• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Teresa Kamińska odwołana z funkcji prezesa PSSE

Robert Kiewlicz, Wioletta Kakowska-Mehring
8 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Odwołano prezesa PSSE. Strefa szuka nowego szefa
Teresa Kamińska w 2007 objęła stanowisko prezesa zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 8 lutego 2016 roku został odwołana z tej funkcji. 

Teresa Kamińska w 2007 objęła stanowisko prezesa zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 8 lutego 2016 roku został odwołana z tej funkcji.

Po dziewięciu latach pełnienia funkcji prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Teresa Kamińska, została odwołana ze stanowiska. Zastąpi ją Aleksandra Jankowska, była radna PiS z Sopotu.Aleksandra Jankowska, była radna Sopotu i była wicewojewoda pomorska, została szefową Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Aleksandra Jankowska, była radna Sopotu i była wicewojewoda pomorska, została szefową Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Wymieniono też wiceprezesa - Józefa Belę, zastąpił Andrzej Marszk.

- Przedstawiciel resortu rozwoju odczytał decyzję ministra o odwołaniu Teresy Kamińskiej i Józefa Beli z zarządu PSSE. Jednocześnie przedstawił dwie nowe osoby powołane do zarządu. Jednocześnie minister nie przedstawił żadnego konkretnego powodu odwołania dotychczasowych członków zarządu - powiedział nam Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.
Aleksandra Jankowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. W 2007 roku była wicewojewodą pomorskim. Przez wiele lat była radną PiS w Sopocie, startowała też na prezydenta tego miasta. Była jednym z "aniołków" Jarosława Kaczyńskiego przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku. Tak nazywano młode i wykształcone kandydatki startujące do Sejmu z listy PiS. Andrzej Marszk jest synem Franciszka Marszka byłego radnego pomorskiego z Samoobrony. Sam też startował na radnego powiatu kartuskiego, ale z ramienia KWW Checz. Prowadzi działalność gospodarczą związaną z usługami finansowymi.

Kamińska w Strefie i stoczniach

Teresa Kamińska była pracownikiem naukowym w olsztyńskiej Akademii Rolniczo-Technicznej. Specjalizowała się w zakresie serologii klinicznej. Pracowała kolejno w: ZOZ w Braniewie, w Gdańsku-Zaspie i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Od 1992 była przewodniczącą Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność", zasiadała w Komisji Krajowej związku. Wchodziła też w skład Rady Ochrony Zdrowia przy Lechu Wałęsie w okresie jego prezydentury.

W rządzie Jerzego Buzka od 1997 do 1999 pełniła funkcję ministra-członka Rady Ministrów (ds. koordynowania reform społecznych). Później była prezesem Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych i następnie szefową doradców premiera. W latach 1998-2002 była członkinią Komitetu Doradczego Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi.

W 2007 objęła stanowisko prezesa zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zastąpiła na nim Włodzimierza Ziółkowskiego. Do jej sukcesów należy rozbudowa Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego, który kreuje rozwój przedsiębiorczości także poprzez tworzenie otoczenia sprzyjającego zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań opartych na współpracy świata nauki i biznesu.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna stoi też za ożywieniem terenów postoczniowych w Gdyni. W ten sposób powstał Bałtycki Port Nowych Technologii - innowacyjny projekt biznesowy, łączący proces rewitalizacji terenów po dawnej Stoczni Gdynia SA i wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na Pomorzu.

Po rewitalizacji terenów Stoczni Gdynia, przyszedł czas na kolejny projekt stoczniowy. W 2015 roku PSSE została właścicielem terenów należących do Stoczni Gdańsk. Prezes Kamińska zapowiedziała wówczas, że Strefa w ciągu 2,5 roku zrewitalizuje zakupione tereny stoczniowe i pozyska inwestorów, którzy utworzą nowe miejsca pracy. Na nowo zagospodarowany front Wyspy Ostrów zobacz na mapie Gdańska stanie się wizytówką Gdańska.

OLAF wpłyną na zmiany w zarządzie?

Na pewno byłemu zarządowi PSSE w ocenie nie pomógł raport z października 2015 roku przygotowany przez OLAF, czyli Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych na temat wydatkowania jednej z dotacji. Chodzi o projekt "Wyposażenie Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w nowoczesną infrastrukturę techniczną z września 2009 roku (w ramach programu PL-EFRR-RPO Województwa Pomorskiego 2007-2013 - poddziałanie 1.5.1. "Infrastruktura dla rozwoju firm innowacyjnych". Kilka lat temu w mediach pojawiły się informacje na ten temat. Chodziło o zarzut w stosunku do Teresy Kamińskiej, że miała umożliwić spółce, której współwłaścicielem jest jej syn, zdobycie intratnego zlecenia na prowadzenie Wirtualnego Biura w Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym. Prezes Kamińska odpierała zarzuty i tłumaczyła, że w tej sprawie nie ma konfliktu interesów. Sprawą zajmowała się też prokuratura. Postępowanie umorzono.

Innego zdania jest jednak OLAF, który w raporcie wyraźnie uznał sprawę za nepotyzm i konflikt interesów. Unijny urząd "doszedł do wniosku, że całe dofinansowanie z EFRR, wypłacone na projekt jest skażone nadużyciami i nieprawidłowościami, a wobec tego winno być uznane za niekwalifikujące się" - napisano w raporcie. Niestety może się to wiązać ze zwrotem całej dotacji, czyli dziś ponad 4,5 mln zł. O sprawę zapytaliśmy wicemarszałka Ryszarda Świlskiego, ale nie chciał jej komentować.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje obecnie dwadzieścia dziewięć podstref o łącznym obszarze 2039,9903 ha: 560,8985 ha w województwie pomorskim, 828,1191 ha w kujawsko-pomorskim, 586,2502 ha w zachodniopomorskim oraz 64,7225 ha w wielkopolskim, na których działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych zasadach. Zarządzającym Strefą jest spółka Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna spółka z siedzibą w Sopocie, której udziałowcami są samorządy i Skarb Państwa, który posiada największą liczbę udziałów.

Miejsca

Zobacz także

Opinie (221) 9 zablokowanych

 • Radna - bezradna. (35)

  Źle się dzieje w gospodarce po objęciu władzy przez PiS. Będzie coraz gorzej.

  • 219 215

  • Lemingom znaczy gorzej..

   • 47 38

  • człowieku (2)

   źle się dzieje bo nepotyczna Tereska która od lat rozdawała najlepsze biznesy z ulgami podatkowymi w ramach PSSE ziomkom z platformy- a czytałeś wogole powyższy artykuł gdzie opisują przykład jej syna ... Polsko obudź się

   • 50 28

   • Człowieku, to ta dobra zmiana? (1)

    Ja rozumiem, że można kogoś wyrzucić za nadużycia, czy inne machlojki. Ale nie można obsadzać takich stanowisk ludźmi bez doświadczenia. PiSowska dobra zmiana ma to do siebie, że brakuje im fachowców i obsadzają stanowiska jak leci z listy partyjnej.

    • 28 21

    • Może sam się zgłoś w razie takim...miszczu

     • 13 10

  • I do widzenia pani... (28)

   Za wynajecie jedynego prysznica w 5-kondygnacyjnym budynku w gpnt fitnessowi - dziekujemy. Za niedzialajaca klime - dziekujemy. Za windy bez nalepek udt-dziekujemy. Za szlabany pod budynkiem - dziekujemy. Do widzenia pani. Firma w parku TECHNOLOGICZNYM ktora moze wszystko to ... Apteka :)

   • 20 3

   • Co prawda to prawda (3)

    Nie lubie pis, ale park to patologia i bajzel jak w akademiku. Jedna kuchnia, 8 czajnikow, 4 ekspresy, 3 mikrofale i 3 lodowki, z czego parkowa zasyfiala bo panie sprzataczki nie maja w zakresie

    • 13 2

    • brak podstaw matematyki (2)

     Mamusia nie nauczyła liczyć, tatuś nie dawał pieniążków na edukację pro matematyczną, tak przykro sie zrobiło, biedactwo?A może powinieneś posprzątać po sobie lodóweczkę, a nie ją zasyfiać i zostawiać rozkładające się pokarmy ? Nie nauczyli rodzice kulturki, czystości i współużytkowania wspólnych dóbr?Rozumiem - komuniści, choć żyjący w komunie sprzątają po sobie....Brak poszanowania bo za darmo można korzystac.... Może tak bardziej dokładnie wskażesz, gdzie jest nie umyta lodówka?BO może nie do kuchni wchodzisz i mylisz kibel z lodówką - to nie tędy droga, nie tędy!Kibel nie służy do przechowywania jedzenia, on służy do jego wydalania!W innych biurowcach firmy płacą za osobę korzystanie z pomieszczeń socjalnych....rozumiem sloik z wiochy bo akademik porównuje do biur pięknych, pewnie nowoczesne wykształcenie uzyskawszy na ściąganiu, bo matematyki nie było!!!Jedna kuchnia - uchachauchacha!!!!!3 lodówki - uchachachca!!!3 mikrofale - uchacha!!!

     • 2 8

     • (1)

      Sloik z gdanska. W warszawie studiowalem. I wyobraz sobie ze na pw uczyli matematyki. Z lodowki w parku nigdy nie korzystalem, bo zawsze z niej smierdzialo, ale dziwi mnie co twoja rodzina wyrabia z twoja bo pewnie tego zaznales a anie wymysliles. Ty gdybys sie uczyl to nie musialbys teraz byc na etacie w gpnt. Czymkolwiek sie odurzasz, szkodzi ci

      • 7 2

      • uczyli ale słabo!

       uczyli ale bardzo słabo, bo liczyć nie umiesz!!!rozumiem w Gdańsku do szkoły nie przyjęli i trzeba było do stolicy jeździć! Nie ma czym się chwalić. W Trójmieście uczyli i wychodzi inaczej niż na pw, którą szanujesz tak bardzo, że z małych literek piszesz. Wielki błąd popełniłeś jeżdżąc tam i taki poziom nad morze przywieźć. Trzeba było tam zostać, a nie złą prasę o swojej Alma Matter do miasta wolności przywieźć!Nie wiem czemu obrażasz pracowników GPNT, pewnie większośc jest lepiej wykształcona od Ciebie i śmieje się z Ciebie, że liczyć nie umiesz, a na dodatek na pw się powołując, o której zapewne co stwierdzam jedynie słyszałeś na forach internetowych, gdzie jestes prawie anonimowy, zanaczam prawie!!!!!U nas nad morzem faktycznie zabawa zawsze przednia była i odurzanie nie zaszkodziło do tej pory w liczeniu do stu!The end!!

       • 1 3

   • Ot co! (3)

    Ja juz poza gpnt!! No i w koncu w biurze mam otwierane okna, a i DZIALAJACA klimatyzacja jest.

    • 8 1

    • świeże powietrze (2)

     ja nie wiem czy codzienny obchód śmietników na świeżym powietrzu to lepsze niż praca w biurze GPNT?Jeśli Ci pasuje to Twój wolny wybór - jak chcesz to możesz załatwić kontenerek przed GPNT i podebrac troche surowców!Będziemy Ci machać z okien życząc powodzenia w eksploatacji mobilnych urządzeń Szadółki SA!BO rozumiem, że nie przeniosłeś się do OBC (pewnie nie rozszyfrujesz skrótu)!

     • 1 4

     • (1)

      Obrona czestochowy przez parkowych urzedasow. Do roboty!!!

      • 6 1

      • obrona GPNT

       obrona GPNTprzed Częstochową!!!Szanuj fakty i nie wymyślaj odwrotnie, bo logiki w tym nie ma!!!

       • 0 2

   • kto Cię zmusza do pracy w GPNT? (19)

    kto Cię zmusza do pracy?Może powinienes zgłosić służbom - nie można nikogo zmuszać !?W domu nie masz biedaku prysznica, że chciałbyś korzystać w miejscu publicznym?Od kiedy to naklejka udt jest obowiązkowa - czemu będąc lajkonikiem wypisujesz bzdury?Szlabany się nie podoboją, bo szkoda pieniążków na parking?

    • 5 4

    • (3)

     Napisz jeszcze ze klima ci dziala.

     • 3 1

     • tak działa klima (2)

      tak klima działa,

      • 0 2

      • (1)

       Jak chce

       • 2 1

       • Jak panowie zawory pokreca;)

        • 0 0

    • Jasne.

     Stojaki do rowerow sa, prysznica nie ma. 21 wiek. Czy was w mongolii szkola? Szlabany ok, tylko postawcie takie ktore wydadza bilet i postawcie automatyczna kase, zamiast odcinac nas od klientow i kontrahentow.

     • 7 1

    • (12)

     Zycie mnie zmusza. Natomiast twoj post pracowniku gpnt, to potwierdzenie tego, ze dawno trzeba bylo was rozgonic. Jak sie komus brak prysznica nie podoba, to na prwno w domu nie ma... Wlasnie z takich malpich rozumkow sie to parkowe dziadostwo bierze.

     • 3 3

     • widocznie zasłuzyłeś! (11)

      lepiej byc pracownikiem gpnt, ale zarabiać kilka razy wiecej od łosia takim jak Ty jesteś i na dodatek czerpać radość i przyjemność z pracy niż użalać się nad swoim loosem i swoje nieudacznictwo zrzucac na barki innych i twierdzić ,że zycie Cię zmusiło!Życie Cię zmusiło bo nic nie potrafisz, nikt Cię nie kocha, nikt Cię nie lubi, poprostu jesteś nieszczęśliwym pechowcem, na to lekarstwa niestety nie ma. Przychodzi mi na myśl fatalizm. A z małpy się nie naśmiewaj bo to nasz przodek, czy Ci to się podoba, czy nie!Pryszniców dostępnych jest mnóstwo w gpnt i to za darmo, ale wiadomo lepiej napisać, że nie ma...W Twojej opcji kłamstwo, oszczerstwo jest standardem, w którym pożywke mają robale tacy jak Ty!!!!

      • 0 1

      • (1)

       Mnostwo prysznicow? No ile na ile pracownikow? I ty mas czelnosc kogos o nieznajomosc matematyki oskarzac? Gdzie te prysznice? 2 budynki dalej? Wstretna propaganda. Ciekaw jestem jak bedziesz spiewac te gierkowskie hymny jak polecisz za swoja pepowina.

       • 1 1

       • nie polecę kolego, to Ci zaręczam!!!A jeśli chodzi o system roszczeniowy, to Ty jesteś komunistycznym materiałem rodem z epoki Gierka, ja nie wiem nawet kto to jest, ale rozumiem, że to Twój idol, skoro przywołujesz swojego kolegę!

        • 0 1

      • (7)

       Juz wiem gdzie was szkola. W korei polnocnej. Panie przewodniczacy, marchewki 5 lat nie jadlem, ale to nawet lepiej, bo nasi uczeni dowiedli, ze jest niezdrowa. Prysznice byly, ale je zamieniliscie na pralnie, zeby sobie mozgownice prac. Postrzeganie gpnt jako solidnie placacego pracodawcy to miezbity dowod. I odwal sie od pw. Pojechalem tam bo to byla najlepsza politechnika w polsce kiedy zalosna pg byla trzecia... Od konca. Przestan zrec to cos czym sie odurzasz i zacznij pakowac manele. Nowa miotla siegnie glebiej niz ci sie wydaje.

       • 0 0

       • (6)

        jesteś tylko szczekającym, ujadającym kundelkiem zza płotu i napawaj się rolą, bo jest Ci nadana na zwsze i w całej galaktyce!!!Na PW złe światło rzuciłeś, bo liczyć nie umiesz!!!Na PG Cię nie przyjęli, na PW przyjmują nawet takich co liczyć nie umieją, to jest zasadne. Może jednak nie masz dyplomu, bo masz tylko absolutorium, a to nie znaczy, że PW skończyłeś. A jak skończyłeś to tylko i wyłącznie dzięki luce w systemie edukacji!!!Nie szanujesz innych, lekceważysz innych, naprawdę kolego PW powinna wstydzić się takiego absolwenta. A teraz musisz uznać, że prezesem PSSE jest osoba po WSM - boli specjalisto od siedmiu boleści z Wawy?

        • 0 0

       • (1)

        Kundelek cie zrobil.

        • 1 1

       • bardzo słabiutki jesteś!Pokazałeś warszawski poziom PW - tak jak myślałem jesteś beznadziejnym pomiotem rodzaju ludzkiego!!!Będę się za Ciebie modlił, żebyś jak najszybciej znalazł się po jasnej stronie mocy!!!

        • 0 2

       • (3)

        Pracuj w pracy urzedasie. Moj pracodawca sponsoruje twoja pensje. Ja zreszta jako pofatnik tez.

        • 1 0

       • (2)

        zapomniałes zaznaczyć, że bardzo słaby pracodawca, czyli płacący niewielkie podatki lub wcale, bo musi korzystac z ulg oferujących przez budżet Państwa. Dlatego napewno nie sponsorujesz mojej pensj, bo ją sobie sam sponsoruję!Daleko Ciebie wyprzedziłem, może nawet kiedys dam Ci pracę, bo Twoja bezradnośc nie jest Twoją winą, a ja lubię pomagać ludziom bezradnym!

        • 0 1

       • Jeszcze jedne wybory, moze 2 i sie w PUPIE zameldujesz panstwowy managerze. Z "doswiadczeniem" z psse , lepszej roboty niz zarzadzanie ukladaniem papieru do p. na polkach w auchanie nie znajdziesz.

        • 0 0

       • Sobie pomoz

        • 0 0

      • Czerp dalej ...... 3 klocki co miesiac. Tylko gdzie twoje bugatti, maserati, czy chociaz porsche krezusie? Zarabiasz kilka razy wiecej ode mnie? Przepijasz? Cpasz?

       • 1 0

    • ciekawe

     Sorry ze tak z boku sie w tę interesującą dysputę włączam, ale płynie z niej ciekawy obraz stosunku wynajmującego do najemcy. W sumie to mnie to mało dotyczy, ale proporcja "like" i "dislike" pod postami pcha mnie ku przeświadczeniu, ze to najemca (czy też jego pracownik), pomijając wszelkie inwektywne uprzejmości, odjechał trochę mniej. Przeczytawszy artykuł, komentarze i pomyślawszy co nieco, obstawiam że po stronie "parku" występuje syn Pani Prezes robiący tam biznes wirtualny

     • 1 0

  • WSZYSTKO JASNE

   Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych i Teresa Kamińska w jednym zdaniu - WSZYSTKO JASNE.
   ps. "Brak" powodów odwołania i brak komentarzy ;))

   • 4 0

  • Zlodziejka

   Gdybys czlowieku wiedzial, jaka to przekreciara i złodziejka, to bys troche pomyslal, nim cos powiesz. Chryste dobrze ze my w tej Unii. OLAFA nie da sie przekupic, w przeciwienstwie do gdanskiej prokuratury. Przez przekrety na zamowieniach publicznych zrobione przez te kobiete iupadnie strefa ekonomiczna i cala dotacja do zwrotu. Syna.ek juz ma postepowanie przed wlasciwymi organami. A czy pani K prywatnie nie jest zona pana Buzka?

   • 0 0

 • Koniec ciepłej posadki:) (13)

  Teraz czas na pociotki czyli połowę skladu tej instytucji.

  • 208 49

  • naiwniaku (6)

   A kto ich zastąpi? (bo chyba nie wierzysz, że zredukują kadrę o połowę)
   Pociotki nowych u władzy ... tyle, że do tego dojdą odprawy dla tych zwalnianych.
   DOBRA ZMIANA

   • 38 15

   • Sam jesteś naiwniak! (4)

    jak myslisz, że na rynku nie ma bezpartyjnych managerów. Partyjaniactwu mówię nie. A na marginesie, nie ma nic bardziej szkodliwoego od "dożywotnich stanowisk" na pańswowych urzędach.

    • 27 13

    • Sa tacy na rynku. To oczywiste.

     Ale tacy nie dostaja roboty w takich miejscach.

     • 33 1

    • a nowa prezes to kim jest ?!

     ani słowa o jej dokonaniach zawodowych tylko przynależność do PiS !

     • 35 8

    • jaki manager chiciałby pracować za 6000 zł... (1)

     jaki manager chciałby pracować za 6000 zł... (chodzi o dobrego dyrektora a nie o jakiegoś pociotka...) ..no chyba jakiś złodziej lub nieudacznik :-) ...klasyka gatunku.

     • 12 2

     • zdziwiłbyś się

      ile ta menażeria potrafi uzyskać na posadzie. Często nie chodzi tu tylko o przelew z rachunku na rachunek, ale np. pracę dla bliskich, ciekawe informacje

      • 8 1

   • Ja ich mogę zastąpić.

    • 6 0

  • Zmiany ok (3)

   Nie mam nic wspólnego z rzadną opcja polityczną ale "rozbijanie" układów towarzysko biznesowych, które się potworzyły na Pomorzu jest dobrą zmianą - bez szydery

   • 39 12

   • rzadną

    rzadną? może lepiej żadną...

    • 11 3

   • z wykształceniem tez masz niewiele wspólnego - dobra zmiana chłopo-robotników się szykuje.

    • 8 7

   • zmiana

    to tylko prezydenta

    • 0 0

  • teraz ciepła posadka dla PISlady

   • 18 15

  • niedoszacowanie - obstawiam 70% ;-)

   • 3 0

 • Ciąg dalszy zawłaszczania mojego kraju. (3)

  • 123 128

  • To ty jesteś z dynastii królewskiej, że ktoś zawłaszcza ci twój kraj ? (2)

   • 38 14

   • Nie musisz być w żaden sposób powiązany ze starą władzą... (1)

    ... żeby widzieć, że wprowadzani ludzie nie mają kwalifikacji na dane stanowiska- wybierani są jedynie wedle klucza partyjnego

    • 18 10

    • a poprzedni to byli wybierani inaczej?

     • 20 7

 • a co zawiera raport OLAF ? (4)

  czyżby nadużycia? Nepotyzm?konflikt interesów?fałszowanie dokumentów bo taka plotka chodzi od dawna po 3miescie ?

  • 97 9

  • nie umiesz czytać? (2)

   • 4 1

   • Jest tylko 1 zdanie (1)

    A raport jest na pewno obszerniejszy

    • 4 0

    • Dziwne ze wyplynal dopiero teraz.

     • 7 1

  • Co to plotka

   A co to jest plotka?. Nie sprawdzone nieżetelne nie wiarygodne.
   Jeśli więc Ty sam nie masz podstaw do takiego osądu nie powielaj takich informacji

   • 0 0

 • (3)

  i dobrze, młodzież trzeba zatrudnić

  • 71 50

  • (1)

   młodzież niech się sprawdza w start-upach i małych biznesach gastronomicznych, a nie bez doświadczenia na stanowiska w imię odpłaty za zasługi polityczne

   już jeden młody był w ministerstwie wojny Antoniego - żenada

   • 20 14

   • ta zwolniona pani też może sprawdzić się w start upie

    • 11 4

  • Wyścigi

   Zgadzam się że dać pracę młodym. Tylko kto będzie ich uczył jak pracować, jak szanować pracę i starszych doświadczonych pracownikòw. Młode wilki są pozbawione empatii liczy się tylko kariera i kasa ot co

   • 1 0

 • Dlaczego nikt z poszczekujących POkemono-Banksterów nie spyta na czyje miejsce ona weszła akurat gdy PO obejmowała władzę... (14)

  przecież po objęciu władzy PO też dymisjonowała wszystkich jak leci, którzy byli z PiS'u...

  • 157 71

  • Tym bardziej dziwi mnie Wasza wiara w DOBRĄ ZMIANĘ

   ten burdel (polityka) kręcił się i będzie dalej kręcił tak samo, póki jest mamona do wyciągnięcia

   • 34 8

  • Podobno PiS miał robić wszystko lepiej od poprzedników (1)

   i nie popełniać ich błędów. Więc jak to w końcu jest? Bo na razie za bardzo się nie starają z tym odejściem od dawnych nawyków.

   • 38 13

   • Tak, ale żeby tego dokonać trzeba niektórych wymienic

    • 7 6

  • Kaminska zostala powolana za czasow PiS, tak dla przypomnienia, a nie za PO

   • 35 4

  • pochwal sie wiedzą

   kiedy została powołana i kogo zastąpiła ??

   • 14 0

  • została powołana 24 kwietnia 2007 - za panowania PiS !!!

   • 23 3

  • Pajac

   • 4 2

  • Racja! (1)

   I za 3,5 roku też tak będzie. Do czysta, do ostatniego "specjalisty" po Wyższej Szkole Morskiej i etnografach-prezesach stoczni...

   • 14 3

   • WSM

    WSM - jedyna polska szkoła wyższa, której dyplomy sa uznawane od dziesięcioleci na całym świecie, bez względu na ustrój!!!

    • 1 1

  • reprezentujesz poziom wiedzy pisowski

   została powołana za kadencji PiS ale po co coś wiedzieć - lepiej wyzywać wszystkich wokoło.

   • 14 2

  • obserwacja

   Współczuję szczerze matce autora wpisu o poszczekujących pokemonach, ile ta biedna kobieta musiała zjeść śniegu, aby spłodzić takiego bałwana. Myślę, że dla grupy tzw. Paskudnych i Spoconych uogólnienia i wypowiedzi na tematy o których nic nie wiedzą to norma. Ostatnio zastanawiam się też, czy mania pisania rzeczowników z dużej litery to nie jest czasem ukryta opcja niemiecka. Czas, aby prezes powołał podkomisję ds. wyjaśnienia stosowania zasad pisowni rodem zza naszej zachodniej granicy.

   • 16 6

  • Sprawdż bo klamiesz

   • 4 2

  • na niczyje

   Kamińska była jej pierwszym szefem

   • 3 3

  • komentarz nie trafiony

   jak kulą w płot

   • 2 0

 • Może zostać fryzjerką

  Tak radzono włókniarkom gdy je masowo zwalniano z pracy w latach 90-tych

  • 123 17

 • Brawo..... (4)

  pani Olu!

  • 40 62

  • To ty ? (2)

   )

   • 1 1

   • (1)

    Ja.

    • 1 1

    • tak myslalam Ja ze to ty !

     bo ty to ty

     • 0 0

  • Za co to brawo?

   • 1 0

 • PO takim raporcie OLAF, gdyby miała honor to sama by odeszła

  a tak to dopiero PIS musiał wygrać wybory, żeby ją odwołać

  • 132 39

 • No coz ...

  Prace juz zmienila, wiec czas na kredyt.

  • 81 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Magdalena Budnik

Odpowiedzialna za kształtowanie i realizację strategii finansowej i budżetu firmy, a także współodpowiedzialna za procesy strategicznego planowania i zarządzania SESCOM. Magister ekonomii z Certyfikatem Księgowym Ministra Finansów oraz ukończonymi licznymi studiami podyplomowymi z zakresu księgowości, finansów i controllingu. Wieloletni praktyk wykorzystujący w swojej pracy nie tylko wiedzę z zakresu księgowości i finansów, ale także ekonomii oraz zarządzania.

Najczęściej czytane