• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

PGE i Ørsted zapraszają na Dzień Dostawców

19 września 2023, godz. 08:00 

PGE i Ørsted już po raz piąty organizują specjalne wydarzenie, zachęcające firmy do uczestnictwa w projekcie budowy morskich farm wiatrowych w Polsce. Tegoroczne spotkanie skierowane jest do producentów komponentów i dostawców usług dla morskich farm wiatrowych, którzy chcą włączyć się w proces budowania łańcucha dostaw dla projektu Baltica 2 - jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. Dzień Dostawców odbędzie się 10 października 2023 r., o godz. 10, na PGE Narodowym w Warszawie. W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział blisko 800 uczestników, w tym ponad 500 reprezentujących firmy z Polski.Podczas Dnia Dostawców podwykonawcy i poddostawcy będą mieli okazję zapoznać się z działaniami realizowanymi przez PGE i Ørsted. Przedstawiciele obu firm, które wspólnie przygotowują się do budowy MFW Baltica, opowiedzą m.in. o podziale postępowań zakupowych pomiędzy obu partnerów joint-venture, a także stosowanych standardach QHSE i wymaganiach wobec dostawców w tym zakresie.

Okazja do spotkań B2BPoza PGE i Ørsted w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele niektórych dostawców komponentów i usług zakontraktowanych już w ramach rozwoju projektu Baltica 2 - jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. W tym roku PGE i Ørsted podpisały umowy m.in. na dostawę 107 turbin z Siemens Gamesa, morskich stacji transformatorowych z konsorcjum Semco/PTSC, dostawę fundamentów z konsorcjum Windar/Navantia oraz na usługę ułożenia i podłączenia wewnętrznych i eksportowych kabli morskich z firmą Boskalis.

Przedstawiciele tych firm będą do dyspozycji uczestników wydarzenia. Podczas krótkich, kilkunastominutowych indywidualnych sesji biznesowych zarejestrowani uczestnicy będą mieli okazję przedstawić swoją firmę oraz porozmawiać o możliwościach współpracy. Specjaliści z obszaru zakupów Siemens Gamesa, Semco/PTSC, Windar/Navantia oraz Boskalis opowiedzą o oczekiwaniach wobec swoich potencjalnych poddostawców i podwykonawców.

Nie zwlekaj z rejestracjąDo 30 września br. przedstawiciele przedsiębiorstw zainteresowanych udziałem w Dniu Dostawców powinni zarejestrować się poprzez specjalny formularz na stronie baltica.energy. Następnie, dla uprzednio zarejestrowanych dostępny będzie drugi formularz, w którym zainteresowani udziałem w sesjach B2B z przedstawicielami dostawców zakontraktowanych przez PGE i Ørsted będą mieli możliwość zapisania się na spotkanie z jednym z czterech dostawców. Pozwoli to organizatorom na odpowiednie zaplanowanie krótkich indywidualnych spotkań biznesowych. Wspomniani przedstawiciele czterech zaproszonych dostawców - w tym ich specjaliści ds. zakupów - będą posługiwać się językiem angielskim. Dla chcących skorzystać z pomocy podczas sesji B2B dostępni będą tłumacze.

Włącz się w budowę MFW BalticaMorskie farmy wiatrowe nie tylko będą wspierać transformację energetyczną Polski, ale także wzmocnią krajową gospodarkę, zapewniając w perspektywie najbliższych dekad tysiące miejsc pracy i dając licznym gałęziom polskiego przemysłu nowe możliwości rozwoju.

Polskie firmy już biorą udział w międzynarodowych projektach morskich farm wiatrowych na świecie. Rozwój morskiej energetyki wiatrowej na polskich wodach Morza Bałtyckiego jest szansą na rozwinięcie potencjału wielu sektorów polskiej gospodarki.

Wśród głównych beneficjentów mogą znaleźć się: branża stalowa, budownictwa wodnego, branża usług instalacyjnych, szeroko pojęta branża usług serwisowych, portowa i stoczniowa, transportowa i logistyczna, usługi doradcze i szkoleniowe, a nawet usługi hotelowe i gastronomiczne. W stosunkowo młodym sektorze morskiej energetyki wiatrowej zidentyfikowano ponad 400 polskich przedsiębiorstw jako potencjalnych dostawców komponentów i usług dla morskich firm. To kolejne wydarzenie dla dostawców organizowane przez PGE i Ørsted. W poprzednim Dniu Dostawców organizowanych przez PGE i Ørsted w 2022 roku udział wzięło blisko 800 uczestników, w tym ponad 500 reprezentujących firmy z Polski.

Baltica 2+3Morska Farma Wiatrowa Baltica składa się z dwóch etapów - Baltica 2 i Baltica 3. PGE i Ørsted planują zakończenie budowy etapu Baltica 2 o mocy ok. 1,5 GW do końca 2027 roku, natomiast etapu Baltica 3 o mocy ok. 1 GW do końca 2029 roku. Dzięki łącznej mocy 2,5 GW MFW Baltica dostarczy zieloną energię dla prawie 4 milionów gospodarstw domowych w Polsce.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Ludzie biznesu

Hanna Kąkol

Od 1999 r. dyrektor zarządzający firmy Perfect Consulting, która powstała z jej inicjatywy. Działalność Perfect Consulting obejmuje usługi doradztwa personalnego oraz szkolenia interpersonalne. Firma specjalizuje się w stosowaniu oraz wdrażaniu narzędzi wspomagających zarządzanie kapitałem ludzkim. Ukończyła Zarządzanie i Marketing na WSAiB w Gdyni. Studia podyplomowe podjęła na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również absolwentką studiów MBA w Gdańska...

Najczęściej czytane