od momentu zawieszenia ograniczeń, BALTEXPO 2021 zgromadzi aż 116 wystawców z 8 krajów .

BALTEXPO to w tym roku także ponad 60 godzin konferencji i debat publicznych. Tematyka tych dziesięciu konferencji oddaje złożoność i kompleksowość problematyki, związanej z sektorem morskim.

Uczestnicy BALTEXPO dyskutować będą podczas Debaty Otwarcia o inicjatywie Trójmorza rozumianej jako nowy impuls rozwoju regionu portów Europy Środkowo-Wschodniej. Współorganizatorem tej Debaty jest rządowy Ośrodek Studiów Wschodnich (OSW), zaś patronem medialnym portal Trójmorze.

Elektryzującemu stocznie i dostawców wyposażenia Programowi "Miecznik" poświęcona jest konferencja, której partnerem jest PGZ Stocznia Wojenna. W sektorze targów i w konferencji, poświęconej temu największemu w historii kontraktowi polskiego przemysłu obronnego zapowiedzieli udział czołowi przedstawiciele sił zbrojnych i przemysłu zbrojeniowego z kraju i zagranicy.

Budzącą wiele nadziei i kontrowersji chińska inicjatywa Morskiego Jedwabnego Szlaku i szans Polski na styku Azji i Europy będzie przedmiotem obrad kolejnej konferencji w międzynarodowej obsadzie.

Projektowi morskiej energetyki wiatrowej, na który w najbliższych latach przeznaczone będą poważne środki z Krajowego Programu Odbudowy, udziałowi portów i firm - kooperantów poświęcona jest kolejna dwusesyjna konferencja. Idzie o zwiększenie udziału polskich firm w dostawach komponentów i materiałów na rzecz morskiej energetyki wiatrowej.

Należy się spodziewać, ze uczestnicy Morskiego Forum Inwestycji Infrastrukturalnych omówią strategie rozwoju portów morskich, portowych i około portowych inwestycji infrastrukturalnych i upomną się o inwestycje intermodalne i ułatwiające dostęp do polskich portów.

Przedmiotem oddzielnych konferencji będą także m. in. Inwestycje kolejowe w kontekście transportu intermodalnego, dekarbonizacja żeglugi, zeroemisyjne statki i technologie.

Tradycyjnie podczas BALTEXPO zbierze się Związek Pracodawców Forum Okrętowe .

Patronat nad BALTEXPO 2021 objęli m. in. Minister Infrastruktury, Minister Spraw Zagranicznych, Minister Rozwoju i Technologii, Miniter Klimatu i Środowiska, Minister Aktywów Państwowych, Marszałek Województw Pomorskiego, Marszałek Wojewodztwa Zachodniopomorskiego, Wojewoda Pomorski, Prezydent Gdańska, Prezydent Gdyni i Prezydent Szczecina.

Informacja o biletach

Udział w targach morskich i konferencjach Baltexpo jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji:
https://app.evenea.pl/event/baltexpo2021

Opinie (1)

  • Baltexpo 2021

    Bylem i obejrzałem. Niestety tylko 3 stocznie mozna bylo obejrzeć : Stocznię Wisla, Stocznię Nauta i Holding Gdanskiej Stoczni Remontowej. W Baltexpo uczestniczyło wiele firm posrednio zwiazanych ze stoczniami. Kilkanaście z nich byly bardzo interesujące np. Projmors, Port Gdynia, Port Elbląg no i oczywiście PRS. Oraz firmy zajmujace się pisaniem o gospodarce morskiej

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Ewa Sowińska

Partner ESO Audit i Zastępca Prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Wcześniej Członek Zarządu...